Kangal boru açma makinası ( kendinden yüklemeli )

Ynt: Kangal boru açma makinası ( kendinden yüklemeli )

Üstadım sizi uzunca bir süredir takip ediyorum, anladığım kadarı ile bütün bu ekipmanı kendiniz yapıyorsunuz ama sadece wideo paylaşıyorsunuz bizde bir şeyler anlamıyoruz pek :)

Şöyle yapsanız hepimizin ilgisini, merakını çeker we belki bize farklı fikirler için ilham werebilirsiniz....

Bu aletlerin yapım amacı nedir? Şu soruna bu kadar emek zaman harcanırken aletden sonra şu kadar tasarruf edildi, şu faydalar sağlandı gibi....

Bu aletleri yaparken şu malzemeleri şuradan, şu paraya aldım, şu kadar zamanda yaptım...Ama şunlardan da destek, köstek aldım....

Demek istediğimi tam olarak ifade edememiş olabilirim ama demek istediğimi anladınığızı düşünüyorum....

Selamlar

dustero link=topic=79268.msg938024#msg938024 date=1416555223' Alıntı:
Açılan birşey görmedik ama ne amaçla açıldığınıda bilseydik :)

Bu borular döndürülmüşler ya, o açılıyor işte :) Çok kuvvetli oluyor borular, o tutan ipler kesildiğinde bir anda fırlar, fırlamayı engellemek için yavaş yavaş açmaya yarıyor anladığım kadarıyla :) Güzel alet.

dustero link=topic=79268.msg938024#msg938024 date=1416555223' Alıntı:
Açılan birşey görmedik ama ne amaçla açıldığınıda bilseydik :)

bu alet video da görülen 110 luk, 10 atü, yaklaşık 135 kg ağırlığında ve 280 cm çapında olan kangal boru yu açmaya yarar.ben bu boruyu tarımsal sulama da kullanıyorum. youtube da başağa tarımsal sulama yaz, başağa mariner yaz izle. kullanıcının diğer videoları bölümünü izle. bu sana fikir verebilir.

Hermiyas link=topic=79268.msg938039#msg938039 date=1416558433' Alıntı:
Üstadım sizi uzunca bir süredir takip ediyorum, anladığım kadarı ile bütün bu ekipmanı kendiniz yapıyorsunuz ama sadece wideo paylaşıyorsunuz bizde bir şeyler anlamıyoruz pek :)

Şöyle yapsanız hepimizin ilgisini, merakını çeker we belki bize farklı fikirler için ilham werebilirsiniz....

Bu aletlerin yapım amacı nedir? Şu soruna bu kadar emek zaman harcanırken aletden sonra şu kadar tasarruf edildi, şu faydalar sağlandı gibi....

Bu aletleri yaparken şu malzemeleri şuradan, şu paraya aldım, şu kadar zamanda yaptım...Ama şunlardan da destek, köstek aldım....

Demek istediğimi tam olarak ifade edememiş olabilirim ama demek istediğimi anladınığızı düşünüyorum....

Selamlar

Sayın Hermiyas,

Bu ve önceki aletler kendi imalatım. Tasarım ve planlama da internetten faydalanıyorum. Youtube en büyük ilham kaynağım:) Gerisi boru bildiğin boru, profil, hidrolik hortum,piston....vs. Traktörden hidrolik yağı alıp arka tarafta ki alet veya ataşmanda kullanıp tekrar traktöre gönderiyorum. Bu aletlerin hepsi Türkiye ' nin herhangi bir ilinde sanayide yapılabilir.

DeHLiZ link=topic=79268.msg938041#msg938041 date=1416558998' Alıntı:
Bu borular döndürülmüşler ya, o açılıyor işte :) Çok kuvvetli oluyor borular, o tutan ipler kesildiğinde bir anda fırlar, fırlamayı engellemek için yavaş yavaş açmaya yarıyor anladığım kadarıyla :) Güzel alet.

üstad 110 luk 10 atü boruyu bir sefer tarla içinde açmaya çalışan kişi bu makinanının ne işe yaradığını idrak eder. Profilden bozma bu ataşman benim için uzay teknolojisi....

nurdogane link=topic=79268.msg938144#msg938144 date=1416583853' Alıntı:
üstad 110 luk 10 atü boruyu bir sefer tarla içinde açmaya çalışan kişi bu makinanının ne işe yaradığını idrak eder. Profilden bozma bu ataşman benim için uzay teknolojisi....
200 metre 63 ' lük boruyu kolay zannedip kendim döşemeye başladım. Zormuş, ama bitirdim.
110 ' luk elbette daha zor fakat benim gördüğüm videoda boruyu yüklemekten öteye geçilmiyor.
Kusura bakmayın ama ya başlık fazla yada video içeriği eksik.
Bence videoyu baz alacaksak konu ' Kangal boru açma makinası ( kendinden yüklemeli )' değil Kangal boru yükleme makinası olmalı .

