Tapu Kadastro Müdürlüğü Arazi Ölçüm / Sorgulama Programı (MEGSİS)

23.04.2009
13,966
23,923
35
Bilecik

arkadaşlar güzel bi uygulama istediğin tarlanın ada parsel numarasını ve adresini yazıp kaç m2 olduğu meydana cıkıyor isterseniz kendi tarlanızı sorgulayıp sınırınızdakı tarlalarıda aynı anda görebilirsiniz içar tarla tutanlar için güzel bişey mesela bizim kendi tarlamızın kenaarında 10 parca içar tutuyoz adam bana 4000 m2 diyodu hep öyle içar veriyoduk ama sorgulama yaptım 2900 m2 cıkıyor

http://cbs.tkgm.gov.tr/parselsorgu.aspx

Ynt: Tapu Kadastro Müdürlüğü Arazi Ölçüm / Sorgulama Programı (MEGSİS)

Güzel bi Paylaşım eline sağlık yanlız geçen sene başıma gelen bi olayı anlatim Komşuyla bi tartışma yaşadık sınırla ilgili bizde 450 Tl ye yeri tekrardan ölçtürdük adamla sınırımız düzeldi yanlız ne onun dediği gibi oldu nede bizim dediğimiz gibi öyle bi sınır çıktı ki yuh dedik nerdeyse 4 Metrelik bi fark çıktı zuha-*-s zuha-*-s
Nitekim gene biz kerlı çıktı sınırın dibindeki Su kuyusu bize geçti istediğimiz zaman suyu kese biliriz Komşu şimdi hergördüğünde abicim kolay gelsin diyor istiyorsa demesin zuha-*-s zuha-*-s

lordsaar link=topic=79586.msg942150#msg942150 date=1417618179' Alıntı:
Güzel bi Paylaşım eline sağlık yanlız geçen sene başıma gelen bi olayı anlatim Komşuyla bi tartışma yaşadık sınırla ilgili bizde 450 Tl ye yeri tekrardan ölçtürdük adamla sınırımız düzeldi yanlız ne onun dediği gibi oldu nede bizim dediğimiz gibi öyle bi sınır çıktı ki yuh dedik nerdeyse 4 Metrelik bi fark çıktı zuha-*-s zuha-*-s
Nitekim gene biz kerlı çıktı sınırın dibindeki Su kuyusu bize geçti istediğimiz zaman suyu kese biliriz Komşu şimdi hergördüğünde abicim kolay gelsin diyor istiyorsa demesin zuha-*-s zuha-*-s
şuan konuyu görenler hemen sorgulamaya başlamışlardır tarlaları :)

EROL AKGÜN link=topic=79586.msg942157#msg942157 date=1417619220' Alıntı:
güzel bir paylaşım . elinize sağlık .hemen hemen herkezin çok işine yarayacak bir site . teşekkürler .
sağol abi benimde arayıpta bulamadığım bi site süper olmuş :)

cok ıse yarıyor cogu tarlayı tarıf edıyorlar parsel soyle dıyorum sonra telefondan gırıp sak dıe buluyorum. bide gps ile baglantılı olsa tadıntan yenmez:D

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79586.msg942221#msg942221 date=1417625287' Alıntı:
güzel paylaşım. .
ben epeydir kullanıyom..
ama herkes biliyordur sanıyordum :)

Yusuf biliyorsundur da sen üstüne alınma arkadaşlar gençler öğrensin diye yazıyorum ünlü bir düşünür şu an ismi aklımda değil 'Sanmak hataların en büyüğüdür' demiş... :S

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=79586.msg942217#msg942217 date=1417625011' Alıntı:
İbrahim bey bilğiler icin cok teşekkürler.
yönetici arkadaşlar faydalı bir bilği olduğu icin sabitlerseniz konuyu cok iyi olur bence.
parayla arasan bulunmuycak bilğiler valla.

Konu sabitlenmiştir....

Hermiyas link=topic=79586.msg942452#msg942452 date=1417674599' Alıntı:
Yusuf biliyorsundur da sen üstüne alınma arkadaşlar gençler öğrensin diye yazıyorum ünlü bir düşünür şu an ismi aklımda değil 'Sanmak hataların en büyüğüdür' demiş... :S
o nasıl Nağmeler. ..yaktı, dağıttı yüreğimi.
o Ünlü düşünür.ben ünsüz fark bu ustaaa :)