Erkunt 65 ve 70 meyveci

Merhaba arkadaşlar...

Erkunt 65 veya 70 meyveci almak istiyorum. Kullanan varmı acaba? Nasıl memnunlar mı? New Holland ' ın muadili traktörleri ile karşılaştırıldığında eksileri ve artıları nelerdir?

Ynt: Erkunt 65 ve 70 meyveci

suleymanbilik link=topic=79689.msg943889#msg943889 date=1417981575' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar...

Erkunt 65 veya 70 meyveci almak istiyorum. Kullanan varmı acaba? Nasıl memnunlar mı? New Holland ' ın muadili traktörleri ile karşılaştırıldığında eksileri ve artıları nelerdir?
bolgendekı erkunt kullanıcıyla konus oncelıkle ne uretıyorsunuz guzel traktorler gercekten 65 70 arasında fazla fark yok galıba alınca buraya fotograf larını paylasmayı unutmayın tşk..

Teşekkürler cevabınız için. Çanakkale Biga ' da 20 dönüm civarında kiraz ve şeftali bahçem var. orada kullanmak istiyorum. Şu anda elimde olan 76 model Deutz bayağı büyük geliyor. Bizim bu taraf yani Lapseki sırf meyve üzerine. Buralarda oldukça tutulduğu söyleniyor. Ancak alan birisiyle henüz görüşmedim. Genellikle New Holland ' ın bahçe tiplerini görüyorum. Alırsam eğer tabi ki görüş ve düşüncelerim ile fotoğraflarını paylaşırım...

suleymanbilik link=topic=79689.msg944237#msg944237 date=1418067610' Alıntı:
Teşekkürler cevabınız için. Çanakkale Biga ' da 20 dönüm civarında kiraz ve şeftali bahçem var. orada kullanmak istiyorum. Şu anda elimde olan 76 model Deutz bayağı büyük geliyor. Bizim bu taraf yani Lapseki sırf meyve üzerine. Buralarda oldukça tutulduğu söyleniyor. Ancak alan birisiyle henüz görüşmedim. Genellikle New Holland ' ın bahçe tiplerini görüyorum. Alırsam eğer tabi ki görüş ve düşüncelerim ile fotoğraflarını paylaşırım...
erkunt 65 i al tavsıye ederım 70 lıge gerek yok veya new hollandın ttj55 ınede bı bak derım..

ALANYALI07 link=topic=79689.msg944290#msg944290 date=1418074509' Alıntı:
55 meyveciler 50 hp diyolar dogru mu acep
dogru
ibrahim_11 link=topic=79689.msg944292#msg944292 date=1418074980' Alıntı:
tt65j al bakma arkana ilk seneden italyada en iyi bahçe traktoru ödülü aldı
guzel motorda bıraz dar gibi yaa gucune gore

ibrahim_11 link=topic=79689.msg944292#msg944292 date=1418074980' Alıntı:
tt65j al bakma arkana ilk seneden italyada en iyi bahçe traktoru ödülü aldı

TTJ ler dar biraz sanki. Özellikle koltuk kısmı. Broşürdeki adam zor sığmış gibi duruyor. İki büklüm olmuş. Yanlarda tepişmeye yer kalmamış. Erkunt ' un bahçe serileri daha geniş. Kullanımı daha rahat gibi. Güç olarak hangisi daha iyidir acaba? Turbo atomizeri arkasına bağladığımda tam güçte bayılma olurmu? Benim merak ettiğim bu. Her iki firma da bayılma olmayacağı yönünde garanti veriyor. Hatta NH T480S için bile iddialı konuşuyor. Ama benim pek inanasım gelmiyor. Lapseki ' de bayinin T480 i denediğini ama traktörü yakıp gittiğini söyleyenler var. Ancak anladığım kadarı ile her ikisi de (TTJ ve Erkunt M) alınabilecek bir traktör...

