Pullukla Sürüm Şampiyonası

Ynt: Pullukla Sürüm Şampiyonası

o değilde avrupada 1. dünyada 7. tarım ülkesi olduğu iddia edilen ülkemizde niye yapılmaz bu işler.. Çek dediğin yer el kadar memleket..

hayır burda başlatcam balatayı sıyırdı motorlarla uğraşa uğraşa derler bu yaştan sonra çekilmez..

UÖZKAN.77 link=topic=79258.msg937950#msg937950 date=1416514846' Alıntı:
o değilde avrupada 1. dünyada 7. tarım ülkesi olduğu iddia edilen ülkemizde niye yapılmaz bu işler.. Çek dediğin yer el kadar memleket..

hayır burda başlatcam balatayı sıyırdı motorlarla uğraşa uğraşa derler bu yaştan sonra çekilmez..
öZKAN abicim arasıra bayiler yapıyor oda reklam kokan hareketler yani Çiftciler bi araya gelip de toplu bi eylence yok bizde abi saten olsa Sakaryada kesin KAVGA cıkar: D
Geçen Sene Yörük hemşerileirmin Dereden Koyun geçirme Şenliği vardı babama katilim dedim bende gidim sonra Rezil olacagımdan korktum :D
Kendi kendime dedim ben gidince benim Sürü kesin bi sakatlık çıkarır rezil olurum diye vaz geçtim:D

KOYUNU SUDAN GEÇİRME YARIŞI- AŞAĞI SEYİT-1. BÖLÜM

mesele rezillik vezirlik değil..

TARIM-TOPRAK kültürünün yeşermesi, yerleşmesi.. bu vesileyle çiftçinin kaynaşması.. tatlı rekabette KİMSE kaybetmez herkes azçok bişeyler kazanır! kaybetsede galibtir bu yolda mağlup yani:)

burda şenliklerde hiç olmazsa traktörle römorku geri geri yanaşma yarışı yapalım diye teklif götürdük komiteye.. korktular yok sakatlık olur yok kaza olur diye..

UÖZKAN.77 link=topic=79258.msg937958#msg937958 date=1416516678' Alıntı:
mesele rezillik vezirlik değil..

TARIM-TOPRAK kültürünün yeşermesi, yerleşmesi.. bu vesileyle çiftçinin kaynaşması.. tatlı rekabette KİMSE kaybetmez herkes azçok bişeyler kazanır! kaybetsede galibtir bu yolda mağlup yani:)

burda şenliklerde hiç olmazsa traktörle römorku geri geri yanaşma yarışı yapalım diye teklif götürdük komiteye.. korktular yok sakatlık olur yok kaza olur diye..
ÖZkan abi ben Gurbete kaldım uzun zamanda AVUSTURYA ve KIBRTIS ,çiftciliik ve sürü yönetiminden Avusturyada gördüklerim beni cok cok duygulandırıyor adamlar öyle bi Şenlik çevirmişki Resmi Festival havasında Bütün etkinliklerini yapıyorlar ve Belediyeler de Bu insanların günlerini ve etkinliklerini Düzenliyor ve kolaylık sağlıyor ve insanları ilgi göstermesi için teşvik ediyor biz dede bu tarz olaylar olsa çok çok dehşet ve Fevkalede olacağına inanıyorum .