Sonrada Hidrolik Direksiyonda Muayene Sorunu(M.c.Y)

S.a arkadaşlar/abiler

Bildiğim kadarıyla eski traktörlere sonradan taktırılan hidrolik direksiyon muayeneden geçmiyor.Hep söktürüp muayeneye giriyorlar ve sonra yeniden taktırıyorlar.

Bizde bu yıl 640 ' ı muayene yaptırmaya karar verdik hemde geçmiş borçları siliyorlar nasıl olsa :)
Hidrolik direksiyonu sökmeden muayeneden geçirme şansımız yok mu acaba?Ruhsata falan işletemez miyiz?

Birde ruhsat ve plaka eski ruhsat ve plakalardan bunları değiştirmemiz gerekir mi?

Saygılarımla

Ynt: Sonrada Hidrolik Direksiyonda Muayene Sorunu(M.c.Y)

Biizm komşu geçen hafta 14 Yıldır hiç bi muanesini ve vergisi cartını curtunu yapmamış halde gitti bu konuları araştırdı kendisiyle 2 dakika ayak üstü konuştıum Traktörünün baya bi cezası çıkmış hem Yapılandırmış hemde düşürmüşler 1400 TL mi ne ödemiş Pilakayıda denişecekmiş onunku artık okunmuyor resmen baktığında bi 54 gözüküyor zuha-*-s
Senide o tarz olayların varsa bu ay sonuna kadar galiba yapılandırma yapa biliyorsun ama Ruhsata işletme olayını bilmiyorum ucuzsa işlet derim uraşmassın bidakine.

lordsaar link=topic=79364.msg939319#msg939319 date=1416859997' Alıntı:
Biizm komşu geçen hafta 14 Yıldır hiç bi muanesini ve vergisi cartını curtunu yapmamış halde gitti bu konuları araştırdı kendisiyle 2 dakika ayak üstü konuştıum Traktörünün baya bi cezası çıkmış hem Yapılandırmış hemde düşürmüşler 1400 TL mi ne ödemiş Pilakayıda denişecekmiş onunku artık okunmuyor resmen baktığında bi 54 gözüküyor zuha-*-s
Senide o tarz olayların varsa bu ay sonuna kadar galiba yapılandırma yapa biliyorsun ama Ruhsata işletme olayını bilmiyorum ucuzsa işlet derim uraşmassın bidakine.
Abi teşekkürler de bizimki o kadar kötü değil :) sigorta vergi felan var bitek ya 2004 yada 2007 den sonra muayenesi yok.
Bakalım bilen birisi çıkarsa gerekli bilgiyi alacağız :)

Ağır bi ceza ödemezsinizde bende de 135 ferguson var bi 15 senedirde onun muayenesi yoktu bizdede bi işlemler oldu para ödedik ama direksiyon sıkıntı haberin olsun iyice bi araştır sıkıntıya düşme yani muayeneden geçmez sonra gidecen söktürecende tekrar muayene için sıra alıcanda uğraştırır yani

hemşehrim sonradan takılma hidrolik direksiyonu kesinlikle kabul etmiyolar. söktür muayene sonrası geri taktır.
benim kuzene ford 6610s traktöre illa bu hidrolik direksiyon sonradan takılma diye tuturmuş elamanlarda sonradan orjinal olduna kanaat getirnce yapmışlar muayneyi.

mf-bolu link=topic=79364.msg939326#msg939326 date=1416860886' Alıntı:
Ağır bi ceza ödemezsinizde bende de 135 ferguson var bi 15 senedirde onun muayenesi yoktu bizdede bi işlemler oldu para ödedik ama direksiyon sıkıntı haberin olsun iyice bi araştır sıkıntıya düşme yani muayeneden geçmez sonra gidecen söktürecende tekrar muayene için sıra alıcanda uğraştırır yani
Sağolasın abi saten bu af vermeden önce hesaplattırdığımda 800 lira falan bi geçitme ücreti çıkıyordu.Bu gidişler büyük ihtimal söküp gireceğiz
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=79364.msg939442#msg939442 date=1416905546' Alıntı:
hemşehrim sonradan takılma hidrolik direksiyonu kesinlikle kabul etmiyolar. söktür muayene sonrası geri taktır.
benim kuzene ford 6610s traktöre illa bu hidrolik direksiyon sonradan takılma diye tuturmuş elamanlarda sonradan orjinal olduna kanaat getirnce yapmışlar muayneyi.
Abi yorumun için teşekkür ederim ya biraz saçma geliyor bana sonuçta hidrolik direksiyon taktırmadan önce ön tekere gelen darbeler direksiyona iletiliyor direksiyonu çeviriyor hatta denk gelirse insanın kolunu bile kırabilir fakat hidrolik olduğu böyle bi sorun olmuyor.Hadi onu geçtim arabaya koltuk falan taktırınca proje çizdirip ruhsata işletiyorsun bundada öyle bişey olması lazım :)

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=79364.msg939442#msg939442 date=1416905546' Alıntı:

Benim bir arkadaşımın 70-56 var, muayenede 'buna sonradan hidrolik direksiyon takılmış ' dediler. İtiraz edilince telefon açıp öğrendiler ve sonra orjinal olduğunu kabul edip muayeneden geçirdiler.

sonradan takılan hidrolik direksiyonu taksiye lpg taktırıp işlettirdiğimiz gibi yada senin dediğn gibi koltuk takılınca uygulanan işlemleri yaptırdığında direksiyonu ruhsata işletebilirsin, ruhsat değişim parası 90 tl sanırım. ruhsatta fenni muayene yeri varsa 90 tl ile yırtarsın yoksa 2. ruhsat içinde para ödemen gerekir.yaklaşık 200 tl olması lazım 2 ruhsat.bir daha ki muayenlerde de direksiyon sıkıntı olmaz.Sigorta eğer her yıl zamanında yaptırıyorsan o da 60-70 tl civarı.direksiyon projesi için makina mühendisleri odasına ne verirsin onu bilmiyorum (100-150 tl ye o da hal olur diye tahmin ediyorum )
son muayene tarihi eğer 2007 ise onda bi 50 tl ceza ödersin ( benim 2008 42 tl tuttu ) yaklaşık 500 tl ye fenni muayenen hallolur.