TÜMOSAN YINE BOLUNDÜ

Ynt: TÜMOSAN YINE BOLUNDÜ

bence muhendıs arkadaşlar olayı çozmuş de tumosan bunu nasıl çozemez ben anlam veremıyorum bu olay benım başıma gelse ne yaparım bılemem ama istenmeyen bır durum

çiftçilikhayatı link=topic=79778.msg978732#msg978732 date=1425661564' Alıntı:
yok estegfurullah bir pirliğimiz yok ne yaptın :) pik döküm olsa çatır çatır kırlır her yanı. bunlar alaşım döküm. Ama bildiğim kadarıyla erkuntun dökümü farklı bir pik. hani alaşım elementlerini bilmiyorum. bildiğim erkuntun ağır olmasının nedeni bu dökümü. Et kalınlığı bayağı var, sağlamlığıda çok iyi de işte traktörler çok ağır oluyo o yüzden.. Valla bizim mf 3060 phantomda bile döküm hatası var. gövdenin bir yerinde gözle görünür bir boşluk oluşmuş. İçerisi ne kadar derindir o boşluğun bilmez zor. Bazen gözden kaçabilir. Mesela izlediysen bir tane kocaman deutzh fren testi yaparken ön aksı kopuyor. arada böyle şok eden şeyler olur . ancak tümosanda bu arada olan bişey olmaktan çıkmış. Bir sorun var. Umarım şimdiki 2015 modellerde bu problemler giderilmiştir.
TUMOSAN DOKUMDE CALISAN BIR ABIM VAR PIK DOKUM KULLANDIKLARINI SOLEMISTI VE YENILERIN DOKUMU MAKSIMA VE BAHCE SERILERI HARIC BUTUN DOKUMLER FABRIKADA DOKULUYORMUS

Black.Boyss.37 link=topic=79778.msg978737#msg978737 date=1425662635' Alıntı:
Insallah abi inceledigim kadari ile erkuntun zaten turkiyede rakibi yok döküm konusunda en ileride olan firma tumosan ya doktas ile calisiyor yada kendi döküyor. Dökümünün alasimi hakkinda net bi bilgim yok fakat et kalinligi cok ince darbeye dayanamaz Sunekligi %30 bile olsa. Once et kalinligi icin maça ve gerekirse model degisimi sonrada döküm tipini ve metodunu degistirmesi gerekir bu zamana kadar 65 model 415 ler enterler fordlar bolunmuyor sene 2015 tumosan motor kulaklarindan ayriloyorsa bosuna caba sarfediyor nerde o eski manda kasa 7480 ler ne saglam traktör onlar
TÜMOSAN DOKTASLA CALISMIYOR DOKTASLA NH CALISIYOR TUMOSAN kendı dokuyor maksıma ve bahce serılınıde ozguven dıye bır sırkete dokturuyoırmus

Abicim dökümün kalitesini tartışana kadar neden tam şaseli traktör çıkarmıyor onu tartısın daha mantıklı. Amerikan-Alman John Deereler gibi tam şaseli olsa bu olayların hiç biri yaşanmaz. Kötüyü nasıl iyi yaparız diye düşüneceklerine teknolojinin son şeklini kullansınlar. Ülkemizde demirde var çelikte devletten destek istese hertürlü alırlar ,döksünler şaseyi montajlasınlar sapa sağlam traktör yapsınlar. Enazından en iyi yerli marka olma yolunda bir adım atılmış olur.

Galiba daha fazla masraf demek. Birde benim bildiğim büyük güç segmentindeki traktörlerde bu tam şaşe olayı var. ama küçük traktörlerede uygulanması için bi engel yok.. Ya abisi biz bi yerimizi yırtsak proje sunsak da yaparlar mı ki bide o var.. ben pek inanmıyorum yapbileceklerine. Bahçe serilerinde bu kırılma sorunu olmuş mu acaba bilen duyan göre ?? genelde tarla tipi traktörlerinde oluyor galiba.. Birde anladığım kadarıyla tumosan biraz kulaklarını tıkamış çiftçiye. bende çok beğeniyor tümosan traktörlerini. kalsik seri özellikle çekiş konusunda çok iddialı. ama böyle kırılma örneği çok olunca haliyle güven sarsılamsı oluyor

Masrafı düşünürlerse dünya markalarına denk traktör yapamazlarki. Fendt mesela çok pahalı ama herşeyi koymus adamlar en kucugunden en buyugune kalitesini ispat etmiş kime fendt desen fena diyor. Eğer yatırım yapmazlarsa argeye harcamazlarsa ithal markalarla boy ölçüşmeyi bırak yaklaşamazlar bile. İleriye dönük varolmak istiyorlarsa shuttle da yapacaklar ivt şanzımanda ,tls de ... yabancılara rahatmı batıyorda sürekli yenilik buluyorlar :) Sonucta bu sektör ölüp gidecek değil. Bence ancak bu sekilde marka değerlerini artırabilirler.

