Çalınan Hayvanların Sahipleri Bakın Nasıl Bulundu !!

10.01.2013
2,672
1,188
ankara
Ynt: Çalınan Hayvanların Sahipleri Bakın Nasıl Bulundu !!

ismail_17 link=topic=79652.msg943401#msg943401 date=1417868660' Alıntı:
Emişme testi tamam Ahmet, sahipleri alsın hayvanlarını, :) ben biberon ile veriyorum sütü , benimkiler tanımaz analarını
Abi inşallah çalınmazlar.Çalınırlarsa geçmiş olsun jandarma emiştirmeden vermez :)
Şu hayvan çalınması kadar can sıkıcı bi durum yoktur heralde.Bizim çalınmıştı insanın çok zoruna gidiyor :(

Ahmet sizin de mi basınıza gelmişti?

Bu ülkede 20 sene hayvancılık yapıp hayvanı calinmayan yada mal verip parasını carptirmayan (ki kanımca aynı şeydir) kalmamıştır herhalde.

sebazios link=topic=79652.msg943406#msg943406 date=1417873418' Alıntı:
Ahmet sizin de mi basınıza gelmişti?

Bu ülkede 20 sene hayvancılık yapıp hayvanı calinmayan yada mal verip parasını carptirmayan (ki kanımca aynı şeydir) kalmamıştır herhalde.
20 besili kuzumuz ve 1 ıskarta koyunumuzu içerden çıkartıp alıp götürmüşlerdi abi.Çok parada kaptırdık :) Hatta bu yaz İstanbula 100 yaşlı koyun gönderdik halen parasını alamadık.Hayvancılık çok zor iş gerçekten.

bizim köyde de 2 ay önce ahırdan 14 tane erkek 15er aylık 6tanede dişi dana çalındı o yüzden köyde herkes kamera taktırıyor yada alarm ahırlara meradan otlarken çalınırsa çobandan gidiyor muhtarlık çobanla senet yapıyor 1 tane inek kayboldu 30 ekimde 3800tl para verdi çoban allah kimseye göstermesin zor iş

Çok geçmiş olsun diyelim .Hayvanların bulunduğuna sevindim ,
Arkadaşlar özelikle bü dönemde çok ama çok dikat etmek gerekiyor büyük küçük baş hayvanlarda hata ve hatta Tavuk Kümeslerinde özelikle çok dikat etmek gerekiyor .
Çiftliğinizde en az 3 Köpek bulundurun bence ve içlerinde muakkak 1 tane Dişi köpek olsun.
Ayriyetten imkanınız varsa Kamera sistemi kurunuz derim.
Bu tarz hırsızlıklar artaca benziyor o yüzden Devlet erkanımız bizim karumamızı ve bu yasaların cezaların artırılmasını temin etmelerini beklemekten başka şansımız yok.