Sürekli arayan müşteri hizmetlerine hapis istendi

Sürekli arayan müşteri hizmetlerine hapis istendi
Ağır Ceza, 'Dava aç' dedi, 4 müşteri temsilcisi 1 yıla kadar hapisle yargılanacak!

28 Kasım 2014 Cuma, 13:13:46

HT GAZETE/Serdar KULAKSIZ/İSTANBUL

İSTANBUL’da Erol M., cep telefonu aboneliğini sonlandırdı.
1 ay sonra iddiaya göre kendisine 49 TL fatura gönderildi. Erol M., faturaya itiraz etti. Kendisini arayan görevlilere itirazda bulunduğunu, haklı olduklarını düşünüyorlarsa yasal yollara başvurmalarını söyledi.

Faturayı ödemeyeceğini bildiren Erol M.’nin iddiasına göre 4 müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından ‘borcu olduğu’ gerekçesiyle sürekli arandı.

AĞIR CEZA: DAVA AÇ
Bunun üzerine Erol M. “Turkcell Müşteri Hizmetleri tarafından aranıp rahatsız ediliyorum” diyerek savcılığa başvurup şikâyetçi oldu. Savcılık soruşturma sonunda ‘huzur ve sükûn bozmak suçunun’ oluşması için yasadaki tabiriyle ‘sırf’ huzur ve sükûnu bozmak amacıyla, ısrarla telefon edilmesi gerektiğini bildirerek takipsizlik verdi.

Bu karara Erol M. itiraz etti. İtirazı inceleyen Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı kabul etti. Dosyayı inceleyen savcılık, GSM şirketinin müşteri hizmetlerindeki 4 görevli hakkında “kişilerin huzur ve sükûnunu bozmak” suçundan 3’er aydan 1’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Ynt: Sürekli arayan müşteri hizmetlerine hapis istendi

selam arkadaşlar şimdi bu benim başıma geldi inanın bu nasıl bir sitem bu nasıl bir yönetim artık inanın çıldırmak elden bile değil
arkadaşlar ikiay önce benim adıma olan Tttnet mobil 0501xx numaramı iptal ettirdim arkadaşlar biliyorsunuz ya hatı verirken anlık veriyorlar iptal ettirmek için Türk Telekoma dilekçe yazdım bir hafta sonra aradılar hatımın iptal olduğunu söylediler zaten hattı iptal ederken normal ücreti 33 tl idi benden 57 tl almışlardı kurtuldum dedim bir sevindim iki gün önce 400 1 500 nolu numaradan arandım ve
TTnet mobil hattınız olan 051 xx nolu telefonumun iki aylık borcu olduğunu söylediler inanamadım 33 ve 36 tl faturam olduğunu söylediler yine bu sabah aaradılar tabi busefer baya bir ağır konuştum neyse durumbu yani
ben şunu anladımdki biz hep böyle gideriz çünki devletin başındakilerin sen umrunda değilsin kimse umrunda değil siz neyapıyorsunuz diyecek adam yok
onun içinde bu ülkenin cumhurundan da başbakanından bakanındanda bir şey beklemiyorum olmazda zaten bizim insanımıza alkışlanmak yaramıyor onun için

Hatti kapattirmak icin dilekce vermissiniz ve hattiniz iptal olmus diye size aradiklarinda keske gidip borcu yoktur kagidi alsaydiniz. Sadece bu konu icin degil konusu ne olursa olsun isiniz bitince borcu yoktur kagidini size vermek zorundalar alip dosyaya koymakda fayda var.

Ferhat suat link=topic=79477.msg940646#msg940646 date=1417260634' Alıntı:
selam arkadaşlar şimdi bu benim başıma geldi inanın bu nasıl bir sitem bu nasıl bir yönetim artık inanın çıldırmak elden bile değil
arkadaşlar ikiay önce benim adıma olan Tttnet mobil 0501xx numaramı iptal ettirdim arkadaşlar biliyorsunuz ya hatı verirken anlık veriyorlar iptal ettirmek için Türk Telekoma dilekçe yazdım bir hafta sonra aradılar hatımın iptal olduğunu söylediler zaten hattı iptal ederken normal ücreti 33 tl idi benden 57 tl almışlardı kurtuldum dedim bir sevindim iki gün önce 400 1 500 nolu numaradan arandım ve
TTnet mobil hattınız olan 051 xx nolu telefonumun iki aylık borcu olduğunu söylediler inanamadım 33 ve 36 tl faturam olduğunu söylediler yine bu sabah aaradılar tabi busefer baya bir ağır konuştum neyse durumbu yani
ben şunu anladımdki biz hep böyle gideriz çünki devletin başındakilerin sen umrunda değilsin kimse umrunda değil siz neyapıyorsunuz diyecek adam yok
onun içinde bu ülkenin cumhurundan da başbakanından bakanındanda bir şey beklemiyorum olmazda zaten bizim insanımıza alkışlanmak yaramıyor onun için

Uğraşamıyoruz ama iki yöntem war:

1-Noterden ihtarname çekersiniz almadığınız hizmetin bedeli olmaz, olamaz...İçtihat war bununla ilgili...

2-Baktınız icra takibi yapmışlar borca itiraz edin...Yasal süreç durur rakamlar düşük olduğu için dawa da açamazlar...

Aran Kazan Nedir?
Aran Konuş Kazan, Turkcell abonelerine cevapladıkları çağrılar için çekiliş hakkı kazandıran ve büyük ödül çekilişine dahil eden bir kampanyadır. Kampanya 25/07/2014 - 25/11/2014 tarihleri arasında geçerlidir. Aboneler KAZAN yazıp 2002 ' ye göndererek 20 TL karşılığında kampanyaya katılarak, anında 20 çekiliş hakkı ve 40 TL/100 DK Turkcell içi günlük konuşma paketi kazanırlar, ayrıca her aranmalarında 1 çekiliş hakkı daha kazanmaya devam ederler. Kampanya sonunda yapılacak çekiliş ile bir kişiye Mercedes-Benz otomobil hediye edilecektir.

Bana gelen mesaj bakın nasıl eksik 20 tl kampanya katılım ücretinden hiç bahsetmiyor.

Gitti 20 tl .

OdWQPn.jpg

Benimde canım sıkıldı ama uğraşmaya deymez