New Holland Td 110

Ynt: New Holland Td 110

ERKUNT TRAKTÖR SANAYİİ A.Ş. ' de farklı uygulamalara hitap eden 6 tip kaldırıcı üretilmektedir.

1- Büyük (12 lt) Mita Distribütör ' lü
2- Büyük (12 lt) Bosch Distribütör ' lü
3- Büyük (12 lt) Elektronik Transduser ' lı
4- Küçük (9 lt) Mita Distrübütör ' lü
5- Küçük (9 lt) Bosch Distribütör ' lü
6- Küçük (9 lt) Elektronik Transduser ' lı

Ayrıca, uygulamaya göre yardımcı (damper.vs) valfler, değişik yan kapak ve yardımcı kaldırma silindiri kullanılabilmektedir.

Yukarıda bahsi geçen 1, 3, 4 ve 6 nolu Hidrolik Kaldırıcılar durum kontrolü, yüzdürme (serbest), çeki kontrolü ve karma kontrol olanaklarına sahiptir. Diğerlerinde karma kontrol fonksiyonu yoktur.

Büyük Hidrolik Kaldırıcıların max. kaldırma kapasitesi 2600 kg, küçüklerin ise 2100 kg ' dır. Ek silindirle kaldırma kapasiteleri artırılabilir.

Hidrolik Kaldırıcının hidrolik devresi kapalı sistem olup, gövdesi yağ deposu vazifesi gördüğü için her tür uygulamaya emniyetli bir şekilde ve kolayca adapte edilebilir.

Mustafa 66 link=topic=79321.msg939102#msg939102 date=1416823690' Alıntı:
Destan yazmissin valla ole bi anlatmissinki ben heveslendim motorun kendi kac tonda 5 ton kaldircak denedinmi ole bi anlatmissin ki fendt sandim bi an yani fendt in olsa heralde kitap yazardin alk-*s
Olanı yazdım dostum fendtim olsaydı onun özelliklerinide yazardım ama onda hidrolik yankol la otomatik yakalamalı çeki yok diyebiliyorm.

erdiyim link=topic=79321.msg938703#msg938703 date=1416698952' Alıntı:
Td 110 sahibi arkadaşlarımızın pulluk, çizel, goble diskaro gibi aletlerle yaptıkları nadas videolarını bi görebilir miyiz? Alma niyetimiz varda ...
konuyu açan arkadaşın msjı gayet masumane ve hiç bir tartışma veya polemik içeren bir msj degil şunumu alayım bunumu alayımda dememiş yada şumu iyi bumu iyi diye sormamışta ama
3 sayfa dolmuş dördüncü sayfaya geçilmiş yazılan msjların %90ında yaşlısıyla genciyle biçok kişi fanatiklik yapmış
türk çiftçisi bu kafayla daha çok bekler

konu sahibi arkadaşın ilk msjına gelecek olursak
ben td 110 kullanmıyorum fakat komşu köyden bir tane piyasaya çalışan abi aldı şöföre teslim etti
traktörü yakıyordu nerdeyse şöför ve daha 100 saat bile kullanmadan sattı bayiye
zarar ettimi dersen aldıgı fiyattan 5bin falan aşagıya verdi
gitti tümosan aldı onu 1 yıl falan kullandı onuda sattı enson td 100 almış buyıl kabinsiz :)
ayrıca sitede yani trakkulupte bu traktörü kullanan ve memnun olan kişiler var ve tam tersi alıp kullanıp memnun olmayan satan kişilerde var
bu kişilerin verecegi olumlu yada olumsuz bilgiler senin fikir sahibi olman açısından faydalı olacaktır
son olarak
ben td110 alırmıyım lazım olsa
almam
neden almam
o güçte bir makina lazımsa ilk önce ithallere bakarım ithallerede sadece bakarım almaya param yetmez :)
neden yerli almazsın o güçte dersen
bu güçte yani 90-100 beygir ve üstünde henüz yerliler tam pişmedi

RAPORLU link=topic=79321.msg939267#msg939267 date=1416852621' Alıntı:
erkuntun hıdrolıgı tl ve 5060 dan daha saglam derken bıraz konuyu acarsan sevınırım bılgı bakımından soruyorum
2 sınıde kullandım erkunt daha kararlı agır malzemede sankı teknık olarak bılmem ama. bana oyle geldı. sonucta 5060 ta tek pıston var erkunttakı pıstonlar malum. 2 sıde elektro comand + erkuntta suspansıyon var hıdrolıkte 5060 ta yok. Ama ömur olarak hangısı dersen onu zaman gosterecek:D

ben her iki traktörüde kullanmadım ama 5060 la erkunt hiç bir şekılde ne motor kısmı nede hıdrolıgı tartısılmaz erkuntun hıdrolıgı 2500 kg yi gecmez yok 5000 yok 6000 kg o traktör o agırlıgı kaldırması imkansız ben erkuntu kötülemıyorum erkunt güzel makıne ama hıdrolıgı abartıldıgı kadar kaldırmaz

RAPORLU link=topic=79321.msg939450#msg939450 date=1416908878' Alıntı:
ben her iki traktörüde kullanmadım ama 5060 la erkunt hiç bir şekılde ne motor kısmı nede hıdrolıgı tartısılmaz erkuntun hıdrolıgı 2500 kg yi gecmez yok 5000 yok 6000 kg o traktör o agırlıgı kaldırması imkansız ben erkuntu kötülemıyorum erkunt güzel makıne ama hıdrolıgı abartıldıgı kadar kaldırmaz
peki t5060 4800 kgyi kaldırır mı
http://www.newholland.com.tr/Traktor-TeknikTablo.aspx?cid=23#!prettyPhoto

burda abimiz sizden bilgi almak istemiş ama konu cok farklı yerlere gitmiş gibi birini överken diğerini atmak hiç iyi birşey değil herkes düşüncesini yansıtsaydı daha iyi olurdu