Hasmet crdi mi yoksa 5105m

Ynt: Hasmet crdi mi yoksa 5105m

Benim önceliğim hep yerliden yana.Erkunt bana göre avrupa tadında yerli.Hele crd ise tadından yenmez )))SDF motor zf şanzuman.ve arka aks zf ön carraro ok-*-s JD de çok güzel traktör ama hakkkında hiç bilgim yok Ben avrupa alacak olsam MF5400 serisini tercih ederim.

Marka önemli değil Nail abi John Deere olupta hidrolik sistemi 70-56 dan bile kötü olduktan sonra hiç kıymeti yok isterse üstünde Fendt yazsın motor motor olmadıktan sonra globaliteyi kim neyapsın :)

dustero link=topic=79571.msg942051#msg942051 date=1417602464' Alıntı:
Marka önemli değil Nail abi John Deere olupta hidrolik sistemi 70-56 dan bile kötü olduktan sonra hiç kıymeti yok isterse üstünde Fendt yazsın motor motor olmadıktan sonra globaliteyi kim neyapsın :)
JD 6 Binden başlar, MF 5 Bin de :) diye söylenti vardı foruma ilk üye olduğum zamanlar. Galiba doğru.

nailyetek link=topic=79571.msg942054#msg942054 date=1417602566' Alıntı:
JD 6 Binden başlar, MF 5 Bin de :) diye söylenti vardı foruma ilk üye olduğum zamanlar. Galiba doğru.

Abi tam olarak öyle demek doğru olmaz 4255 lerde güzel traktördü zamanında :) Traktörü hidrolik aksaam ve şanzımanına göre değerlindirmek lazım üstündeki motor çokta önemli değil bunlar iyi olduktan sonra. JD 5105m güzel traktör beğeniyorum şahsen 32 vites, shuttle, 4 ton civarı, ve destekli hidrolik ayrıca e-lift. Ama yakıtıda göz önüne alırsak JD nin satın değeri Erkunt ' tan yüksek ve pazarlık payı daha az olduğu gibi bir yılda yakıtta %25-30 fark atar yıllık maliyeti daha fazla.

erkunt ağır oturaklı traktör işinizin ne olduğuna bağlı birazda john deerenin tek önemli artısı power shuttle bence kıyaslamada bu mekanizmanın sizin için önemine bakın önemsizse erkuntu seçin zaten deutz motor kendini ispatlamış bir motordur 1 sene öncesine kadar bizdede 3105 vardı ondan biliyorum bence 1 numaralı traktör motoru deutzdur common rail olmadığı halde çok az yakıyordu 3105 :)

LORD59 link=topic=79571.msg942097#msg942097 date=1417608342' Alıntı:
John deere 5105 m: 133,441 - Haşmet CRD: 124.400 yazıyor. Arada 9 bin tl lik fark var. Liste fiyatları üzerinden konuşursak.
shuttle farkı var oda yabana atılcak fark degıl o kadar param olsa 5455 alırım sıfır ayarında:D

jd yı tam bılmıyorum bılen arkadaslar daha dogru yorumlar yapacaktır

Johndeereye bindim ve ici cok guzel ve ergonomik tasarlammis hersey yerli yerinde. Motoru orjinal powertech commanrail motor var.Saglamlik olarak cok guveniyorum johndeereye.1975 model johndeere vardi 1130 modeli 2010 yilina kadar kullandik. Rot baslari bile orjinal degismemisti.
Erkunt yedek parca ucuz servis fazla ama sonucta toplama bi traktor kabinde hic bi sekilde ergonomi yok cok fazla gelistirilmesi lazim. Yolda ve tarlada en az yakan hangisi olur acaba kullanan arkadaslar yorumlarsa guzel olur.

emrekaptan59 link=topic=79571.msg942099#msg942099 date=1417609363' Alıntı:
shuttle farkı var oda yabana atılcak fark degıl o kadar param olsa 5455 alırım sıfır ayarında:D

jd yı tam bılmıyorum bılen arkadaslar daha dogru yorumlar yapacaktır
Dediğin doğru shuttle iyi bir artı.Ben fiyat olayına girdim.Detaya girersek 5105 m kullandım. Müthiş seviyede olan vites seçenekleri,power var.Konfor iyi,Performans gayet güzel.Erkunt kullanmadığım için yorum yapamam ama görünüş ve özellikle deutz motor seçeneği itibariyle iyi bir alternatif olcağını söyleyebilirim.MF olayına hiç girmeyeyim o değişik bir dünya :) Kırmızı ' nın cazibesi :D

hpeker58 link=topic=79571.msg942103#msg942103 date=1417610069' Alıntı:
Johndeereye bindim ve ici cok guzel ve ergonomik tasarlammis hersey yerli yerinde. Motoru orjinal powertech commanrail motor var.Saglamlik olarak cok guveniyorum johndeereye.1975 model johndeere vardi 1130 modeli 2010 yilina kadar kullandik. Rot baslari bile orjinal degismemisti.
Erkunt yedek parca ucuz servis fazla ama sonucta toplama bi traktor kabinde hic bi sekilde ergonomi yok cok fazla gelistirilmesi lazim. Yolda ve tarlada en az yakan hangisi olur acaba kullanan arkadaslar yorumlarsa guzel olur.
Ben kudret kullanicisiyim kayin pederimde de 105m var yakitta jd erkuntla yarisamaz cok yakiyor ama rahatlik kalite olarak erkunt jd ile yarisamaz crd li model beni alakadar etmiyor sahsima crd olacagina jd den biraz kalite ve kabin konforu alsaydi shuttle koysaydi o zaman erkunt derdim ama senede 200lt az yakacak diye kaliteden de vaz gecmem tabiiki jd diyorum ikisinide kullandim 32 vites olmasi süper bisey

LORD59 link=topic=79571.msg942122#msg942122 date=1417613426' Alıntı:
Dediğin doğru shuttle iyi bir artı.Ben fiyat olayına girdim.Detaya girersek 5105 m kullandım. Müthiş seviyede olan vites seçenekleri,power var.Konfor iyi,Performans gayet güzel.Erkunt kullanmadığım için yorum yapamam ama görünüş ve özellikle deutz motor seçeneği itibariyle iyi bir alternatif olcağını söyleyebilirim.MF olayına hiç girmeyeyim o değişik bir dünya :) Kırmızı ' nın cazibesi :D

Geçen kahvede bı abım soruyor ne farkı var bunları bu kadar anlatmakla bıtıtremıyorsunuz dıyor. 265s kullanıyor kendısı

--: abi sen arkanda kultıvator tarlada gıdıyorsun az bır bayır var motor bayıldı napıcaz?
XX vıtes kucultcez dedı az kaldırcaz malzemeyı dedı.
-- Sen vıtes kucultene kadar bunlar 4 vıtes kucultup 4 vıtes yukseltıyor dedım sadece dugmeyle.
xx bi daha bısey demedı:D