Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

bariş bey bende sizin gibi simental meraklısıs biriyim geçen gün veterinere güzel bir tohum olsun dedim oda KAR-VET firmasının LUC isimli simental boğasını kullandi sizce nasildir bu hayvanın özelikleri http://www.karvet.com.tr/page.php?id=11 bilgi verirseniz sevinirim

LUC

18b9d0bc17ff3e3c788df6c7225f9f27.jpg

• Beğen
Tepkiler: cinar03

Ekli dosyayı görüntüle 20972

Arkadaşlar resimdeki boğa ve SYMME isimli boğa hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Symme genç bir boğa. 2014 doğumlu. Henüz kızları inek olmamış. Katalogdaki verileri çok güvenilir değil. Meme yapısı iyi. Doğurganlık zayıf. Kolay doğum. Boy ortanın biraz altı. Süt verimi orta.
Bir de FH4 taşıyıcısı. Bu bir genetik bozukluk. Embryo ölümüne neden oluyor hatırladığım kadarıyla.

• Beğen
Tepkiler: KENAN0660
Barış abi egevetin tohumu jantar la ilgili bilgi verebilirmisin. Süt verimi ve doğum kolaylığı ilgili özellikle

Çek boğası. Ayaklar sağlam. Doğurganlık çok iyi. Diğer özellikleri vasat. Doğum normal. Düvelere kullanılmasa iyi olur. Süt verimi de orta. Çok yüksek değil. Süt eğrisi puanı düşük. Yani sütünü kısa sürede düşürebilir laktasyonda.
Henüz 50-60 kızı incelemede. Genç yani daha.
Ama babası Round-Up 12 bin kıza ulaşmış çok tercih edilmiş bir Alman boğası.

• Beğen
Tepkiler: dernekkirili
Çek boğası. Ayaklar sağlam. Doğurganlık çok iyi. Diğer özellikleri vasat. Doğum normal. Düvelere kullanılmasa iyi olur. Süt verimi de orta. Çok yüksek değil. Süt eğrisi puanı düşük. Yani sütünü kısa sürede düşürebilir laktasyonda.
Henüz 50-60 kızı incelemede. Genç yani daha.
Ama babası Round-Up 12 bin kıza ulaşmış çok tercih edilmiş bir Alman boğası.
Abi yani bu kadar vasat boğa neden pahalı oluyor

Barış bey çok teşekkür ederim ben tareks firmasından oiner kullanıyorum şu ana kadar 4 inekden 2 tanesi ikiz dişi yaptı bu boğadan olabilir mi ayrıca bu boğa hakkındaki göeüşlerinizi merak ediyorum

Oiner iyi bir boğa. Tüm özellikleri olumlu. Kötü diyebileceğim bi özelliği yok. Biraz boy kısa diyebilirim, biraz da meme başları kısa.

Symme genç bir boğa. 2014 doğumlu. Henüz kızları inek olmamış. Katalogdaki verileri çok güvenilir değil. Meme yapısı iyi. Doğurganlık zayıf. Kolay doğum. Boy ortanın biraz altı. Süt verimi orta.
Bir de FH4 taşıyıcısı. Bu bir genetik bozukluk. Embryo ölümüne neden oluyor hatırladığım kadarıyla.

Cevaplar için teşekkürler Barış bey