Erkunt 105e+hakkında acil bilgi kullanan abilerim!!

Ynt: Erkunt 105e+hakkında acil bilgi kullanan abilerim!!

APO5454 link=topic=79525.msg941327#msg941327 date=1417435323' Alıntı:
Kampanyalı fiyatı 90 bin TL diyo ne aşağı ne de yukarı oynamam diyo kullanıcıları bilgi verirse çok memnun olurum

kıymet veya kudret alın o rakamlara 105e+ ıle aralarında cok fark var bence o 90 lira etmez o sattıkları traktor

105+ ile 100 kudret arasında cıddı donanım farkları var. en basıtı sanzuman ve hıdrolık aksam. 105te carraro var 100de zf var
zaten ıcıne bınsenız 2 sınınde anlarsınız

Arkadaşlar e serilerinin büyük modellerinde sanzumana zarar verme sıkıntısı var galiba sanzuman zayıf geliyo. Ama kücüklerde emsali zf sanzumanlı olanlardan daha pratik. Haberiniz olaa :)

Zf sanzuman iyidir ama yolda biraz yavas diye biliyorum bu carrora da 12 ileri nh sanzumanlari gbi ;) 100 bg makinalarda kullaniliyo ve nh serisinde sanzuman sorunu sik yasanan bisey degil diye biliyorum tabiki karar sizin ama erkunttan once bakilmasi gereken traktorler var yerli uretim nh case gbi ;)

fyaglikara link=topic=79525.msg941347#msg941347 date=1417439185' Alıntı:
Zf sanzuman iyidir ama yolda biraz yavas diye biliyorum bu carrora da 12 ileri nh sanzumanlari gbi ;) 100 bg makinalarda kullaniliyo ve nh serisinde sanzuman sorunu sik yasanan bisey degil diye biliyorum tabiki karar sizin ama erkunttan once bakilmasi gereken traktorler var yerli uretim nh case gbi ;)
Erkuntun zf sanzımanlısı carraro şanzımanlısina göre hızlı bizde erkunt bereket 60 e var o carraro şanzımanlı ağır devirli birde erkunt kudret 100 var o zf şanzımanlı onun şanzımanı diğer e serisindekilere göre şanzımanı seri.

biz 105e olanına pazarlık ettik 70e 2w üstüne 41 bin geri çaydık ödeyemezik malzemede değişecek diye bize 60 bin buldu pulluk kazayağı derken annem kızdı iptal ettirdik pulusuyla aradaki fark ortakol radial lastik oturak hava kom. geri kalan aynı idi

Arkadaşlar 105E+ gayet güzel şu anda kullanıyoruz ama bizim araziler engebeli olduğu için jantlar ağırlık yok 5li pullukta korkuyoruz. bence fabrikaya ve servise baskı uygulayıp jantlara ağırlık istiyelim topluca ki versinler.

2015 Erkuntun yenilik yılı olacak, Erkunt alacaklar 5-6 ay gelişmeleri beklesin derim..
Bugün patent enstitüsünde erkuntun yeni tasarladığı ve 3 parçadan oluşan bi ön diferansiyelle ilgili bir faydalı model başvurusu vardı, Açıklamada ise normalde tek parça olan difransiyelin sağ sol orta olmak üzere 3 parçadan oluşması ile aynı göbek ile sağ sol kanatlar değiştirilerek daha geniş ve daha dar dingil aralığı elde etmek yazıyordu.. belki bu işlemi yüksek hp li traktörler için kullanacak olabilirler.. :)

Herkese yorumları için teşekür ederim ilkbahara yol gözüktü gibi inşallah erkunt 90 lüx CRD bakalım babam şimdide CRD olsun diyo yoksa deutz alırım diyo ☺

eski kasa 80 vardı onu verdim üste 75 verdim baya güzel crd perkins motor daha yakıt felan ölcemedim ama yeni motor biraz fazla yakar.bu arada videoları var ama paylasmayı bilmiyorum