arkadaşlar 5083 pullukta dönüme kaç litre yakıyor

arkadaşlar 5083 pullukta dönüme kaç litre yakıyor. 83 e lerin kabin içi konsollarını değiştirmişler. inceleme vaktim olmadı eğer elinde detaylı fotorafı olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler mi

Ynt: arkadaşlar 5083 pullukta dönüme kaç litre yakıyor

sebazios link=topic=79655.msg943553#msg943553 date=1417897504' Alıntı:
Güzel yorum Salih Abi. Gayet objektif, tarafsız..
2 litre mi bizim orda 2 litrenini üstüne çıkan traktör görmedim ben. hangi marka olursa olsun. 5085m var 1.5 ltre yakıyo oda en zor tarlalarda. benim tahminim 1.5 anca yakar incelediğim kadarıyla

john deere 2030 link=topic=79655.msg943668#msg943668 date=1417944813' Alıntı:
2 litre mi bizim orda 2 litrenini üstüne çıkan traktör görmedim ben. hangi marka olursa olsun. 5085m var 1.5 ltre yakıyo oda en zor tarlalarda. benim tahminim 1.5 anca yakar incelediğim kadarıyla

Sizin bölgede olabilir.

Lakin Salih Abi ' de (manas) 50-240hp aralığında 10-12 tane John Deere vardı yakın zamana kadar.

Fikrimce onun beyanını doğru kabul etmek daha mantıklı :)

sebazios link=topic=79655.msg943675#msg943675 date=1417947913' Alıntı:
Sizin bölgede olabilir.

Lakin Salih Abi ' de (manas) 50-240hp aralığında 10-12 tane John Deere vardı yakın zamana kadar.

Fikrimce onun beyanını doğru kabul etmek daha mantıklı :)
tabiki gördüğünü söylüyo inaniyorum zaten ama benim demk istediğim bizim burda hangi yaşta hangi markayı getirirsen getir 2 litrenin üzerine çıkmaz yakıt. eger 85m ile yakıtını karşılaştırırsanız daha doğru bi sonuca varırız çünkü 85m in bizim berda ne yaktığını biliyoruz ortalama 1.5 litre

john deere 2030 link=topic=79655.msg943677#msg943677 date=1417948283' Alıntı:
tabiki gördüğünü söylüyo inaniyorum zaten ama benim demk istediğim bizim burda hangi yaşta hangi markayı getirirsen getir 2 litrenin üzerine çıkmaz yakıt. eger 85m ile yakıtını karşılaştırırsanız daha doğru bi sonuca varırız çünkü 85m in bizim berda ne yaktığını biliyoruz ortalama 1.5 litre

Valla toprağınızın kıymetini bilin.

sebazios link=topic=79655.msg943678#msg943678 date=1417948572' Alıntı:
Valla toprağınızın kıymetini bilin.
Benim köyüm Sivas ' la Kayseri ' nin tam ortasında abi kıyetini bilin konusunda haklısın senin açından bakınca çünkü sizin oralar çok sert ama şöyle bi durum var bizde de iklim yok siz senede iki ürün alırken biz ite kalka bir ürünü zor çıkarıyoruz oda para etmezse hapı yutuyoruz haliyle. Mesela bu sabah köydekilerle konuştum kurban bayramının 2,3 ve 4. günü ektiğim buğdaylar ekimden 10 gün sonra çıktı çok güzel tava ektik bu sene ama çıkıştan sonra 7-8 cm civarına geldi ve bitki durdu çalışmıyo hafif bi sarılık var bi an önce kar yağıp üstünü örtmezse hayır gelmez geceleri -33 dereceyi gördük biz :) bizim köy karakolunda nöbet tutan Erzurum ' lu asker arkadaş ben erzurum da kars ' ta böyle soğuk görmedim diye yemin ediyordu:) herkesin sıkıntısı farklı malasef abi :)

Sende haklısın berat. Her güzelin bir kusuru var.

Geçen bi çiftliğin işini aldık. Yeri hazırlayıp ekecektik. Hepsi bu. Bir ara umudum kalmadı. Vazgeçecektim. Toprak öyle ağırlaşmış ki, hiçbir alet çalışmıyor. Mibzer geçtim, tiller toplama yapıyor. Sonunda çare kalmadı, kova ile saçıp üstün körü karıştırıp bıraktık.

2 gün önce baktım, o kadar kötü işçiliğe rağmen süper çıkış olmuş.

Biz mibzerle ektiğimiz halde zorla çıkartıyoruz abi :) dekara 26-28 kg bayraktar buğday atarak ekiyoruz. Bu geçtiğimiz sezon 8 ton buğday ektik 35 ton civarı bi buğday aldık önceki sezon 6 ton ektik 55 ton aldık ve sadece tek ürün ikinci bir ürün yetişmiyo iklim elvermiyo. O tek üründe de 250 kg ı görünce dekarda bizden iyisi yok var sen hesap et.

tarladan tarlaya degısmekle beraber dıye basladım ama ben 5083 ve 5085 ıde kullandıgım ıcın yorum yaptım ınmıyor 2 lt altına ama senın surumunle benım surumum ıllakı fark edecek bakınız gecmısde tumosan ve mf de kullandım baska motorların hakkında yorum bıle yapmıyorum neden cunku bılmıyorum
ıklım konusunda sıvas bızden bıraz daha sogukdr ama bızımde soguk olur onemlı olan ekdıgın urunden yuksek ve kalıtelı urun almak bunun ıcınde en basda toppragını tanımakdan baslar yuzeysel bura kaba sura cakıllı dıgerı kırmızı toprak demekle topragı tanıyamazsınız

manas link=topic=79655.msg943731#msg943731 date=1417959340' Alıntı:
tarladan tarlaya degısmekle beraber dıye basladım ama ben 5083 ve 5085 ıde kullandıgım ıcın yorum yaptım ınmıyor 2 lt altına ama senın surumunle benım surumum ıllakı fark edecek bakınız gecmısde tumosan ve mf de kullandım baska motorların hakkında yorum bıle yapmıyorum neden cunku bılmıyorum
ıklım konusunda sıvas bızden bıraz daha sogukdr ama bızımde soguk olur onemlı olan ekdıgın urunden yuksek ve kalıtelı urun almak bunun ıcınde en basda toppragını tanımakdan baslar yuzeysel bura kaba sura cakıllı dıgerı kırmızı toprak demekle topragı tanıyamazsınız
bizim sürdüğümüz bütün tarlalar kıraç çok zor bi sürümü yok