FENDT 415 VARIO & AMAZONE

Ynt: FENDT 415 VARIO & AMAZONE

Öncelikle saygılar ve selamlar Feruh Ustam artık türk çiftçisinin de bilinçlenip profosyonel tarıma adım attığını görmek çok gururlandırıcı FENDT ve AMAZON pahalı ekipmanlar fakat uzun vadede kendini amorti edecektir makinalar verim ve performansını anlata anlata bitiremedik sahibine hayırlı olsun torununa bırakır artık bu makinayı

SAYGILAR

alipasalierkan link=topic=8882.msg93720#msg93720 date=1226083489' Alıntı:
Güzel paylaşım Ferruh abi. 415 ve Amazone ' ler tam kombinasyon oluşturmuş. Pulluk nasıl sence?

sağolasın erkan;

pulluk üç nokta askı sistemindeki oransızlıktan dolayı bir sorun oluşturdu.ancak ÜNLÜ manisa ' da üretilen bir pulluk.irtibata geçtiğim yetkili arkadaşlar hemen araziye gelerek gerekli ölçümleri yaptılar.sorunun sebebini beraberce tespit ettik.kısa sürede fabrikada gerekli düzeltmeyi yapacaklarını beyan ettiler.ben bu denli ürünlerinin arkasında duracaklarını beklemezdim doğrusu.bu konudan dolayı firmalarını bir kez daha kutlamak istiyorum..
bugün bir kullanıcımızın sorunu nedeniyle yanına gittim.isim vermiyeceğim.yeni bir pullukla karşılaştımgeçen yıl alınmış.beraber tarlaya gittik.ama ben böyle bir hata tahayyül bile edmezdim..
satıcıyla bizzat konuştum.söylediklerimi doğruladı,ancak mühendis arkadaşlar üç aydan beri trakya ' yı bulmuşlar,ama m.ereğlisini bulamamışlar...bu firmayıda kınıyorum,kimseyede önermiyeceğim.böyle işmi olur...insan bir şeyi imal ederkenazıcık standardına bakar.bide fabrika pulluğu..kesinlikle dönüp bakmam artık.hep savunduğum tezdir..fabrikasyon olsun derdim..ama bu firma için kattiyen demem..kat 3 desem değil,2 desem hiç değil,nasıl olucak bu iş...
pulluk benim test ettiğim yerde bu makina için küçük.düz bir tarla.sulanan bir arazi..25-30 cm derinlikte 1700 rpm de 7,5 8,5km hızla rahatlıkla gidiyor.ben altılı olmasını önerdim sanırım ilave yapılacak.arazi tek parça.ve çok düz..rahat gidecek.yaklaşık 900 dk.yer.gezintisi yok..
selam ve sevgilerimle

önder çifçi link=topic=8882.msg93738#msg93738 date=1226085213' Alıntı:
sağolasın erkan;

pulluk üç nokta askı sistemindeki oransızlıktan dolayı bir sorun oluşturdu.ancak ÜNLÜ manisa ' da üretilen bir pulluk.irtibata geçtiğim yetkili arkadaşlar hemen araziye gelerek gerekli ölçümleri yaptılar.sorunun sebebini beraberce tespit ettik.kısa sürede fabrikada gerekli düzeltmeyi yapacaklarını beyan ettiler.ben bu denli ürünlerinin arkasında duracaklarını beklemezdim doğrusu.bu konudan dolayı firmalarını bir kez daha kutlamak istiyorum..
bugün bir kullanıcımızın sorunu nedeniyle yanına gittim.isim vermiyeceğim.yeni bir pullukla karşılaştımgeçen yıl alınmış.beraber tarlaya gittik.ama ben böyle bir hata tahayyül bile edmezdim..
satıcıyla bizzat konuştum.söylediklerimi doğruladı,ancak mühendis arkadaşlar üç aydan beri trakya ' yı bulmuşlar,ama m.ereğlisini bulamamışlar...bu firmayıda kınıyorum,kimseyede önermiyeceğim.böyle işmi olur...insan bir şeyi imal ederkenazıcık standardına bakar.bide fabrika pulluğu..kesinlikle dönüp bakmam artık.hep savunduğum tezdir..fabrikasyon olsun derdim..ama bu firma için kattiyen demem..kat 3 desem değil,2 desem hiç değil,nasıl olucak bu iş...
pulluk benim test ettiğim yerde bu makina için küçük.düz bir tarla.sulanan bir arazi..25-30 cm derinlikte 1700 rpm de 7,5 8,5km hızla rahatlıkla gidiyor.ben altılı olmasını önerdim sanırım ilave yapılacak.arazi tek parça.ve çok düz..rahat gidecek.yaklaşık 900 dk.yer.gezintisi yok..
selam ve sevgilerimle

Bilgilendirme için teşekkürler Ferruh abi.

