Büyük Ekipmanla, Balyacılığa Başlıyorum...

Ynt: Büyük Ekipmanla, Balyacılığa Başlıyorum...

Hayırlı olsun Murat.

Sen şimdi küçük balyaya ayrı büyük balyaya ayrı para istersin . :)

Birde küçükleri tekrar bağlarken ipleri yada telleri ne oluyor ben istemem balyanın içinde ip, tel, ipler hayvan midesinde yumaklaşıp top gibi oluyor sonra ölüme sebep teller zaten batar saplanır öldürür .

Birde üç makina yan yana çalışırken biri bozulunca diğer ikisi beklemek zorunda

Vazgeç sen en iyisi Murat vazgeç )))

Murat Abi hayırlı olsun.

Lakin kafam karıştı benim. Şimdi sen 1 makina mı aldın, 3 makina mı?

3 makina aldıysan her biri 50hp, toplam 150 hp traktör ister bu..

Yada şöyle sorayım, videodaki 3 kollu alet tek makina mı oluyo :D

Diğer husus küçük balyaları birleştirip büyük balya yapan makinayı da sipariş verdim mi?

Çok soru oldu ama ilginç bir metod.

nailyetek link=topic=79626.msg943090#msg943090 date=1417796143' Alıntı:
Sen biçer alıyonya :D önemli değil sektör değişecek nasıl olsa:D
nail abi 2009 dan beri bicerciyiz, 1980 den beri balyaciyiz. Esas meslek balyacilik, ama ne yalan soyleyim bikkinlik vermeye basladi artik. Yeni bicer gelince herseyi kiydirasim var :D

CropMasteR link=topic=79626.msg943114#msg943114 date=1417798209' Alıntı:
nail abi 2009 dan beri bicerciyiz, 1980 den beri balyaciyiz. Esas meslek balyacilik, ama ne yalan soyleyim bikkinlik vermeye basladi artik. Yeni bicer gelince herseyi kiydirasim var :D
Clayson u alasım var, çok para istemezsen. Babam balya makinası alalım biçeri boş ver diyor :S Sen yinede; sakla samanı gelir zamanı, atasözünü yaz samanlığın bir köşesine.

nailyetek link=topic=79626.msg943117#msg943117 date=1417798590' Alıntı:
Clayson u alasım var, çok para istemezsen. Babam balya makinası alalım biçeri boş ver diyor :S Sen yinede; sakla samanı gelir zamanı, atasözünü yaz samanlığın bir köşesine.
nail abi forumdan motorcu nickli samet arkadasa verdik makineyi. 19500 liraya aldi harman corlu bayiinden :( kraldan bile ucuz :(

CropMasteR link=topic=79626.msg943114#msg943114 date=1417798209' Alıntı:
Takribi kac kg gelir balya makinasi.fiyat teklifinde bulunacam :(

ismail_17 link=topic=79626.msg942941#msg942941 date=1417767901' Alıntı:
Hayırlı olsun Murat.

Sen şimdi küçük balyaya ayrı büyük balyaya ayrı para istersin . :)

Birde küçükleri tekrar bağlarken ipleri yada telleri ne oluyor ben istemem balyanın içinde ip, tel, ipler hayvan midesinde yumaklaşıp top gibi oluyor sonra ölüme sebep teller zaten batar saplanır öldürür .

Birde üç makina yan yana çalışırken biri bozulunca diğer ikisi beklemek zorunda

Vazgeç sen en iyisi Murat vazgeç )))

Yok o kadarında gözüm İsmail abi toptan para isterim ayrı ayrı olmaz, toplu para bi iş görür :)

CropMasteR link=topic=79626.msg943063#msg943063 date=1417792846' Alıntı:
3 koldan saldiri bu :(

Baktım bi makine alsam baş edemiycem sizlerle, 3lüsünü alayım 3 koldan dalayım bende dedim hehehe :)

berat.yzn link=topic=79626.msg942948#msg942948 date=1417769797' Alıntı:
Hayırlı olsun abi büyük yatırım :D
videodaki gibi büyük parseller olsaydı da tek küçük tek makineyle bağlasaydık abi ona da razıydık :)

Büyük parsel zaten memleketin derdi :)

sebazios link=topic=79626.msg943091#msg943091 date=1417796273' Alıntı:
Murat Abi hayırlı olsun.

Lakin kafam karıştı benim. Şimdi sen 1 makina mı aldın, 3 makina mı?

3 makina aldıysan her biri 50hp, toplam 150 hp traktör ister bu..

Yada şöyle sorayım, videodaki 3 kollu alet tek makina mı oluyo :D

Diğer husus küçük balyaları birleştirip büyük balya yapan makinayı da sipariş verdim mi?

Çok soru oldu ama ilginç bir metod.

Sağol Yılmaz :) Geç dalganı bakalım sen...

150hp traktör dediğin ne ki 3lü Balya makinesini alan onu da alıwerir gari :)

Balyaları neden birleştiriyorlar onu çözemedim bende onun için onsuz sipariş werdim hehehe

O değilde bu Amerika ' lılar enteresan insanlar acaip konulara, acaip çözümler üretebiliyor, acep senin gibi çok et yedikleri için olabilir mi!? :)

3 ' ü bi yerde demek. İyimiş valla.

Yeri geliyor bı makina adamı çileden çıkartıyor, Allah vermeye bunlar bi karistimi çozebilene aşk olsun.

Şimdi düşündüm de servise arıza tarif ederken çok ilginç diyologlar çıkacaktır:

MŞ: - Ustam, en sağdaki makinanın soldaki bağlama grubu ile ortadaki makinanın sağdaki bağlama grubu mekiğe ip sarıyor.

Ondan sonracıma soldaki makina balyayı yamuk cikartirken ortadaki makina ona tesselli veriyo. Aksi gibi balyayı düz çıkartan soldaki makina 'senin neren doğru ki' diye laf çarptırıp nispet yapıyor.

Bunun akabinde ortadaki makinanın sayaç bozuldu, sayamiyor. Sag ve soldaki makinalar da bağlamayı bıraktık ortadaki in yaptıgı balyaları saymaya başladılar. Soldaki yüksek seslensaydigi icin sağdakinin kafası karışıyor ve en bastan başlıyor saymaya. İyice birbirlerine gicik gitmeye başladılar. Soldaki ile ortadaki gruplastilar iyice, bir fırsatını bulsalar, sağdakinin mekiğini iğnesi kıracaklar. O kadar bilenik durumdalar. Grupta birlik ve beraberlik kalmadı. Herkes fevri davranıyor. Grup her an dagilabilir. hersey bir kola bağlı.

Gecen, En sağdaki makinanın soldan üçüncü pikap sacını değiştirirken en soldaki gördü bizi. Cok bozuldu, tavır yaptı. Simdi kendini kasiyor inadina. Traktorun tum gucunu cekiyor giciklik olsun diye. Yakit 4 katina cikti. Bir balyanin 3 lira maliyeti var ustaa.. Sinirlerim çok bozuk ustam. Psikolojik yardım almayı düşünüyorum. Ustam anlayacağın durumlar çok kötü. Sag ve soldaki boşanacaklar ama ortadakinin makinanın velayetini paylasamiyorlar.

Yardım ustam. Ne yapmam lazım?

Usta: - Koşarak uzaklaş ordan Murat. Ardına bakmadan ve koşarak..

:D