CASE/JD/Fendt/Class yakıt testi

Ynt: CASE/JD/Fendt/Class yakıt testi

Yusuf deutz alamanların.. testi yapan DLG ' de onların ona gerek görmemişler.. zaten bizden diye:)

Yalnız dikkatli bakın Case o sınıfta gerçekten az yakmış ama.. grafikte sanki uçurum varmış gibi çizilmiş.. rakamlara dikkat edin ÇOK fazla fark yok:)

ayrıca oklarla algı/ilüzyon yapılmış!

Bu testin en doğrusunu galiba Profi Traktör dergisinde oluyor. Fendt var mı bilmiyorum bu testlerde ama kasım sayısında Deutzh-Fahr 7250 TTV ( 250 bg ) en az yakan traktör. 160 bg lik 7615 mf den %8 daha az yakıyordu ortalama olarak. En yakın rakibi Case IH Puma CVX 230 du galiba. deutz daha az yakıyor ama aralrında %3-4 gibi bir fark vardı

doğrudur.. Case o yüzden Deutzu almamış olabilir listeye..

Profi ' de kaynak olarak DLG ' yi kullanıyodur zaten.. almanların bağımsız test merkezi.. dünyada saylı yerden biri.. taraf tutmaz tutsa hep alamanlar 1. çıkar zaten..

Fendt ' in kerameti motorda değil şanzımanda.. motoru MF-Valtra ' da da var.. onlarda genelde mf ortalarda yer alır.. Valtra genelde listenin sonundadır..

bizim gariban zetor İLK 2 ' dedir genelde..

arkadaşlar çorlu tarım fuarını gezerken .(alipaşalı erkan , yılmaz ( sebazıos ) ,alper 4u , cemal bey ,berk kardeşim ) traktörlere bakar ken berk ile beraber ben satış temsilcisine sordum . berk kardeş te yanılmıyorsam 160 lık sordu lar .
o zaman temsilci çok iddialı konuştu . yolda bizden hızlı olabililer ama biz onların hemen hemen hepsinden az yakarız yükte dedi idialı olarak . demekki doğruluık payı varmış ki bu şekilde konuşabil di . test raporlarıda satış temsilcisi arkadaşı doğrular niteliğinde .
arkadaşlar fark yok diyor ama ciddi fark var . testi yapan ALMAN neden doğrulğu olmasa fent , johondere ve clas ın fazla yaktığını göstersin . bu konuda çalışma sistemleri olarak vede güvenilirlikte tek geçerim .
çünkü yaptığım işten dolayı bilirim . dünyada onlar kadar sistemli çalışan bir ülke tanımam , tek geçerim .
yapılan testede inanırım , eğer alman lar yayınladı ise doğrudur .