Azim 26'lı Disk-Tiller Ayak Kırma Problemi

merhabalar

Yaklasık 10 gunden beri yagmur olmadıgı surece bugday yerlerını azimle hazırlıyoruz. Azim 26 ayak yaylı tıp dısklerın olculerı sanırım 50inc.

Problem ıse bugun sınıra tutturup arka en sag dakı ayagın kırılması yetmemıs gıbı onun solundakınınde kırılması. kırılan yer dokum ayagın tam ortası.

Bu tiplerde kronık dıye bır soylentı var bız malzemeyı ıkıncı el aldık yardımcı olup benı aydınlatacak yorumlarınıza ıhtıyacım var.

şaşırdıgım 1000donumu gectı sorun yoktuda bugun nasıl ıkı ayak bırden kırdık anlamıs degılım.

örnk:

Ynt: Azim 26 disk Ayak kırma Problemi

Azimlerde diskin mili ayağa bağlantılı olması gerek. Yani mili ayaktakı yerine sokuyorsun. Diğer taraftakı civatayla sıkıp sabitliyorsun. Bu tipse eğer yapı olarak zayıf. Çokça kesiyor mili. Kronik olduğu doğru. Illa sınıra tutmasına gerek de yok. Normal çalışmada da keser. Bin dekar iki bin dekar farketmez. Mil bi yerde eserlenir nerde keseceği belli olmaz. Ben turkaysan la yol duzluyorum. Ortası yüksek 4disk tüm aleti taşıyor. Benim de sorunum merdane. Dönüşlerde merdane çıkıyor.

CropMasteR link=topic=79231.msg937674#msg937674 date=1416463548' Alıntı:
Azimlerde diskin mili ayağa bağlantılı olması gerek. Yani mili ayaktakı yerine sokuyorsun. Diğer taraftakı civatayla sıkıp sabitliyorsun. Bu tipse eğer yapı olarak zayıf. Çokça kesiyor mili. Kronik olduğu doğru. Illa sınıra tutmasına gerek de yok. Normal çalışmada da keser. Bin dekar iki bin dekar farketmez. Mil bi yerde eserlenir nerde keseceği belli olmaz. Ben turkaysan la yol duzluyorum. Ortası yüksek 4disk tüm aleti taşıyor. Benim de sorunum merdane. Dönüşlerde merdane çıkıyor.

makıne resımdekın ayaklarla aynı ayaklara sahıp yaylı .

• Beğen
Tepkiler: Murat Çiftci

Denildiği gibi kronik bir sorun heralde. Bizim Özdöken ile kaç senedir dünyanın yerini çektik. Hiç bir problem yaşamadık. Eski sahibi neden sattı acaba? Bu sorundan dolayı satmış olmasın. Ama parasına göre 26 ' lı iyi almışsınız...

alipasalierkan link=topic=79231.msg937899#msg937899 date=1416505881' Alıntı:
Denildiği gibi kronik bir sorun heralde. Bizim Özdöken ile kaç senedir dünyanın yerini çektik. Hiç bir problem yaşamadık. Eski sahibi neden sattı acaba? Bu sorundan dolayı satmış olmasın. Ama parasına göre 26 ' lı iyi almışsınız...
İşlerin bitmesine yakın kırıldı bıze bır senelık dedıler sıfır ayarındaydı zaten. merdaneyı cıkardık zaten 5060 ın onu kalkıyor merdanelı

sebazios link=topic=79231.msg938603#msg938603 date=1416681081' Alıntı:
20-24 arası. Markaya ve toprak tipime göre değişir disk sayısı.

Ikinci el şöyle birşey çarptı gözüme. Temize benziyor:

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-traktor-2014-model-pottinger-187644410/detay

pazarlıkla alınabılır. aslında erkanda var sanırım memnunum dıyordu. biz 26lıyı 9 a aldık 1 senelıktı bunun gıbı.

arkadaşlar bizde de20 ' li azim var ama şu ana kadar hiçbir sıkıntı olmadı ama biz iki sezondur kullanıyoruz kırılma vs. hiçbir sıkıntı olmadı fakat ben bu yıl üretilen bu modelleri gördüm kangal ' da alan olmuştu eski modeller gibi sağlam değil işçilik kalitesi hatta boya bile çok farklıydı. ben birkaç gün önce İLGİ tarımdan 28 li aragon ve 9 lu forza istedim galiba hafta içi elimize ulaşmış olur .

goble daha 2 yıllık çok temiz traktöre nasıl bakıyorsam onlarada öyle bakıyorum ne marka önerirsiniz bana pottınger iyi diyolar...traktörün temizliğinden goblelerin nasıl olduunu anlarsınız:D

kardeş dediğim gibi bizdeki 2011 model ve çok güzel ama yenileri ben hiç beğenmedim ilginin aragonda almamızın nedeni bizde 2005 model 28 ve 32 li goble vardı çok kaliteli makinalardı bu nedenle ilgi istedim şimdi ama henüz gelmedi gelince foto vs. koyarım bu başlık altında bakarız