Aynen dediğin gibi yapmalrı lazım. bende öyle düşünüyorum. illaki çalışan mühendislerden yenilikçi tekliflerle gidenler vardır. Ama yönetim kademesi ne tepki veriyodur onu bilemiyoruz. Erkunta çalışan arkdaşım var. O zeynep erkuntun ve tüm üst kademe yöneticilerin yenilikçi fikirlere çok açık olduğunu söylüyor. bu dediklerin yerli yapılsa fiyatı da uygun olacaktır. neden fende herkes hayran. dediğin gibi her şeyi yapmışlar. yok yok , o kadar pahalı olmasına rağmen dünyada çokda güzel satılıyor.. Sen kaliteyi yarat müşteri ne yapar eder ona sahip olur. yeter ki kendini kanıtla.

[size=14pt]Arkadaşlar bende tümosan var patates sökerken makine takılıyor ve motorun önü bir metre kalkıyor ve küt diye geri düşüyor ve bu hadise defalarca oldu şeytan kulağına kurşun çok şükür bir bölünme olmadı olmuyor. siz nasıl bölüyorsanız....[/size]

2009 model 90.80DTK sahibiyim. uzun süren herg ve rotavatör cekiminden sonra ufak tefek yağ sızıntısı ve birde hidrolik yağ pompası dısında büyük bi arızası olmadı. Ön canta ağırlıkları harici önüne 150 kg lik tampon takdık ve arkaya rotavatör artı askı merdana ve sürgü takıyoruz daha bi sorun yok cok sükür. bnm süphelendiğim Tümosan gri jant ve 8000 klasik serisine gecti geceli bölünme ve arızalar artı. Büyük ihtimal ya malzeme calıyor yada ucuz parcaya yöneldi..

Bende memnunum 2007 başında aldık 90 lığı
6ZEO9E.jpg

Ama belli modellerde bölünme olayları çok kötü oldu marka için hazır kazanılmış bir çok şeyi kaybettirecek onlara

Az bir kar için güvenceyi sarsmaya değmezdi bence, hiç gerek yoktu risk almaya

ismail_17 link=topic=79778.msg982637#msg982637 date=1426533965' Alıntı:
Bende memnunum 2007 başında aldık 90 lığı
6ZEO9E.jpg

Ama belli modellerde bölünme olayları çok kötü oldu marka için hazır kazanılmış bir çok şeyi kaybettirecek onlara

Az bir kar için güvenceyi sarsmaya değmezdi bence, hiç gerek yoktu risk almaya
İsmail abi siz alırken bu tümolar baya ucuzmuş diğerlerine göre sanırsam, siz kaça almıştınız bi mahsuru yoksa

Aygün ATALIK link=topic=79778.msg982647#msg982647 date=1426534989' Alıntı:
İsmail abi siz alırken bu tümolar baya ucuzmuş diğerlerine göre sanırsam, siz kaça almıştınız bi mahsuru yoksa

Tam emin değilim ama ya 52 yada 57 bin , evet fiyatlar uygundu o zaman işimizi de gördü o gün bu gün .

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=79778.msg982621#msg982621 date=1426532263' Alıntı:
2009 model 90.80DTK sahibiyim. uzun süren herg ve rotavatör cekiminden sonra ufak tefek yağ sızıntısı ve birde hidrolik yağ pompası dısında büyük bi arızası olmadı. Ön canta ağırlıkları harici önüne 150 kg lik tampon takdık ve arkaya rotavatör artı askı merdana ve sürgü takıyoruz daha bi sorun yok cok sükür. bnm süphelendiğim Tümosan gri jant ve 8000 klasik serisine gecti geceli bölünme ve arızalar artı. Büyük ihtimal ya malzeme calıyor yada ucuz parcaya yöneldi..
gri janta neden geçti bende meraklandim ikincisi 8000 klasik seriye geçti arza cogaldi dediniz yokmuydu bunun farki ne bende 6065 aldim memnunum gri jant yeni zaten benim gördüğüm sadece 6170 5170 yani bahçe serileri bilgilendirirseniz sevinirim