Same Explorer3 85 Kanolada Gübrede [GOPRO]

Ynt: Same Explorer3 85 Kanolada Gübrede [GOPRO]

güzel bir çekim olmuş, kolay gelsin, bereketli olsun Berk....
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=79376.msg939555#msg939555 date=1416930525' Alıntı:
Berk bey sülfat gübresi (bizim burda satılanlar hep toz şeker biçiminde olnalardan) böyle oluncada fırfırla sade atım işinde pek ayar tutmuyor diğer gübrelerle 33 veya üre tipi gübrelerle karışım yapıp atıyoruz.sizde durum nasıl diye sormuştum.
Mehmet abi Berk lerin kullandığı gübre atım makinesi Gaspado ZENO modeli, bu makinelerde karıştırıcı yok gübreyi titreşim ile dağıtıcı tasların üzerine dökme özelliğine sağim bu sistem ile en ince yada hafif nemli gübreleri kazanın etrafına sarma yapmadan atabilmekti, bu özellikle sülfat gübresi için sorunsuz bir makine.
ama Bağfaş ın kıristal sülfatında diğer makinelerde sorun yaşamıyoruz, güneşli sıcak havalarda rahatlıkla atabiliyoruz, biraz sis ve nem olursa ozaman Bağfaş ın gübresinide karıştırıcılı makineler atamıyor.

Ynt: Same Explorer3 85 Kanolada Gübrede [GOPRO]

BARTU link=topic=79376.msg939572#msg939572 date=1416933738' Alıntı:
güzel bir çekim olmuş, kolay gelsin, bereketli olsun Berk....Mehmet abi Berk lerin kullandığı gübre atım makinesi Gaspado ZENO modeli, bu makinelerde karıştırıcı yok gübreyi titreşim ile dağıtıcı tasların üzerine dökme özelliğine sağim bu sistem ile en ince yada hafif nemli gübreleri kazanın etrafına sarma yapmadan atabilmekti, bu özellikle sülfat gübresi için sorunsuz bir makine.
ama Bağfaş ın kıristal sülfatında diğer makinelerde sorun yaşamıyoruz, güneşli sıcak havalarda rahatlıkla atabiliyoruz, biraz sis ve nem olursa ozaman Bağfaş ın gübresinide karıştırıcılı makineler atamıyor.

Mustafa abi bunu ben de bilmiyodum bak, teşekkürler bilgi için :D titrediğini biliyodum da ne için titrediğini hiç düşünmemiştim :D