Traktör Muayene Gecikme İndirimi

Selamün aleyküm arkadaşlar, belki duymayan traktör sahibi çiftçi arkadaşlarımız vardır, gecikme cezaları yeniden yapılandırılmış. Bu linkteki tabloda da gösterilmiş. http://www.tuvturk.com.tr/images/paylasimlar/pdf/traktor_gecikme_indirimi.pdf . Benimde geçen hafta sonu haberim oldu ve yarın inşallah traktörümü götürücem. Yalnız polatlıdaki istasyonda çok sıkı denetim yapıyolarmış. Bir tanıdığımızın traktöründe, koltugunda sıkıntı bulmuşlar.Bizimde ön lastikler kabak lassa bayisiyle görüştüm td 85in ön lastiklerine 1200 tl dedi. Michelin, continental ve bridgestoneyi sordum sipariş üzerine getirebileceklerini söyledikten sonra fiyatlarını sormadım.
Acaba lassa yı alsam mı? pişman olurmuyum? michelin almak istiyorum aslında ama fiyatlarını niye sormadım bende bilmiyom bils-*-
Ve bu ay içinde traktörünü muayeneye götürenler başka sıkıntılar çektimi acaba.Motorumuzun 7 yıldır muaeyenesi yok bu yapılandırma iyi bir fırsat oldu aslında ama gerçekten sıkı denetliyorlarmış diye duydum.

Herkeze hayırlı forumlar.

Ynt: Traktör Muayene Gecikme İndirimi

Aydınlatma tam olsun, lastikler kabak olsada geçer, derin çatlak veya yarıklar olmasın yeter. Birde traktör 2001 model yukarısı ve orjinal kabinliyse, yada sonradan atma kabin traktörün ruhsatında kabinlitraktör diye işlenmişse; e 37 etiketi istiyorlar. Cam pencere tamam olsun, tepe lambası olsun, kuyruk milinde mutlaka muhafaza olsun.

Çok sağolasın nail abi e37 etiketi ve kuyruk mili muhafazasının olması gerektiğini bilmiyordum.Ön lastikleride değiştircem inşallah yarın, arkalar lassaydı motor 2004 model iyi dayandı 10 yıl memnunum yani lassadan umarım yanılmam.

Bayraktar, sürenin uzatılmasını istiyor
Ana Sayfa» Ekonomi» Ekonomik Meslek Kuruluşları
25.11.2014 11:14

Bayraktar, sürenin uzatılmasını istiyor
TZOB Genel Başkanı Bayraktar, traktör muayenesinde gecikme bedellerindeki indirimden yararlanma süresinin 31 Aralık ' ta sona erdiğini açıkladı

ANKARA - Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkan Şemsi Bayraktar, traktör muayenesinde gecikme bedellerindeki indirimden yararlanma süresinin 31 Aralık 2014 ' te sona erdiğini hatırlatarak, mobil istasyonların sayısının yetersizliği nedeniyle sürenin en az 6 ay uzatılmasını talep etti.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6552 sayılı kanunla, zamanında yapılmayan traktör muayenelerinde gecikme bedellerine indirim getirildiğini hatırlattı.

Muayene süresinin uzatılması yanında gecikme bedellerinde indirim öngören düzenlemeden üreticinin son derece memnun olduğunu belirten Bayraktar, şunları kaydetti:

'Traktör muayenelerinde talebin fazla olduğu illerde mobil istasyonlarının sayısı yeterli değil. Birçok üreticimiz, traktör muayenesini yaptıramamaktadır. Bu nedenle 31 Aralık 2014 ' te sona erecek olan gecikme bedellerindeki indirimden faydalanma süresinin en az 6 ay uzatılması büyük önem arz etmektedir.

Kanunda, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca araç muayenesi yaptırmaları gerektiği halde muayenelerini süresinde yaptırmamış olanların, 31 Aralık 2014 tarihi mesai saati bitimine kadar araç muayenelerini yaptırmaları halinde indirimden faydalanabiliyor. Muayene süresi geçirilen her ay ve kesri için daha önce yüzde 5 ceza ödeniyordu. Şimdi, kanunun yayımlandığı tarihe kadar yurtiçi üretici fiyatları endeksi (Yİ-ÜFE) aylık değişim oranları uygulanıyor. Kanunun yayımlandığı tarihten (yayımlandığı ay dahil) araç muayenelerinin yapıldığı tarihe kadar ise her ay ve kesri için aylık yüzde 1 fazla para alınacak.'

Buna göre, yıllık cezanın yüzde 60 ' dan, enflasyon oranına indirildiğini, bu oranın geçmiş yıllarda yüzde 7-9 arasında gerçekleştiğini vurgulayan Bayraktar, sürenin uzatılması için Maliye ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıkları nezdinde yazılı girişimde bulunduklarını bildirdi.

nailyetek link=topic=79365.msg939372#msg939372 date=1416864037' Alıntı:
Aydınlatma tam olsun, lastikler kabak olsada geçer, derin çatlak veya yarıklar olmasın yeter. Birde traktör 2001 model yukarısı ve orjinal kabinliyse, yada sonradan atma kabin traktörün ruhsatında kabinlitraktör diye işlenmişse; e 37 etiketi istiyorlar. Cam pencere tamam olsun, tepe lambası olsun, kuyruk milinde mutlaka muhafaza olsun.

Kuyruk mili kapağı hafif kusurla geçtim + 4 tekerde boşluk olmasın...