8115 ne hala gelmiş

Ynt: 8115 ne hala gelmiş

sahibine geçmiş olsun buçuklu şanzuman takılsada değişen bişey yok bizim bi abi aldı 6 ayda 4 kere dagatı buçuklu şanzumanı bana göre şanzuman ufak motor büyük geliyor ondan sıkıntı yapıyor diye düşünüyorum

Ertuğ Aslan link=topic=79642.msg943154#msg943154 date=1417802554' Alıntı:
sahibine geçmiş olsun buçuklu şanzuman takılsada değişen bişey yok bizim bi abi aldı 6 ayda 4 kere dagatı buçuklu şanzumanı bana göre şanzuman ufak motor büyük geliyor ondan sıkıntı yapıyor diye düşünüyorum
bucuklu sanzımanıda dagıttı mi ?

Kardeşlerim bu klasik arızası
Bütün serilerinde var
Benim 8085 de sanzumandan dişli dagitti fason dişli yaptırıyor
Ucuz olsun diye sonra alanın edilinde kaliyo
Satan bakiye diyosun oda yeni class bayiliginide almış class verelim diyo ama verilen o paralar edilen zararlar nasıl olacak bilemiyorum
Çok geçmiş olsun

ERKİLET HASAN link=topic=79642.msg943229#msg943229 date=1417812900' Alıntı:
Kardeşlerim bu klasik arızası
Bütün serilerinde var
Benim 8085 de sanzumandan dişli dagitti fason dişli yaptırıyor
Ucuz olsun diye sonra alanın edilinde kaliyo
Satan bakiye diyosun oda yeni class bayiliginide almış class verelim diyo ama verilen o paralar edilen zararlar nasıl olacak bilemiyorum
Çok geçmiş olsun
Bizim Eskişehir tumosan bayiside class bayisiydi class satılmıyor diye tumosan bayiliğide aldı sizin bayide tersini yapmış [emoji1]

zac link=topic=79642.msg943148#msg943148 date=1417801786' Alıntı:
bencede ama halukarda bır cekısı var anlamıs deılım
Eskiden türk motoru vardi ya çekecek ya çekecek yoksa bitarafını kırardı demem o ki çekemezse patinaja düşsün tek kırmasında herşey çekiş değil işin yarım kaldıktan sonra kıymeti kalmaz

fatihcastle link=topic=79642.msg943329#msg943329 date=1417822430' Alıntı:
Eskiden türk motoru vardi ya çekecek ya çekecek yoksa bitarafını kırardı demem o ki çekemezse patinaja düşsün tek kırmasında herşey çekiş değil işin yarım kaldıktan sonra kıymeti kalmaz
turk motoru derken anlamadım tumosan zaten turk motoru kullnıor :D ama traktorde her sey cekmek deıl arada patınaj da lazım

fatihcastle link=topic=79642.msg943333#msg943333 date=1417823795' Alıntı:
Turuncu kaportalı fiat a benziyor adı Türk motoru piyasada tutunamamis arizaları yüzünden
tü mo san Turk motor sanayı eskı fıatlar da tumosan motoru varmıs ama aktarma organları ıyı deıl anladıgım kadarıyla ama motoru saglam galıba

Bizimde eski traktorumuz tumosandi..
Birgun bi arkadasla yardimlasa kazayag cekiyoruz.. Bizim tarlada calisirken ariza yapti tumo, sanayiye cektik yatak sarmis.. Neyse dedik yaptirdik getirdik uc gun calisti sonra pancar cekerken yine ayni ariza, bu defada 4. Piston da sıkıntı cikti.. Babamin ozamanlar biraz hizli zamanlariydi :D Bi kizdi o sinirle gitti 3105 aldi geldi bu resmen 4 5 basamak birden atlamak oldu bize.. Allaha sukur o gun bugundur ne tumosan nede nh ye yaklasmayiz. ( birde td95 almistik onunda ayri bi maceralari var) :D

Tumosan66 link=topic=79642.msg943347#msg943347 date=1417844781' Alıntı:
Bizimde eski traktorumuz tumosandi..
Birgun bi arkadasla yardimlasa kazayag cekiyoruz.. Bizim tarlada calisirken ariza yapti tumo, sanayiye cektik yatak sarmis.. Neyse dedik yaptirdik getirdik uc gun calisti sonra pancar cekerken yine ayni ariza, bu defada 4. Piston da sıkıntı cikti.. Babamin ozamanlar biraz hizli zamanlariydi :D Bi kizdi o sinirle gitti 3105 aldi geldi bu resmen 4 5 basamak birden atlamak oldu bize.. Allaha sukur o gun bugundur ne tumosan nede nh ye yaklasmayiz. ( birde td95 almistik onunda ayri bi maceralari var) :D
İsmin halen tümosan görünüyor hafız forumda değiştir bence

öncelıkle geçmiş olsun ben şunu anlamıyorum madem fabrıkasyon bır hata var neden pıyasaya surerler bu serıyı once sorunu gıder sonra sat alan adam nıye uğraşsın dişlı kırma mevzuuna gelınce kesın serıde bır malzeme sorunu var bunu fırma bılıyordur ama ellerındekı malzemeyı tuketmeye uğraşıyorlar