gübre çuvalı

arkadaşlar hala oğlu ile hazır olsun pahalanmadan alalım diye gittik bahar gübrelerini aldık; yarısı 33 yarısı üre 2 partide atmayı düşünüyoruz, neyse. alırken gübre bayiinede söyledim bu çuvalların 25 kg liğini yapsalar diye valla 50 ye güç yetmiyor köylerdede nufus giderek yaşlanıyor... şimdilerde kime yardım et desen ya bel fıtığı ya disk kayması şikayetli.....
şu gübre üreticilerini sıkıştırsak diyorum 25 kg lik çuval yapmazlarmı. çimentonun bile 25 kg liği çıkmış ne güzel.....

Ynt: gübre çuvalı

Gecen yil tigemden aldigimiz tohumlar 25 kiloluktu evet rahat oluyo tasimasi ama bitmiyo abi ya ;) hele onlarla mibzer doldurmak tam iskence ;) 14 15 cuval felan yiyodu ;) vakit kaybi oluyodu yani ;) 50 de agir ne yalan soleyim ;)

Merhaba ben Ahmet Köşker.Ankarada tarımla uğraşmaktayım.Gübre çeşitlerinizi sürekli kullanmaktayım.Gübre çuvallarının 50 kg olması bir çok çiftçi arkadaşımız gibi benide doldurma ve yükleme sırasında zorlamaktadır.Boyutların küçültülmesini ve daha kolay taşınabilir hale getirilmesini kendi adıma rica ederim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Bende toros ve gübretaşa bu maili attım :)

Arkadaslar babam Tarim Kredi Kooperatifinde Müdür, Bugün bile isciler sabahtan aksama kadar 5 Tir gübre bosaltmis 6 kisi. Bende simdi konuyu görünce sordum. Herkes bölgesindeki Tarim Kredi Kooperatiflerine söylese onlar Gübretasa resmi sekilde yazarsa ciftciler böyle istiyor diye yapilabilirmis.. Bu sezon olmasa bile seneye olur dedi. Bence Kooperatif Müdürlerine israr edin, yaninizda fax gecsinler..

Merhaba bencemal öztürk bilecik osmanelide tarımla uğraşmaktayım.Gübre çeşitlerinizi sürekli kullanmaktayım.Gübre çuvallarının 50 kg olması bir çok çiftçi arkadaşımız gibi benide doldurma ve yükleme sırasında zorlamaktadır.Boyutların küçültülmesini ve daha kolay taşınabilir hale getirilmesini kendi adıma rica ederim.
Şimdiden teşekkür ederim.

bende gübretaş a aynı bu şekilde mail attım

teşekürler ahmet köşkere :)

Çok yerinde bir tesbit ve fikir , ben 30-40 kg yede razıyım.
Bir insanın yerden alıp rahat bir şekilde yükleyebileceği bir şekilde ve ağırlıkta olmalı , belki çuval dizaynlarında bile bu konuda çalışılsa ortaya daha ergonomik ve güzel bir ürün ortaya çıkar. Çuval yerine daha çevreci doğayı kirletmeyen materyaller düşünülebilir , birçok çiftçi arkadaşımız gübre atımı sonrasında çuvalların uygun bir şekilde toplanıp , doğaya gelişigüzel atılmasını sağlamıyor.

Bende yazdım şimdi gübretaşa inşallah faydası olur. İlk gün o kadar problem değil de 50 kg lık torbaları 3 4 gün sırtında gezdirince pek kolay olmuyo açıkçası :) Bide konu göz önünde olursa ve ne kadar çok kişi mail atarsa o denli faydalı olur sanki.

konuya bakıpta fikir belirten ayrıca gübre fabrikalarına mail atan arkadaşlara teşekkür ediyorum. lütfen konuyu okuyan arkadaşlar cevap yazsın ki üreticilere bir dahaki mailimde kulanıcı yorumları ve istekleri bunlardır diye konunun linkini atayım.