SAME DEN..bir seri video daha buyurun....

26.11.2008
1,400
353
43
İstanbul
Ynt: SAME DEN..bir seri video daha buyurun....

kolay gelsin Osman..

Kepçeli motor nasıl kullanılır kitabı madde 108 derki:)

kepçeli motorun burun ağırlığı külliyen fayda değil zarardır.. işte bu Nh ' ci amcamızda arkaya ağırlık atmadığından vede gübreye her seferinde dipten yerden dalmadığından..

arka tekerleri ÇOK fazla pati çekiyo

kepçe her seferinde yarım yamalak doluyo

mazot/zaman israfı var:)

hazır Özkan FL-3000 ' i bulmuşken bi deneseydin..

Sama nasıl iyileştimi..

Abi motorun arkasına basan bir römork kullanıyosun önlerin etkisini ztn römork azaltıo bide ağırlıkları sökmüşşün buna rağmen önleride bağlamışsın motoru daha çabuk keser biz 4 tekerlikli römork kullanıyoruz buğday sezonunda 2 römork 16 ton civarında ofise çekeriz hep tarla dan çıkınca önleri devreden çıkartırız gereksiz yerde önleri bağlamak rampada bile motoru çabuk kesiyor.

Güzel paylaşım Osman abi. Same ' nin bu bayırlarla çektiği nedir böyle. Tak ağırlıklarını...:D Bu arada kaputun sağ tarafına noldu? Birde römorkun kapağı aşağı açsan daha iyi olmaz mı? Gübre zor akar böyle tıkanır hep...

nh td 65 b sanırım felaket calısıyor gercekten senın bu samede mf 135 gibi cok patinaj yapıor ama neden patınaj yaptıgını buldum genıs tekerleklı araclar her zaman camurda cok kayar dar tekerler fazla kacırmaz basar gıder pirint tarlalarında hep ılac atarken tar teker kullanılır sanırım o yuzden yada same haddınden hafıf yalnız sen cıkamadın ama nh arkadan orayı sanırım bı kerede cıktı galıba :D bu arada paylasımın ıcın cok tesekkurler vıdeodakı o cocuk kımse bayılıyorum ona kardesın mı :D her ne haltsa bır tane daha klonlayıp gonder bana :D

nailyetek link=topic=79507.msg941224#msg941224 date=1417386916' Alıntı:
Bilader, harika paylaşım. Remorka bittim resmen, bulamadım şöyle remork hibe edecek birini :) Same nin benim gözümde ayrı bir yeri var.
belli kırmızı aşkının altında same varmış.
alalım bi denede sana same hacım :)

Mehmet CÖMERT link=topic=79507.msg941148#msg941148 date=1417379423' Alıntı:
güzel paylaşımlar kolay gelsin
teşekkür ederim devamı gelecek..
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79507.msg941150#msg941150 date=1417379460' Alıntı:
eline sağlık osman. güzel paylaşım olmuş.
nh felaket çalışıyor. .
römork güzel
same çok güzel beeee. :)
saol Yusuf abi nh atom karınca maşallah...römork benim işlere uygun değil yenisini yaaptırcaz murat abiyle konya deksan da...same nin durumu belli beni pek açmadı biliyorsun..
UÖZKAN.77 link=topic=79507.msg941153#msg941153 date=1417379610' Alıntı:
kolay gelsin Osman..

Kepçeli motor nasıl kullanılır kitabı madde 108 derki:)

kepçeli motorun burun ağırlığı külliyen fayda değil zarardır.. işte bu Nh ' ci amcamızda arkaya ağırlık atmadığından vede gübreye her seferinde dipten yerden dalmadığından..

arka tekerleri ÇOK fazla pati çekiyo

kepçe her seferinde yarım yamalak doluyo

mazot/zaman israfı var:)

hazır Özkan FL-3000 ' i bulmuşken bi deneseydin..