.
nurdogane link=topic=79268.msg938141#msg938141 date=1416583318' Alıntı:
bu alet video da görülen 110 luk, 10 atü, yaklaşık 135 kg ağırlığında ve 280 cm çapında olan kangal boru yu açmaya yarar.ben bu boruyu tarımsal sulama da kullanıyorum. youtube da başağa tarımsal sulama yaz, başağa mariner yaz izle. kullanıcının diğer videoları bölümünü izle. bu sana fikir verebilir.

Son olarak ' Merak eden youtube a baksın ' gibi bir tavır ise zaten tipim değil. ban-*s9

ofas link=topic=79268.msg938782#msg938782 date=1416747921' Alıntı:
200 metre 63 ' lük boruyu kolay zannedip kendim döşemeye başladım. Zormuş, ama bitirdim.
110 ' luk elbette daha zor fakat benim gördüğüm videoda boruyu yüklemekten öteye geçilmiyor.
Kusura bakmayın ama ya başlık fazla yada video içeriği eksik.
Bence videoyu baz alacaksak konu ' Kangal boru açma makinası ( kendinden yüklemeli )' değil Kangal boru yükleme makinası olmalı .

.
Son olarak ' Merak eden youtube a baksın ' gibi bir tavır ise zaten tipim değil. ban-*s9

SAYIN OFAS,

YUKARIDAKİ VİDEOLAR UMARIM ÖN YARGILARINIZI GİDEREBİLMİŞTİR.

nurdogane link=topic=79268.msg939037#msg939037 date=1416807600' Alıntı:
SAYIN OFAS,

YUKARIDAKİ VİDEOLAR UMARIM ÖN YARGILARINIZI GİDEREBİLMİŞTİR.

Öncelikle belirteyim ki önyargım yok. Yazdıklarımı dikkatli okursanız 2dk ilk videoda açtığınız konu başlığında belirttiğiniz gibi kendisi yükleme yapıyor fakat açma işini yapmıyor yada ben göremedim. İtirazımın birisi bunaydı.
Diğer husussa bence ilkinden daha önemli.
-Youtube u aç, onu yaz bunu yaz buraya bas seyrettiklerinde sana fikir versin tarzı yönlendirmelerin insanları daha teşvik edici anlatılabilir manasındaydı.
İtirazım kelimelerin ( siz onu kastetmesenizde ) emrivaki anlaşılacak şekilde yazılmasına.
Not: Videolarda gördüğüm makinenin hangi imkan yada imkansızlıklarla yapıldığı ve faydasına sözüm yok.

ofas link=topic=79268.msg939053#msg939053 date=1416814679' Alıntı:
Öncelikle belirteyim ki önyargım yok. Yazdıklarımı dikkatli okursanız 2dk ilk videoda açtığınız konu başlığında belirttiğiniz gibi kendisi yükleme yapıyor fakat açma işini yapmıyor yada ben göremedim. İtirazımın birisi bunaydı.
Diğer husussa bence ilkinden daha önemli.
-Youtube u aç, onu yaz bunu yaz buraya bas seyrettiklerinde sana fikir versin tarzı yönlendirmelerin insanları daha teşvik edici anlatılabilir manasındaydı.
İtirazım kelimelerin ( siz onu kastetmesenizde ) emrivaki anlaşılacak şekilde yazılmasına.
Not: Videolarda gördüğüm makinenin hangi imkan yada imkansızlıklarla yapıldığı ve faydasına sözüm yok.

Sayın Ofas,

Düşünceleriniz için teşekkür ederim

Hermiyas link=topic=79268.msg938039#msg938039 date=1416558433' Alıntı:

Selamlar

Katılıyorum, benimde aynı sorunlarım oluyor. Bir makina veya bir konuda araştırma yapsan yabancı kaynaklarda adamlar fiyatları dahi vermişler. Bizim kaynaklarda ve katalog linklerinde bütün bilgiler gizli... En ufak bir fiyat araştırması bile gizli. Adamlar taaa Amerka, Çin ve Avrupa devletlerinden ekipman satıyor. Hemde internet üzerinden...

Güzel icat. Başarılarınızın devamını bekliyoruz.

Bu arada konu adı:

'El Yapımı Kangal Boru Yükleme, Taşıma ve Serme Makinası' olsa idi hem daha çok ilgi görür, hem de yalnış anlamalar sonucu oluşan polemikler yaşanmazdı tahminim.

Bu tarz yanilikçi geliştirme ve ufak icatlar ben de yapıyorum. Lakin bunu yapmak kadar, ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını aktarabilmek de önemli. Hatta daha önemli.