traktör&ekipman itirafları.

12.11.2010
16,295
22,523
48
Erzurum

traktör&ekipman itirafları.

herkes traktörünü metheder..
ama vardır eksikleri demez diyemez..
bir sürü ünlü marka ekipman kullanır metheder ama;
zayıf yanlarını diyemez ..
markaların AYIPLARINI örtmeyelim...

gelinnnn kullandığımız markaların.
dezavantajlarını,fazla yakanlarını, hatalarını
ayıplarını, zayıf yanlarını AÇIKÇA, delikanlıca yazalım.
Böylece herkez neyin ne olduğunu kısa yoldan anlar..

Ynt: traktör&ekipman itirafları.

ford 6600 sesi çok cıkıyor kulaklık takıyorum bazen
en yavaş vitesi cok hızlı 2,5 veya 3 km yavaş işlerde zor
geri vites bayır sürerken tambi facia takviyesi yavaş serisi hızlı geliyor
hatırladıkca yerden yere vurucam

• Beğen
Tepkiler: sikidim66

mahomi85 link=topic=79409.msg939993#msg939993 date=1417035724' Alıntı:
ford 6600 sesi çok cıkıyor kulaklık takıyorum bazen
en yavaş vitesi cok hızlı 2,5 veya 3 km yavaş işlerde zor
geri vites bayır sürerken tambi facia takviyesi yavaş serisi hızlı geliyor
hatırladıkca yerden yere vurucam
aynı dert bende de var benim ki 3000lık ayrıyetten parça kırması var 3 = 5liralık bir şey 1gün avara ediyor

• Beğen

Massey Ferguson 3.095 şanzıman motor olduğu gibi içerde ötüyor bazen performanstan vazgeçirip neredesin L95 dedirtiyor :) Deutz motorun inim inim inlettiği 398 arka takımda cabası. O traktöre teyp niye konmuş anlamış değilim tamamen fazladan maliyet boşu boşuna TRT damga vergisi. Kışın soğuktan donan hidrolik hız hassasiyetinide unutmamak gerek. Mazot deposunun son 30 litresi adamı tüberküloz eder bazen deponun yarısını söküp atasım geliyor. Ama çok çekiyor beyaw yazamadan duramadım ;D

Mf 3.105 fren kürüğü vites seceneğinin azlığı şanjıman sesi
Styer 768 tek kusuru hidrolik olmayan direksiyonu galiba
Başak 2075 4*4 kompozit vites gecişlerin sert olması hidrolik kapasitenin cok ama cok az olması listede yazılanla alakası yok ki ününe ağırlık atığında 768 daha ii hidrolik konusunda 15 tonluk ramorkun damberini kaldırmayan başak aynı ramorku aynı yükte ki hortum uzatım sadece 768 kaldırdı o derece
Nev holland td 65 vardı sürücü konforundan haric hiçbişeyinden memnun kalmayıp bi sezon kulanıp satık :)
New holland tc 5070 2010 model iskelet sistemin zayıflığı
New holland tc 5070 yeni kasa aynı sorun
Başka aklıma geldikce yazarım :)

• Beğen

Ne külüstür motor ve ekipmanlarınız varmış ;D ;D Bizim olmayan motor hiç ses çıkarmaz hiç çalışmam demez ısıtmadan bin git ısıtmadanda dön gel ;D ;D

Bizde satmadan önce 285s vardı çamurda çok yetersizdi.Frenleri çok ses çıkarırdı ve hiç iyi değildi.Yağ eksiltme huyu vardı birde..
Turan pulluk var oda toprağı tam sırt üstü çevirmez,çamur tutar..

• Beğen

Mf 185 tarlada az yolda çok yakardı sattık ford 3000 yolda süratliydi iyiydi ama hidrolikleri zayıftı sattık fiat 450 az yakardı ama seri değildi takviye yoktu 8 vitesi tek kola koymuşlar işin yoksa geri takviyeyi bulacanda gübre yükleycen onu da sattık fiat 640 aldık yatıyor bakalım yazın öğreniriz artık onuda 5 yılda 4 traktör geldi gitti hadi hayırlısı şunuda öğrendik eskide keramet olsa bit pazarına nur yağarmış eskiye heves etmeyin yeni alın 1 kere alın herkese iyi akşamlar eyvallah

Landini .Kabini cok dar iki kisi binmek zor(Ama biz yinede biniyoruz) .klima olmasa icerisinde durulmaz.Patinajla arasi hic yok gecen bahar herk zamani kalin malzeme alpler pullugun sigortarini kesti ve 3 tane papucu kirdi.Cekisi ve yakiti cok iyi .Alpler pulluk kalin malzeme genel anlamiyla guzel fakat onunda sikintisi topragi tutuyor.Bozkurt mibzer her tarlada baska ayar yapiyoruz gunun yarisi ayar yapmayla geciyor.pistonlari hic iyi deyil her sezon bozuluyor. malzeme kalitesi cok zayif.

