kubota alakalı sorularım var deutzh fahr kullanıcısıyım

Kubota motor olarak ne kullanıyor şanzıman sistemi nasıl maot pompası sistemi nasıl fren sisteminide merak ediyorum bugün ikinci bi traktör alsam kubota almak istiyorum ancak bazı soru işaretleri var kafamda

Ynt: kubota alakalı sorularım var deutzh fahr kullanıcısıyım

kemalzzz1 link=topic=79574.msg942043#msg942043 date=1417601697' Alıntı:
Kubota motor olarak ne kullanıyor şanzıman sistemi nasıl maot pompası sistemi nasıl fren sisteminide merak ediyorum bugün ikinci bi traktör alsam kubota almak istiyorum ancak bazı soru işaretleri var kafamda

Kafanızdaki soru işaretlerini silin gözünüz kapalı alabilirsiniz....Almadan önce bayiye gidip bindiğinizde sorun morun kalmaz zaten...

Kubota markası bir çok sektörde faaliyettedir. Dünyanın en büyük dizel motor üreticisidir. Kubota traktörlerinde Kubota motor kullanılmaktadır. Şanzıman sistemi kendisinindir. 85-95 bg de 18 ileri 18 geri vites kullanılmaktadır. 75 bg de ise 15 ileri 15 geri vites kullanılmaktadır. 3800 cc motor hacmi vardır. Her bir parçası aynı fabrikadan çıkmakta ve aynı fabrikada toplanıp dünyaya sürülmektedir. Gidip bir deneyin. Farkı göreceksiniz.

Kendi zaten MOTOR üreticisi.. yani motorunun adı da KUBOTA.. toplama değil kendi üretiyo..

pompası da DÜZ olmalı, yani daha avantajlı..

elinizdeki yerli montaj deutzsa eğer ondan daha iyi bi kabini, işçiliği malzemesi var..

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ama ben deutzh dan memnunum ancak kubota da iyi bir traktör diye met ediliyor ondan dolayı bilgi almak istedim ayrıca kubota ile kioti aynımı yoksa farklı firmalarmı

Kubota m40 serisinin tek kötü tarafı kabini tek kişilik ve e-lift yok. Şanzıman motor hepsi kubota fabrikasında üretiliyor. Ayrıca kubota ile kioti arasında hiçbir bağlantı yok kubota japon malı kioti ise kore olması lazım

mbayer link=topic=79574.msg942055#msg942055 date=1417602691' Alıntı:
Hangi tipini.Kaç HP lik olanını alacaksın? Bende 2530 vardı .1 sene kullandım sattım ..

slm kubota 2530 u 1 sene kullanip sattiginizi yazmissiniz nedenini ogrenebilirmiyim. ben almayi dusunuyorum da. . bana biraz bilgi verebilirmisiniz olumlu olumsuz yonleri hakkinda

[QUOTE=karitli ilink=topic=79574.msg960608#msg960608 date=1421832470
Öncelikle sunu soylemekte fayda var.Her traktoru n kendince kullanim alani ve faydasi var.Kbota 2530 traktor olarak kotu traktor deil.Ama kullanim amacina gore yeterli gelmeyebilir.Bence bu traktor seralarda çiftlikler de kucuk alanlarda kullanilir.Eger 10 da dan fazla acik alan bag bahcen varsa meyilli tarlan varsa ekipmanlarin 25 hp ye gore deilse cok zorlar bu traktor.Birde arka dingil sorunu var arkadaki sistem cok zayif. Orda kullanilan porya sistemi devamli sikilmasi gereken somunlar bunlar bence kullanim kalitesini dusuruyor.Bence kullanim amacini iyi analiz edip uygun traktor almanda fayda var.Allah gonlune gore hayirlisini nasip etsin.

mbayer link=topic=79574.msg962573#msg962573 date=1422209320' Alıntı:
karitli ilink=topic=79574.msg960608#msg960608 date=1421832470 Öncelikle sunu soylemekte fayda var.Her traktoru n kendince kullanim alani ve faydasi var.Kbota 2530 traktor olarak kotu traktor deil.Ama kullanim amacina gore yeterli gelmeyebilir.Bence bu traktor seralarda çiftlikler de kucuk alanlarda kullanilir.Eger 10 da dan fazla acik alan bag bahcen varsa meyilli tarlan varsa ekipmanlarin 25 hp ye gore deilse cok zorlar bu traktor.Birde arka dingil sorunu var arkadaki sistem cok zayif. Orda kullanilan porya sistemi devamli sikilmasi gereken somunlar bunlar bence kullanim kalitesini dusuruyor.Bence kullanim amacini iyi analiz edip uygun traktor almanda fayda var.Allah gonlune gore hayirlisini nasip etsin. [/QUOTE' Alıntı:
Aynen katılıyorum. Önce traktörü hangi ama, için alacağınızı belirlemeniz lazım.

24-25 hp bir traktörden 150 dekar yeri işlemesini bekleyemezsiniz. İşlersiniz ama ömrünüz traktör üzerinde geçer.

Ben B2420 (24 hp) ve ME9000 (92 hp) kullanmış biri olarak:

- kaliteye odaklanılıyor traktörler
- kabin küçük ama konforu iyi (2000 devirde çalışırken kabinde 81db ses var) makinalar
- çok pratiktirler. Özellikle her dönüşte, traktörümdaha çok seversiniz.
- ağırlık dağılımı %50 ' ye %50. Oldukça dengeli traktörler. 1000 lt ilaçlama ile her eğimde güvenli ilaçlama yapabiliyor.
- çok dengeli ve düzgün bir tork eğrileri var. Bu, yakıt sarfiyatını çok düşürüyor.

Kötü yanları:

- E-lift yok
- kabin dar
- yedek parça ihtiyacınız çok az olur ama lazım olursa parçası her ithal traktör gibi pahalı.
- biraz hafifler. Şakin bu hafif işlerde (balya, gübre/ilaç vs) yakıt olarak size geri dönüyor. Ağır işlerde denge ile kurtarıyor.

Başka soru olursa yardımcı oluruz.

deutz lara cok cok sorunsuz bir traktör kubota.. sorunsuz sağlam makina almak istiyorsanız 8540 veya 9540 tavsiyemdir.