Tümosanlar bölünüyor mu ?

öncelikle merhaba Tümosanı sevmeyen biri paylaşmış 3-4 tane tümosan hep ortadan bölünmüş Bizimde 80-75 var korkuyorum zorlaynca bölünür diye nedir bu bölnme olayı

Ynt: Tümosanlar bölünüyor mu ?

kazalı bi tümosan vardı karter direk bir darbe almamış sadece önü ağaca çarpmış ama karter 2 parçaydı servisin elemanı ise olmaması lazım felan diyodu sonra gelen parçanın 480 karterinden hafif olduğunu felan zırvaladı biraz zayıflık var ama çokta korkulacak bişey yok bence yanlış kullanım olursa hepsi gider :)

Tümosanların gücüne karşı yakıtları yedek parçası bol iyi ama malzeme olarak zayıf kalitesiz yapıyorlar. Adam belki 10 sene para biriktirip ömürlük traktör almak istiyor sonrada elinde kalıyor. bu sorunlar bu aralar çoğaldı.

niğde eski bayisi niğdede 22 tane bölünme oldugunu hepsinin tamir edildiğini hatanın italyadaki carraroya ait üç farklı fabrikadan birinden gelen hatalı şanzıman dökümlerinden kaynaklandığını söylemişti
O yüzden hepsi degil bi kısmı bölünüyor :)

niğde eski bayisi niğdede 22 tane bölünme oldugunu hepsinin tamir edildiğini hatanın italyadaki carraroya ait üç farklı fabrikadan birinden gelen hatalı şanzıman dökümlerinden kaynaklandığını söylemişti
O yüzden hepsi degil bi kısmı bölünüyor :)

aslında öğle derler ama hiç bir şekilde avrupadan tümosana ne dişli ne şanzuman hiç bir şey gelmiyor hep öğle söylerler bende cok kullandım 74 80 vs 82 80 vardı benım ve bır yakınımda 82 80 aldı ve baharın sanzumanı kırdı ve bıze yine aynı seyi anlattılar yok italyan yok carraro hiç bir alakası yok avrupa ile tamamen yerlı malzeme içindeki ve çogu malzemenın üzerinde tümosan yazıyor

Bugün bizim orada bir köyde kaza olmuş Tümosan arabaya çarpmş araba pert traktörde gram hasar yok mısır yüklüyken adam kontrolü kaybetmiş sürücü ağır yaralalı

Hakandnz link=topic=79750.msg944828#msg944828 date=1418238691' Alıntı:
zaten kambur olanların bağlantı bölümü klasiklere göre daha küçük ve zayıf

Eski seri ile yeni seri ikiside aynı

Çiftçi vardır traktör elinde yücelir büyür kötüde olsa güzel işler yapar .

Çiftçi vardır traktör güzelde olsa elinde mundar olur iyide olsa güzel iş yapamaz .

Tümosan çok kaliteli traktör değil çok pahalıda değil bence parasına göre iyi bir traktör.

Düzgün kullandıktan sonra bir sıkıntı yok , Allah herkese gönlüne göre versin .

Dün servisteydim trafik muayenesine hazırlamak için gittim hep incelerim ben traktörleri kimileri güzel bakmış traktörüne filitresi değişmiş gresörlükleri yağlanmış güzel yıkanmış temiz içi dışı.

Kimileri çamuru ile gelmiş gıresörlükleri küflenmiş bakımsız herkes başka .

Ama bencede bazı sıkıntılar var bende eskisi kadar güvenmiyorum , bizim servisimiz çok iyi onun hatrına gider bizim Tümosancılığımız .

Tümosanın bölünüp bölünmediğini görmedim ama bizim köyde 5 tane var 2 tümo 1200 ton pancar çekiyo senede en az bir tanesi 2000 dönüm yer işliyo diğer ikiside en az 500 dekar yer işliyo ufak tefek bakımlar hariç daha usta yüzü görmediler. Artı bizdeki balya işinde de çalışıyor bilemiyorum ama bu haberler artık beni korkutmaya başladı bir tümocu olarak. Bir de yeni traktör alacak insanları böyle şeyler görünce vazgeçer tümosan almaktan