285s & 285s Takas

04.04.2010
1,705
654
Eskişehir

285s & 285s Takas

1997 model yuvarlak farlı 285s traktörüm var 2002 hisarlar kabin takılı. Bir yakınımda ise 1998 model orjinal kabin kare farlı olanından var. Yakınım traktörünü takasa verip erkunt alacak prensipte bayi ile anlaşdı ve kredi sonucuna görede değişim olacak. Aynı bayiye gittim benim traktörüme takasta verdiği para ile aralarında 4000tl gibi rakam var lastik durumları aynı.
Sorum şu acaba 4000 tl gibi bir fark versem ve kare farlıya geçsem mantıklı olur mu?

Geçiş sebebim şunlar olabilir.

- Direksiyon sistemi.
- Orjinal kabin.
- İleride takasta daha kolay verilebilir. ( kendi traktörümün üzerine vereceğim fark aklımda sadece ileride iki model arasındaki fark artışı veya tercih sebebi açısından dedim)

Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum.

Not: Her iki traktörün genel manada artı ve eksileri eşdeğer diye düşünelim.

Ynt: 285s & 285s Takas

Anıl Tiraki link=topic=79664.msg943641#msg943641 date=1417919441' Alıntı:
Eğer 4000₺ ödeyecekseniz değiştirin bence 5 yıl az bir fark değil üstelik farkta var arada epey orjinal kabinler baya rağbet görüyor bildiğim kadarıyla hem rahat olur sizin için.
2002 model kendi traktörümdeki kabinin yılı. Kusura bakmayın diğer traktörün modelini yazmamışım şimdi düzelttim.

Abi hiç uğraşma eskisiyle devam et. 285 verip 285 almanın bir mantığı yok
Bende 2000 model vardı her sene ön sport u kırıyor du direksiyon hidrostatik ama ön düzen hoyrat kullanmaya gelmiyor sportu kirmazsa direksiyon milini kırıyor. Bence tek artısı damper çıkışı ikili başka hiçbir artısı yok biraz sık dişini daha iyi birşey al
Massey alacaksanda 3000 Phantom olanlarindan al.
Ben öyle yaptım.

Abi traktör temizse satışta galericiyi orjinal kabin olduğu için nazlandırmaz kolay satarsın.Pazarlık yapın 3bin verin traktörü değiştirin orjinal kabin ve kare far olmasından dolayı 3bin zaten üst fiyatına satılır.

Sonradan koyma kabinle orjinal kabinin cok farkı var. Bazı galericiler aldıkları traktörlerdeki sonradan takma kabini cıkarıp atıyolar motoru görtermiyo diye. O yüzden biri kabinli biri kabinsiz gibi düsünün. Bence takasa girin zarar etmezsiniz.

Pazarlık yapın bence üstündeki kabini yok sayıp sıfırdan taktırsanız zaten verecekdiniz o parayı 98 model ve extraları olan ve en önemlisi bildiğiniz bi traktörü alacaksınız. Bence değiştirin.