Traktörlere ek veya tam şasi ne kadar gerekli.

Ynt: Traktörlere ek veya tam şasi ne kadar gerekli.

Normal çalışma koşullarında ve gerekli bakımlar yapıldıgında çok elzem bir şey degil,
Bu konu açılırken muhtemelen bölünen traktörler göz önünde tutulmuş traktördeki ana unsurları bir arada tutan bir gurup civata traktörün tasarım ve imalatına yönelik normal kullanımda 40 50 yıl bir sıkıntı yokken,
Benim traktörüm seninkini çeker diyerek idrar yarıştırıp hoplata zıplata çekiştirirseniz 60 70 hp lik traktörle çamura saplanmış 35 40 tonluk kamyonu çekerseniz bu gün olmassa yarın yarın olmassa öbür gün çekiciyle sanaiye gidersiniz,
Traktörde şase niye var eski model olanlarda üretim kamyon mantıgına dayandıgı için yeni modellerde belirli güç üzerindekilerde var bunlardada ön pto lara takılan agır makinalar arkaya takılan aşırı agır makinalar için öne konulmuş aşırı agırlıklar sonucu gövde esnemesin amaç bu.

Bölündüğü için diyorlar ama kimse ne yaparken bolundunu anlatmiyor hotlamadiken sonra bölünmez bölünmeye kaldimi hepsi bölünür ben memnunum valla birine bisi dedikmi hemen John derece Fent ornek gösteriyorlar ben memnunum

yasin_nllhn link=topic=79762.msg979403#msg979403 date=1425841508' Alıntı:
Bölündüğü için diyorlar ama kimse ne yaparken bolundunu anlatmiyor hotlamadiken sonra bölünmez bölünmeye kaldimi hepsi bölünür ben memnunum valla birine bisi dedikmi hemen John derece Fent ornek gösteriyorlar ben memnunum
yasin konuda hiç tümosan markasından bahsedilmedi :D ama sen bölünmeyi duyunca kafanda birleştirdin puzzle ' ı ne kadar memnunum desende içinde bi kuşku bi uzursuzluk var senin öyle hissettim :D

Bende sole bise oluyo burda bolunmus traktorlerin resmini koyuyo arkadas genel tumo bunlar benim almana binin ilk aklima sasesi geliyo sole bi bakiyom hadi yirttik diyom kendi kendime bolunmus traktor deyince allklima traktirkulup geliyo

Bölünen traktörler nasıl bölündü bilemem ama son zamanlarda bölünen traktör sayısı çoğaldı ki bunun büyük kısmı Tümosan. Şimdi şoförler hatalı desek sadece Tümosan kullanıcıları mı hatalı? Mutlaka fabrikasyon hata yüzünden bölünür. Zaten çok arıza veriyordu şimdi bide bölünme olayı çıktı. Arkadaş 8195 i çok övüyordu kaç defa şanzuman arızası verdi dedim 3 defa dedi. İyice cıvıttı bu fabrika...

Normalde traktörlerde arka ön farklı sekilde kasılma oldugu zaman yük döküm bloğu tutan somunlara saplamalara biniyor.Ya blok kopuyor ya somunlar. Şaselide dumduz tek parca celik yada döküm herneyse şaseye biniyor. Somun kopabilir ama kocaman kapkalın şasenin kopması pek olası değil. Farkı görünce hangisinin sağlam oldugunu anlamak zor değil.

Şu videodaki gibi şasesiz bir traktöre asılıp vurdurursan büyük ihtimalle bölersin diye düşünüyorum. Ama şaselide pek olası değil. JD lerin üst sınıflarında şase var bu yüzden ilerde param cok olursa şaseli JD düşünüyorum :)

https://www.youtube.com/watch?v=7GkBVRhw_9c

tayyar125 link=topic=79762.msg979444#msg979444 date=1425844909' Alıntı:
Bizde var sen almazmisin bmc nuffueld 1962 model 44 beygir :)

Sağ olun efendim, benim ihtiyacım yok. Fakat bu tür traktörleri sahibinden.com da arayanlar var. Hatta onlar için ruhsat bile önemli değil çünkü bu tür traktörleri sadece tarlada su basmak için kullanıyorlar.

ENES4422 link=topic=79762.msg979717#msg979717 date=1425915641' Alıntı:
Sağ olun efendim, benim ihtiyacım yok. Fakat bu tür traktörleri sahibinden.com da arayanlar var. Hatta onlar için ruhsat bile önemli değil çünkü bu tür traktörleri sadece tarlada su basmak için kullanıyorlar.
Yok zaten bende muhabbet olsun diye yazdım babam anlatiyotu bu bi kuyunun bastiği bastiği büyük yağmurlamalar deneme yapmişlarmiş vaktinde kara dumani vermis tam tazzikli basamamiş bizim nuffueld