Sama nasıl iyileştimi..
umut abi nh kendinide yüklüyor o yüzden ağırlık yok..:)kullandım ama pek beceremedim ben:/bu arada sana bahsettğim konyadaki kepçeli johhn deere yi aldım bugün geldi..bakacaz performansına...sama halen hasta abi hava yapıyor bulamadık sorunu...vakitte yok zaten..
üçemli link=topic=79507.msg941158#msg941158 date=1417380295' Alıntı:
Kolay gelsin Osman abi.Paylasim icin tsk.
saol devamı gelecek ..
sofular link=topic=79507.msg941161#msg941161 date=1417380435' Alıntı:
Abi motorun arkasına basan bir römork kullanıyosun önlerin etkisini ztn römork azaltıo bide ağırlıkları sökmüşşün buna rağmen önleride bağlamışsın motoru daha çabuk keser biz 4 tekerlikli römork kullanıyoruz buğday sezonunda 2 römork 16 ton civarında ofise çekeriz hep tarla dan çıkınca önleri devreden çıkartırız gereksiz yerde önleri bağlamak rampada bile motoru çabuk kesiyor.
önleri bağlamadan yarıya kadar bile çıkmıyor oradan..bu farklı yük ağır önde ağırlık yok en kötüsü zemin çamurlandı 10 sefer falan hiç takılmadan çalıştım sonra sonra çıkamadım..sorun yok geri geri çok rahat çıkıyor oradan ...
alipasalierkan link=topic=79507.msg941165#msg941165 date=1417380725' Alıntı:
Güzel paylaşım Osman abi. Same ' nin bu bayırlarla çektiği nedir böyle. Tak ağırlıklarını...:D Bu arada kaputun sağ tarafına noldu? Birde römorkun kapağı aşağı açsan daha iyi olmaz mı? Gübre zor akar böyle tıkanır hep...
saol erkan ..same çalışacak işi ne 1 çuval para saydım ben ona...:)depo yarıdan aşağı düşünce hava yapmaya başladı sürekli hava aldığım için kaputıu takmıyorum:(römork da geri açılınca yere değiyor kapak yamuluyor mecburen alttan açıyorum değiştğm zaten romörku deksan dan havuz kasa alıyorum..
zac link=topic=79507.msg941168#msg941168 date=1417381771' Alıntı:
nh td 65 b sanırım felaket calısıyor gercekten senın bu samede mf 135 gibi cok patinaj yapıor ama neden patınaj yaptıgını buldum genıs tekerleklı araclar her zaman camurda cok kayar dar tekerler fazla kacırmaz basar gıder pirint tarlalarında hep ılac atarken tar teker kullanılır sanırım o yuzden yada same haddınden hafıf yalnız sen cıkamadın ama nh arkadan orayı sanırım bı kerede cıktı galıba :D bu arada paylasımın ıcın cok tesekkurler vıdeodakı o cocuk kımse bayılıyorum ona kardesın mı :D her ne haltsa bır tane daha klonlayıp gonder bana :D
ewet zac nh itti beni zaten orada ama rezil olmayalım diye çekmemiş çocuk.:)çocok Tunahan bu arada komşunun oğlu hiç yanımdan ayrılmaz traktör olsun yeter...buluşmaya getiricem inşallah:)
nailyetek link=topic=79507.msg941224#msg941224 date=1417386916' Alıntı:
Bilader, harika paylaşım. Remorka bittim resmen, bulamadım şöyle remork hibe edecek birini :) Same nin benim gözümde ayrı bir yeri var.
he he ben de nde sana bir teklif madem same çok güzel al ödediğim paraya römork da yanında hediye ...BUYUR...:)
volkanuzel link=top ic=79507.msg941233#msg941233 date=1417388174' Alıntı:
osman abi kolaygelsin same ağırlık istiyo tavuklarda amma yapmış haa ;D
EWET yaaaa taşı taşı bitmedi ağırlık ları takıcam ...volkan..
Black.Boyss.37 link=topic=79507.msg941235#msg941235 date=1417388627' Alıntı:
Abi nerde bu ciftlik bi kac ramork biz alsak olurmu
tel den görüşelim halil neden olmasın tamamını ben alıyorum anlaşmalı ama sanada veririm ....gelir alırsın..
aslan26 link=topic=79507.msg941239#msg941239 date=1417389506' Alıntı:
Kolay gelsin abi kepçeli traktörü kullanan kepceyi temizleyim derken senin romorkun kapakları yamultacak adam habire kapaklara vuruyor :)
hiç sorma römorku da sattım zaten adam cayacak...:)

Hacı, Same nin parasına 3635 alırım, arasında dağlar kadar fark olsa da. Sen beğenmedin 3635 i hatta 5410 u, eğer 5410 alsaydın onuda kıracaktın :(
Üzgünüm fakat bundan eminim, sana mekanik bir traktör iyi gider. Neden? dersen; Steyr e hiç bişey yapamadın. :S
Hiç düşündünmü? bu neden arızalanmıyor veya kırılmıyor diye.
Same hakikaten iyi bir modelmiş, tek suçu 400 dekar tarlası olmayan bir çiftçinin elinde olması.
Bence Same sizin köyün sokaklarına bile fazla büyük,

Osman abi dönem sonu same ile bekliyorum seni bizimkileride alabilirsin bu işte mesleki yeterliliğini yapmışın kokuya falan alışmışsındır artık :D

Olur osman abi uzak degilse alayim getireyim ford olsa herturlu yerden alirdik fiat gitmiyor yolda be abi. Abi o cavusbasindaki same ustasi daha 640 lığı toplayamadi. Sameyi maf etmistir sokturme ona motoru