suleymanbilik link=topic=79689.msg944313#msg944313 date=1418080676' Alıntı:
TTJ ler dar biraz sanki. Özellikle koltuk kısmı. Broşürdeki adam zor sığmış gibi duruyor. İki büklüm olmuş. Yanlarda tepişmeye yer kalmamış. Erkunt ' un bahçe serileri daha geniş. Kullanımı daha rahat gibi. Güç olarak hangisi daha iyidir acaba? Turbo atomizeri arkasına bağladığımda tam güçte bayılma olurmu? Benim merak ettiğim bu. Her iki firma da bayılma olmayacağı yönünde garanti veriyor. Hatta NH T480S için bile iddialı konuşuyor. Ama benim pek inanasım gelmiyor. Lapseki ' de bayinin T480 i denediğini ama traktörü yakıp gittiğini söyleyenler var. Ancak anladığım kadarı ile her ikisi de (TTJ ve Erkunt M) alınabilecek bir traktör...
ıkısıde alınır fakat erkunt bıraz agır dıgerlerınde. Kacırma yapmıo bıraz yakıta ve cekıse etkı edıo ama cok saglam tutunuyor meyvecı erkuntlar ben begendım tavsıye ederım 65 guzel motor meyveci

zac link=topic=79689.msg944347#msg944347 date=1418114806' Alıntı:
ama meyvecide patınaj yok cok agır tank gibi ne takarsa yavasda olsun cekıo

Doğru söylemiş ben bizzat 3 yıldır nimet 70 meyveci kullanıyorum hemde 2006 yılından beride td65b kullanıyorum eğer işin az ise ls vb ufak hafif motor al bendeki motorların ikiside alçak ama hem kuvvetli hemde ağır işine göre eğer kullanım alanında rampa yoksa ağır aletlerin yoksa fazla kuvvetli motor alma boş işlerde çok yakarsın benim motorların bi tanesi babamın sulak arazi kurak arazi buğday mısır arpa zeytin üzüm toplam 200 dekara yakın yer işliyorum bazen motorlar fazla geliyor hafif işlerde aklımdan geçiyor birini verip ls nin 50 r lerinden almak neden az işlerde az yakar ama iki motorum da güzel ikisine de kıyamıyorum mesela buğday ekerken serpme ekimde nh tohum gübre saçıyor erkunt diskaro çekiyor akşama kadar ikisi de aynı mazot yakıyor birinden biri ufak olsa gübre ve tohumu onla serpme ekimi yapar az mazot yakarım

sana kendi gözlerimle ve kullanarak artı kendisinden küçük makinalarla test ederek konuşayım bizim burda biri 80 lik 4 piston meyveci aldı çekiş 4 piston olmasına rağmen cort yakıt olduğundan fazla konfor fena sayılmaz vitez ve şanzıman yapısı değişmesi lazım artık birde bu oks nin halatı erken kopuyor onada bir el atması lazım bazen görevini tam görmüyor artı mehilli arazide tam çevirisen direksiyonu kaportaya sürtüyor ve daha bazı şeyler eyer erkunt alacaksanız biraz daha beklemeniz lazım ve erkuntun hatalarını düzeltmesi lazım

yeriniz az ise ls al derim. eğer erkunt alacaksanız kesinlikle 70 lik alın. bayi ve servislerde 70 liği önercektir.65 ve 58 iki tane yakın zamnda dayım aldı kredisni kapatıp 3 ayda sattı ama 70 likten memnun kalırsınız

BOZKURT07 link=topic=79689.msg944446#msg944446 date=1418138536' Alıntı:
yeriniz az ise ls al derim. eğer erkunt alacaksanız kesinlikle 70 lik alın. bayi ve servislerde 70 liği önercektir.65 ve 58 iki tane yakın zamnda dayım aldı kredisni kapatıp 3 ayda sattı ama 70 likten memnun kalırsınız
65 ve 58 lık meyvecı mıydı ?