fiat 640 çalışırken şarj lambası niçin yanıp sönüyor???

Arkadaşlar Fiat 640 traktörümün Şarj lambası(akü resmi olan) çalışırken yanıp sönmeye başladı.Bazen kontağı açtığımda sadece yağ lambası yanıyor,üstündeki şarj lambası yanmıyor.Çift zamanı yeni akü aldım ondan önce yoktu bu sorun,Daha önce başına gelen Fiat kullanıcıları lütfen bilgilendirsin::: :S

Ynt: fiat 640 çalışırken şarj lambası niçin yanıp sönüyor???

Fiat kullanıcısı değilim ama şarj lambası şarj etmekteki bir problem nedeni ile yanar aküyle ilgisi yoktur. Muhtemelen vantilatör kayışınız gevşektir. Durum böyle ise gaza basınca ışık yanmıyordur.

Rölantide yanıp sönmüyor ama gaz verince 1000 devirden sonra yanıp sönmeye başladı akşam üzeri,1 ay önce yine yapmıştı uzun bir çalışma günü sonunda ama ertesi gün naormal devam etti,bende ilgilenmedim..

bence akü dolunca konjektör şarjı kestiği için yapıyor.Yine aynı olduğunda farlarını yakınca lamba sönerse akü şarji dolduğu için,diğer bi ihtimalde konjektörün arızalı olablir.

'Bazen kontağı açtığımda sadece yağ lambası yanıyor,üstündeki şarj lambası yanmıyor' ben iyimser yaklaşıcam şarj dinomosunun fişinde kablosunda gevşeklik olabilirmi

abicim bir 640 sahibi olarak bu sıkıntıyı biliyorum...
Bizim 640 da şu sorun vardı traktör rölantede çalışırken o lamba hayatta sönmezdi, 1000-1300 devirden sonra sönerdi.
Sorun şu 640 da 45 amper şarj dinamosu var bu da yeterli gelmiyor, hatta çoğu zaman aküden şarj alıyordu.
Çözümü 65 ve daha yüksek amper şarj dinamosu almak, biz aldık hiçbir sıkıntı yok...

Arkadaşlar Son durum şöyle; akşam çift sürerken yine yanıp sönmeye başladı ama biraz sonra hava kararınca farları yakınca normale döndü,kömürlerine bakamadım daha mesai saatlerim devamlı gündüz işten gelince traktörün direksiyonuna geçiyorum arızayı çözünce yanıt yazıcam hepinize şimdiden teşekkür ederim ok-*-s

konjectorun arızalı onu deıstır soru ncozulur sarj dınamsonun komurlerı olsa gaz vermeklede sonmez konjectoru deıstır sorun cozulsun

Arkadaşlar daha ilgilenemedim bir haftadır doğru dürüst görmüyorum bile traktörü ama akü bitip yeni akü takıp yaklaşık 3-4 saat aralıksız çalışıp eve dönerken başladı arıza,çözünce ceap yazıcam tabiki, sabah kızdırıp çalıştırıyordum yoksa marş süresi uzayor ve geçen cumartesi gece çalışırken farları yakınca birdaha yapmadı şimdilik herşey normal