Sattığı malın arkasında durmayan bu pulluk firmasını merak ettim doğrusu,
Genelde değiştirmemek için veya hatayı düzeltmemek için çiftçiye atarlar topu. eğmiştir,taşa takmıştır,kaldırmadan dönmüştür, satalı 1 kaç sene oldu vs gibi; bunlar çiftçinin firma seçmediğinden dolayı gelen şeylerdir Ferruh abi.
Bakın sizden yeni birşeydaha öğrendik,3 aydır ADRES bulamamışlar. hayret bir olay. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER.

önder çifçi link=topic=8882.msg93738#msg93738 date=1226085213' Alıntı:
sağolasın erkan;

selam ve sevgilerimle

Önemli bir konu olduğu düşüncesindeyim

ön hidroliğin , kaldırdığı gübre makinası bana heybetli geldi...sanki arka hidroliğin kaldırma kapasitesine daha uygun diye düşünüyorum...dikkatimi çeken konu bu....

Hollanda ' lı bir çiftçi arkadaşım çiftliğinde demo 415 kullanma imkanı bulmuş. Güçlü bir makina olduğunu söylüyor. Fakat uzunluğu bakımından geçer not alamamış. Arkasına 5 metre Lemken kültüvatör bağladığı zaman hidrolikleri kaldırınca ön tekerlerin tutunması azalıyormuş.(Not: Çiftçi arkadaşın 410,936,818,412 modellerinde Fendt traktörleri var. Toplam 15 traktörü var.)

alipasalierkan link=topic=8882.msg94179#msg94179 date=1226167968' Alıntı:
Hollanda ' lı bir çiftçi arkadaşım çiftliğinde demo 415 kullanma imkanı bulmuş. Güçlü bir makina olduğunu söylüyor. Fakat uzunluğu bakımından geçer not alamamış. Arkasına 5 metre Lemken kültüvatör bağladığı zaman hidrolikleri kaldırınca ön tekerlerin tutunması azalıyormuş.(Not: Çiftçi arkadaşın 410,936,818,412 modellerinde Fendt traktörleri var. Toplam 15 traktörü var.)

4 silindirli olmasından dolayı emsallerinden biraz kısa... bu durumda en avantajlı Valtra T serisi emsallerinden daha uzun ve ön lastikleri biraz daha geride sanırsam.

alipasalierkan link=topic=8882.msg94179#msg94179 date=1226167968' Alıntı:
öne ağırlık ilavesi arkadaki ekipmanın ağırlığına göre değişir..biraz ilave gerekli...öne kepçe takınca arkaya , arkaya kepçe takınca öne ağırlık ilavesi yapılıyor...sonra fendt in arka pistonlarının yatay olduğunu unutmayalım..yoksa fendt eski nesil fendt favorit 4S gibi uzun olurdu...manevra , dönüş kabiliyeti azalırdı diye düşünüyorum....

atilla link=topic=8882.msg94189#msg94189 date=1226168699' Alıntı:
öne ağırlık ilavesi arkadaki ekipmanın ağırlığına göre değişir..biraz ilave gerekli...öne kepçe takınca arkaya , arkaya kepçe takınca öne ağırlık ilavesi yapılıyor...sonra fendt in arka pistonlarının yatay olduğunu unutmayalım..yoksa fendt eski nesil fendt favorit 4S gibi uzun olurdu...manevra , dönüş kabiliyeti azalırdı diye düşünüyorum....

Önden hidrolikli bir model ağırlık olarak arkadaş kendi ağırlıklarından takmış. Fakat yetersiz kalmış.
image.aspx

atilla link=topic=8882.msg94189#msg94189 date=1226168699' Alıntı:

Teşekkürler atilla abi yatay piston uygulamasının önemi bir kez burada da karşımıza çıkmakta arkadaki ekipmana eşdeğer şekilde ön ağırlığın koordinasyonu sağlanabilirse sorun basit bir şekilde çözülür ayrıca bu bir fizik kanunudur bildiğim kadarıyla eski nesil FENDT lerde ara şanzıman olduğu için uzun makinalardı

acaba 411 olsun , 412 olsun o katogoride hangi makina onlar kadar sallı ekipmanı kaldırabilir... yatay piston sistemi kaldırdığı ekipmanı traktörün ağırlık mekezine vermeye çalışıyor.. 900 ve 300 serilerinde yok ...900 serisi zaten çekili ekipman kullanıyor...kıyaslayalım... hazırım...