Massey Ferguson 5455 ve New Holland L95 Çekişmesi

Ynt: Massey Ferguson 5455 ve New Holland L95 Çekişmesi

Arkadaşlar bu zihniyetten derhal vazgeçmemiz lazım iki traktörü arka arkaya bağlayıp çekiştirmekten nasıl bir zevk alıyorsunuz tekerleklere yazık değil mi bu çekiştirmelerle motorun çekişi mi belli oluyor anlamadım. İllaki ikisini deneyecekseniz aynı tarlada aynı pulluklarla deneyin en azından çekişi yakıtı belli olur. Sitedeki üyeler bu sayede bilgilenir. İki traktörü arka arkaya bağlayıp çekiştirmek doğru değil bu şartlarda ağır olan olan traktör çeker olay bu

sofular link=topic=79724.msg944409#msg944409 date=1418131226' Alıntı:
2 si birden asılmamış ki birisi fren yaparken diğeri yüklenmiş motora eziyetten başka bişey değil bide 5455 te önlerde fren yokmu acaba.

İkisinin aynı anda çekesine gerek yok abi fren çekişmesinde
L95 bırak çekmeyi kımıldatamaz diye tahmin ediyodum ama cekti yine de. Yalnız ikisi de çok çabuk zıplamaya başladı nedense

1996 dan beri L95 kullanıyorum çok çok memnunum allah bin bereket versin çok ekmegini yedik.Çok saglam ve kullanırken surucuyu asla yormayan bır traktordur. Ama ne yazıkkı yeni versıyonları çok pahalı t5.95 dual command.

Aralarında Beygir, Tork Ve Model Farkını Gözönüne Almazsak 150 Kg Daha Ağır Massey... O Farka Göre L95 ' in Performansı İyi... Aynı Anda Debriyajdan Bıraksalar MF Alırdı...

massey fergusona göre l95 hp olarak düsük ve yaslı aynı hp de baska bır traktorle demek gerek mf yi ozaman aynı anda kalkıs yaparak performans ölcümü yapmak gerek mf ye göre yani o traktore göre l95 super performans verıyor

ismail_17 link=topic=79724.msg945143#msg945143 date=1418319149' Alıntı:
Bu 5400 serisini çok kimse eski uzel MF ler gibi sanıyor.

L95 çok kahramanca mücadele etmiş ama, MF hiç sıkıntı yaşamamış ağırlığı sayesinde, çekişmede ağırlık önemli .

Mf nin çekmesi normal de L95 oynatamaz bile diyodum ama ona rağmen çok iyi asıldı. L95 ler çok fena :)

Maşallah ikisinede ama arada Fark var onu kabul etmek gerek hem beygir hem ağırlık yönünden ve kendi düşüncem Toprakda yapsalar daha hoş olmazmı asvaltta Tekerler aşırı aşınır gibi geliyor bana *098*-

İlla birisi çeker demiyorum ama şöförlükte sorgulancak çok şey var. Birinin durup ötekinin çekmesine hele hiç anlam veremedim. Al ağır takviyeye asıl illa birisi çekecek ozaman. 5455 i net bilmiyorum ama L95 lerde hafif motor sayılmaz 4500kg civarında geliyor