KABİN MARKET KONYA YAPTIĞI

Arkadaşlar traktöre ön çamurluk takmaya karar verdim. kırıkkalede aradım bulamadım, int ten bi araştırdım konya kabin market memet akay denen adrese ulaştım. telefonda istediğim modeli söyledim 120 tl fiyat dediler kargo bize aitmiş; kargo ile beni uğraştırmayın dedim ne kadar tutuyosa üstüne ekleyelim o kadar havale yapıyım dedik 140tl havale ettim. mağzemeyi yolladılar kargoya gittiğimde kargo parası ödenmemiş siz ödeyeceksiniz dediler 10.50 tl daha istediler, neyse verdim sonrada telefon açtım önce tamam 10.50 tl nizi geri havale edelim dediler ben 20 tl fazla yolladım deyince gönülsüzce tamam yollayalım dediler. buraya kadar normal ama daha sonra parayı yollamadıkları gibi telefonumu bile açmıyorlar. alışveriş yapıcak arkadaşlar uyarılır.
ayrıca bunları tüketici mahkemesine mi şikayet etsem faturasız mal yolladıkları için maliye yemi?

Ynt: KABİN MARKET KONYA YAPTIĞI

giden 20 tl için yanmıyorum ama keriz yerine konmaya kızıyorum. adamlar birkaç kere yolladık dediler gittim baktım yok sonrada telefonumu öğrenmişler açmıyolar bile, hani deseler yollayamıyoruz vakit yok adam yok vs burda bi fakire verelim paranı eyvallay ......

Internetten bisey almak güzelde kapida ödeme yapip ürünü kontrol edince ödeyin paranizi.Kargocu olmaz falan derse o eskidendi artik yasal, onlarda zaman kaybi oluyor diye isine gelmiyor.Gecen amcanin biri telefon siparisi vermis netten kutunun icinden oyuncak telefon ve ARMUT cikmis ;D zuha-*-s

tatarsedat link=topic=79622.msg942875#msg942875 date=1417737317' Alıntı:
Arkadaşlar traktöre ön çamurluk takmaya karar verdim. kırıkkalede aradım bulamadım, int ten bi araştırdım konya kabin market memet akay denen adrese ulaştım. telefonda istediğim modeli söyledim 120 tl fiyat dediler kargo bize aitmiş; kargo ile beni uğraştırmayın dedim ne kadar tutuyosa üstüne ekleyelim o kadar havale yapıyım dedik 140tl havale ettim. mağzemeyi yolladılar kargoya gittiğimde kargo parası ödenmemiş siz ödeyeceksiniz dediler 10.50 tl daha istediler, neyse verdim sonrada telefon açtım önce tamam 10.50 tl nizi geri havale edelim dediler ben 20 tl fazla yolladım deyince gönülsüzce tamam yollayalım dediler. buraya kadar normal ama daha sonra parayı yollamadıkları gibi telefonumu bile açmıyorlar. alışveriş yapıcak arkadaşlar uyarılır.
ayrıca bunları tüketici mahkemesine mi şikayet etsem faturasız mal yolladıkları için maliye yemi?

Başka bi yerden başkasının adına sipariş werin kapıda ödemeli yüklü olsun biraz kargosu çok tutsun, gelen malı teslim almayın kargo geri gönderir otomatikman, sonra da arayın dersini aldın mı diye....

Hermiyas link=topic=79622.msg942898#msg942898 date=1417761963' Alıntı:
Başka bi yerden başkasının adına sipariş werin kapıda ödemeli yüklü olsun biraz kargosu çok tutsun, gelen malı teslim almayın kargo geri gönderir otomatikman, sonra da arayın dersini aldın mı diye....
👍👍👍👍👍👍

Geçmiş olsun.
Zamanın kolaylığı kargolar. Fakat zaman zaman kargo ödemesi, geç teslimat vs problemler yaşanıyor.
Baştan kargoyu ödediğinize göre; gönderici firma tamamen haksız. Aslında bir kaç lira için hiç kimse adının kötü anılmasını istemez.
Şimdi bunu bilen arkadaşlar dediğiniz şahıstan alışveriş yaparken dikkatli olacaklardır.

valla ben alırken telofon ettim mf 240 a dedim kaç para 120 dediler pazarlık bile etmedim. tamam dedim ama benim traktörde sonradan atma hidrolik direksiyon var olurmu! yok olmaz dediler ;olsun yinede yollayın ben uydururum dedim. neyse geldi olmadı bağlantı kısımlarını kesip yeniden kaynattım işlem tamam. satıcının bana 150 bile dese razıydım çünkü kırıkkalede bulamadım parçacılarda 150-200 tl arası getirtiriz dediler.... ama tamam yolluyoruz paranızı deyip yollamamak akabindede telefonumu bile açmamak bilmiyorum esnaflığa yakışmaz.....ha bide sitelerini buldum iyi niyetimizden belki yoğunlardır tel e de bakmıyolardır diye mail attım ama nafile......

Hermiyas link=topic=79622.msg942898#msg942898 date=1417761963' Alıntı:

Aman deyim Murat abi. siparişi verdiği bilgisayarın ip adresinden bulunur konu yargıya taşınırsa. Dolandırıcılıktan ceza bile alınabilir.

Yapılamaz mı gayet yapılır ama en uzak internet kafe de :D