• Beğen

Bizde de bir mf 285 var ama sadece var direksiyon yarı hidrolik ama düzen tutmaz kabin eski ve çok gürültülu arka hafif çamurda iş yapmaz öyle sert debriyajı varki birgün çalış iki gün sol ayağın tutmaz Allahtan ondan hariç iki traktör daha varda onu çok kullanmıyoruz.

2006 model sıfır aldığımız erkunt nimet 70 geldiği gün bismillah demeden el gazının telini sıyırdı. ışık düğmesi hiç temel almadı. kaputla gövde arsındaki fitilin görevi neydi anlayamadım.kaputu karşılamıyordu. sinyal kolu sık sık bozulurdu. kuyruk mili keçesini 2 kez bozdu. standart arıza vites kollarının kırılması. hidrolik ayarı yapmak için kolların altındaki muslukları kurcaladım oda ne.direksiyon dönmüyor. birdaha hiçbir zaman ilk günki haline gelmedi.kışın ilk çalıştırınca direksiyonu çevirmek için baya kol kası yaptım. ne hikmetse garantisi bitince kaputun boyası soldu. arka kovan boyasını atıyordu garantiden boyattırmıştık. subat 2011 de sattık kurtulduk. yalnız tek rakibim erkunt dedirtmiştir arkadaşlara. suan 1966 model 165 var onunda frenleri kapıyor.

benim 2085 başakla nadas yapıp geçen gece eve geldim ibre kırmızıda 3-4 km yolu geldi tam kapıda avluya girmeden hava yaptı sokakta kaldım. ben steyr gibi mazotu doldurunca çalışır diye 10 dk motorla inatlaştım yok çalışmıyo inadı bıraktım indim aşağıya havasını aldım gene kimse yok .servisini yapan ustaya telefon ettim el cevap ne olsa iyi 1-2-3 . enjektörler söküiüp sırayla havaları alıncakmış zaten 4. enjektör çok az bişey gözüküyodu. bide ustan demez mi klimalılıysa çok zor olur diye.sahiden zor oldu gece projektörle 1 satte havasını anca aldım nasıl bir kaporta yapmışlar el gircek yer yok anahtar gircek boşluk yok.yalnız mühendislerinin ve yapanlarının kulaklarını çok çınlattım o gece.

Vallahi herkez içtenlikle yazmış inşallah böyle devam eder,iyi konu Yusuf abi.

2004 td 85 le 95 kendi parasının üstüne 2000 tl istemişlerdi bir klimaya havaya gitti o para, klimayı açarsın hemen hararet ibresi kalkar, klima kayışına, rulmanlarına ne yaparsan yap o gıcık ötme sesini kesemezsin.Velhasıl zorunlu olarak çalıştıramadığımız klimanın radyatörünü söktüm attım kenara, 10 yıldır camlar açık geziyoz :D

Birde üstte arkadaşımızın dediği gibi bozkurt mibzer hiç olmamış be, gerçekten gübre ve tohum sandıklarının ayarı çok zor, yeminle gübretaşın dap gübresini 10 kilo ayarda 17 kilo attık bu sene, tmm gübre taneleri biraz ufaktı ama bu kadar da olmaz .(Güya üzerinde dapa göre ayarlıdır yazıyor) Nerden ekermağı yeniledik dedirtti bize.

Ünlü, esener tam otomatik pulluklara niye bu kadar toprak yapışır ki? İmkan yokki lemken alalım.

Tümosan da devir yükseldikçe direksiyon öyle bir titriyorki sanki electro dans yapıyorsun
Kullandığımız tümonun önü çok hafif el gazını 25 e çek 15 e geliyor

sevdiğim yönleride namıssız yükte ve çiftte çok iyi