Same Explorer 100gs 3-16 Sürüm

Ynt: Same Explorer 100gs 3-16 Sürüm

İsmail Pelit link=topic=79557.msg941891#msg941891 date=1417556800' Alıntı:
kolay gelsin güzel paylaşım same iyi iş çıkarmış o toprakta o pulluk anca bu toprakta 5li çeker diyenlere gülüyorum açıkçası :) bizde bahara td100e 4lü 16 ızgara ve tam bükük kulak inç ayarlı profil pulluk düşünüyoruz 16 numaranın işçiliği nasıl olur? pulluğun bir fotoğrafını gönderme şansınız varsa çok iyi olur bizim toprağımız çok sert değil td şuan 5li 12 numarayı seri 1 ile rahat çekiyor öyle söyleyim.
soyle soyleyeyim abi motor aslinda videodaki vitesin iki tik ustundede o tarlada cekiodu ama 5 li falan bizde hikaye cekmez cekerde hem bize hem motora eziyet bu arpa yeriydi buyuk ihtimalle haziranda surulmustur bugday yerlerini temmuzda sureriz boyle 16 liyla derin surum yapariz genelde gece birakmayiz sonra tillerle karistiriz bu yerde mesela tiller de cekmedik kobrayla direk girdik surulu yere fotoraf yakin zamanda atamam ama atarim sana bi ara erken ve yeteri kadar derin surum her zaman iidir toprak nadasa birakmis gibi olur.

toprak yapınızı bilmem de temmuzda sürüyosan ve derin sürüyosan 5-12 li zorlar gerçekden normalde iyi tavda 5-12 dokunmaz ancak sizin bölge genelde 16 inc kullanıo ve derin surum genede 4 lü lere bi bak derim
dediğin vites hızı 4 km zaten same bnce de o hızdan seri gider dikkatimi çekmişti ekran :)

gmcomer link=topic=79557.msg989481#msg989481 date=1428090040' Alıntı:
Nasil sameden memnun musunuz
Yakiti nasildir yani98 denfazlami yani
Sameyi sifirmi aldiniz.
Arizasi filan oldu mu
Buserilerde problemoluyor mu.
Tesekkurler
Evet sifir aldik suan 750 saatte bir arizasi olmadi bakimlar disinda bir kere debriyaj ve shuttle ayari yaptirdik sert kavrama yapiyordu oda 1 dk bir islem bir makinayla yapiliyor.Kronik bir sorun oldugunu sanmiyorum kullanicidan kullaniciya degisir.Sorun degil ama kabinin dar olmasi ve vites gecislerini begenmiyorum mesela.Yakit konusunda karsilastirma yapamam tam bilmiyorumyalnis olur ama cok yakan bir traktor degil.