Yeni Barış Pancar Hasat Makinası

24.11.2009
11,105
765
Ankara

Arkadaşlar makinada asansörle fırlatma iptal edilip daha az güç harcayan, daha hızlı calısmaya olanak sağlayan ve pancarı zedelemeyen triger lastikli sisteme geçilmiş. Güzel görünüyo bakalım nasıl calısacak, kullananlar var galiba.
34b94cb7ae9280c45aa51a949b684a7e.jpg

3bdb969255ab8a4515305481c4e05f3f.jpg

0048188bbcfbe9ab24ca246d16d9ab29.jpg

0bea615a601fe62e3147c3116884947b.jpg

Ynt: Yeni Barış Pancar Hasat Makinası

Baris zaten guzel makinaydi eminim bu guncellenmis hali daha guzel olmustur zaten polatlida uretildigi ve ureticileri yakin tanidik oldugu ici makina hakkinda baya bilgim var kesinlikle pisman etmicek bi makina ;)

Güzel paylaşım. Yenilik her zaman iyidir. Bu iş ülkemizde yapıldığına göre ve bu ebatta da çok makine tercih edildiğine göre daha da iyilerini yapmamız lâzım. En azından bu klasmanda dünyada iyi bir noktaya gelmek gerek. Yurt dışında kendi yürürler var. Ama bizde bu tutuluyorsa bunu da en uygun şekline sokmak gerek. Dediğin gibi boşaltma da olsaymış daha iyi olabilirmiş.

bizim burada vardı bu makineden güzel ancak paletleri biraz zayıftı bir kaç kere palet değiştirdiler.barışa oldum olası ısınamadım söküm sistemi solda bana ters geliyo birde altınörs le yan yana olduğunda barış oyuncak gibi duruyo malzeme biraz zayıf kırılcak diye korkuyorum. ama türk sanayisi adına başarılı bi girişim. alk-*s

sefayuksel link=topic=79490.msg941651#msg941651 date=1417501759' Alıntı:
bizim burada vardı bu makineden güzel ancak paletleri biraz zayıftı bir kaç kere palet değiştirdiler.barışa oldum olası ısınamadım söküm sistemi solda bana ters geliyo birde altınörs le yan yana olduğunda barış oyuncak gibi duruyo malzeme biraz zayıf kırılcak diye korkuyorum. ama türk sanayisi adına başarılı bi girişim. alk-*s
altınors sokumde barışın yanına bıle yaklaşamaz sol bıcak sıkıntı yapmaz el alışır otlu camur tarlalarda bıle muazzam iş yapıyor ama malzeme yonunden bıraz zayıf ekı modelını ıkıye bolmusdum saseden

Bu tur makinalar kucuk ciftciler icin ideal gibi gorunsede bence bu fiyatlarla,yanilmiyorsam 50 bin tl ye yakin,hicte ekonomik bir yatirim degil.Biz yilda yaklasik 100 dekar pancar ekiyoruz.Bu makinanin isletme giderleri ve fiyatini hesapladiginizda kendisini amorti edebilmesi icin neredeyse on yil sorunsuz calismasi lazim. Ustune sokum sirasinda kendi isgucunuzude hesaplarsaniz hicbir cazibesi kalmiyor.

parasına değermi bilmem ama. .
sorunsuz çalışma olanağı yok gibi..
çok teferruatlı.. bunu alan şahıs en an
bu işten yılda 100 bin kazanması gerekir..
ne mümkün. ..

iş bulma ımkanı olursa parası cıkar dekarı 100 lıraydı sanırsam bu sene sokumun
bu makınayı kullanmadım ama eskı mod kullandım sımdı harmak kullanıyorum gunluk 20 ıla 25 dk arı soker saglam ıkı sofor olsa yakacagı 300 lıra 2 soforde 100 lıradan eder ıkıyuz

Walla para kazanir arkadas baris bi harmak olamaz belki ama 20 dkr da o atar ayrica bizim bolgemizde bile hala kullaniliyo bu makinalar cunku holmer ropa vs araclar agirliklarindan dolayi topragi cok skistiryi surumden sonra cikan kesekleri ekise hazirlamak cok zor oluyo :(

Biz kendimize her yıl 100 -120 dönüm söküyoruz , 150 dönüm filanda komşuların oluyo ordanda kendi giderlerimiz çıkıyo, Söküm masrafımızı çıkarıyoruz hatta kârda bırakıyo heryıl, Güzelce düzenlice çalışırsan 500-600 dönümü rahat söküyo 1 senede amorti eder yani kendini..

oguzcu link=topic=79490.msg941622#msg941622 date=1417471710' Alıntı:
almanların STOL pancar hasat makinasına benzetmişler güzel görünüyor.
doğru. lakin almanlar bu stoll sistemli makinaları bırakalı 20 sene oluyor. bizim tarım mekanizasyonu firmalarımız (Muhsin dündarında chalengerı var) güya innovasyon yapıyor. Ama onlarda haklı nasıl olsa satılıyo. hele bunu biraz sağsınlar. daha eniyi ileri olan pancar hasat öbür hacetler Allaha emanet.
(youtube milletin gözünü açıyo tarmakbir nerdesin aman konuşma yasağı getirmede)

Birkaç yıl öncesine göre iyi sayılır fakat dünyadaki örneklere bakılınca insanı yaptığı işten soğutuyorlar. Kullandığım makinanın firmasıyla görüştüm neden 3-4-6 sıralı makinalar üretmiyorsunuz illa dışardan mı getirelim bizim o makinaları üretecek mühendisimiz yok mu dedim verdiği cevap MALESEF

barış hız konusunda ideal makinlardan birisidir ok-*-s ok-*-s .ve severim .fakat bu sistem daha önce dünmak yaptı .. yalnız dünmak pazarlamayı bi türlü beceremiyor. bakalım yeni sezonda barışı alan mutlaka olacaktır inşallah iyi olur bizde görme fırsatı buluruz ;) ;)

BARIŞ ' ın Alman firmasıyla ufak bir lisans sözleşmesinden dolayı sökümü sol tarafta yapıyormuş diye duydum. Ben anlamam haa bu işlerden :D sadece bir pancar hasat makinası sohbetinde geçti, ordan aklımda kalmış.

avrupadakı mekanızasyonla yarısmamız mumkun degıl arazı parsellerı kucuk ısletmeler kucuk volkanın dedıgı gıbı 500 dekar sezonda soker bu makınalar kım 250 dekar ekıyor en basıt soru formda varmı ben patatese agırlık verınce ekmıyorum bıle kotamı odunc verıyorum ben ekerken barı cokcana ekıyorum

ranger link=topic=79490.msg941811#msg941811 date=1417546798' Alıntı:
Fiyatı 47.000 tl idi yanlış hatırlamıyorsam.
aynen emre 40bin eski tiplere 45 bine filanda bunu bırakıyolarmış, Biz sezon başı bakıma gidince sordukta takasa girelim diye makina yok dediler :)

manas link=topic=79490.msg941661#msg941661 date=1417508844' Alıntı:
altınors sokumde barışın yanına bıle yaklaşamaz sol bıcak sıkıntı yapmaz el alışır otlu camur tarlalarda bıle muazzam iş yapıyor ama malzeme yonunden bıraz zayıf ekı modelını ıkıye bolmusdum saseden

ikinci elini satlığa çıkardığımızda altınörs barıştan çok para ediyo ve çabuk satılıyor.kim nederse desin evet barış söküm sistemi açısından güzel ola bilir ancak bu malzemeler eskiyince baş ağrıtıyo o yüzden ikinci el piyasası önemli.