Temin Edilemeyen Yedek Parça...

Selamlar Trakkulüp Ahalisi Çok Uzun Zamandır Aktif değildim işler Dolayısıyla Buraları İhmal Ettim Kusura Bakmayın Malum İşler-Güçler...

Bundan Yaklaşık 6 Ay Önce Yaz Sürümleri Esnasında Kaybettiğim El Gazı Tutamağını Üzerinden 6 Ay Geçmesine Ve 6 Aydır Yedek Parça Talep Listesinde Olmasına Rağmen Hala Temin Edebilmiş Değilim Bu Durumdan Ötürü TTF ' yi Kınıyorum...

Şimdi Sorumuz Şu Bu Parçayı Temin Etmek İçin Başka Başvurabileceğimiz Bi Yer Var Mı?? Küçücük Bişey Olmasına rağmen Çok Büyük Bi Eksiklik Gibi Duruyor Motor Üzerinde...

image.jpg

Ynt: Temin Edilemeyen Yedek Parça...

Birde başka şehirlerdeki NH ana bayilere sormak gerek ama benim iki tavsiyem var.

-Eğer orjinal parçayı servislerde bulamazsan çok büyük traktör ikinci el satan firmalar var. Mesela Konya ' da çok sayıda var bunlardan biri VERİM TRAKTÖR. Yeni model traktörler dahil her marka ve model traktörlerin her türlü parçası bunlarda mevcut.

-Bu sarı parça otomobillerin vites kolu başı gibi. En son çare aynı büyüklükte bir vites kolu başlığı alıp takmak.

geçmiş olsun kubilay benimda kuyruk mili kolu koptu bende bekliyorum şuan lazım olmadığı için ama lazım olursa traktordan inip platformun altına elimi sokup deiştiryorum :D

ENES4422 link=topic=79807.msg945812#msg945812 date=1418561218' Alıntı:
Birde başka şehirlerdeki NH ana bayilere sormak gerek ama benim iki tavsiyem var.

-Eğer orjinal parçayı servislerde bulamazsan çok büyük traktör ikinci el satan firmalar var. Mesela Konya ' da çok sayıda var bunlardan biri VERİM TRAKTÖR. Yeni model traktörler dahil her marka ve model traktörlerin her türlü parçası bunlarda mevcut.

-Bu sarı parça otomobillerin vites kolu başı gibi. En son çare aynı büyüklükte bir vites kolu başlığı alıp takmak.

vites kolu hoş olacak bişey değil enes abiel gazına çok büyük olur vites kolu bu hiç bişeye benzemiyor yarın tekrar uğrayacağım yedek parçacıya bi daha sorduralım bakalım 'olmadı bayideki motorlardan birine operasyon yapacağız ;D ;D '

ibrahim_11 link=topic=79807.msg945813#msg945813 date=1418561583' Alıntı:
geçmiş olsun kubilay benimda kuyruk mili kolu koptu bende bekliyorum şuan lazım olmadığı için ama lazım olursa traktordan inip platformun altına elimi sokup deiştiryorum :D

yedek parça teşkilatı yavaş çalışıyor vesselam :D tutamak gidince el gazı çamurlukta çıkıntı demir gibi kaldı inip binerken bacağımı çiziyor :S

Merhaba, bayinin elinde yoksa ve parça numarasınıda bilmiyorsa parça ya gelmiyor yada farklı parçalar geliyor. Ben de birkaç parça için uğraşmıştım, kimini bayiden temin ettim kimini ise internet yoluyla başka satıcılardan.
Örneğin bayiye ön park lambası için sipariş verdiğimde birincide eski tip, ikincide farklı bir modelin lambası derken üçüncüde yeni tip oval
lambayı tutturduk.

Parçanın numarası 82034589 muş bu numara ile bayine tekrar sipariş verebilirsin daha garanti olur veya internette 'El Gaz Topuzu' diye arattığında ercan traktör diye bir bayi çıkıyor sanırım onun elinde mevcut. Kolay gelsin.

Kaantr link=topic=79807.msg945947#msg945947 date=1418583285' Alıntı:
Merhaba, bayinin elinde yoksa ve parça numarasınıda bilmiyorsa parça ya gelmiyor yada farklı parçalar geliyor. Ben de birkaç parça için uğraşmıştım, kimini bayiden temin ettim kimini ise internet yoluyla başka satıcılardan.
Örneğin bayiye ön park lambası için sipariş verdiğimde birincide eski tip, ikincide farklı bir modelin lambası derken üçüncüde yeni tip oval
lambayı tutturduk.

Parçanın numarası 82034589 muş bu numara ile bayine tekrar sipariş verebilirsin daha garanti olur veya internette 'El Gaz Topuzu' diye arattığında ercan traktör diye bir bayi çıkıyor sanırım onun elinde mevcut. Kolay gelsin.

çok teşekkür ederim sayın 'kaantr' gerçekten çok büyük yardımınız oldu yarın ilk iş parça numarasından sordurucam eğer yok ercan motor dan alırım teşekkürler :)

kubilay07 link=topic=79807.msg945805#msg945805 date=1418557482' Alıntı:
Selamlar Trakkulüp Ahalisi Çok Uzun Zamandır Aktif değildim işler Dolayısıyla Buraları İhmal Ettim Kusura Bakmayın Malum İşler-Güçler...

Bundan Yaklaşık 6 Ay Önce Yaz Sürümleri Esnasında Kaybettiğim El Gazı Tutamağını Üzerinden 6 Ay Geçmesine Ve 6 Aydır Yedek Parça Talep Listesinde Olmasına Rağmen Hala Temin Edebilmiş Değilim Bu Durumdan Ötürü TTF ' yi Kınıyorum...

Şimdi Sorumuz Şu Bu Parçayı Temin Etmek İçin Başka Başvurabileceğimiz Bi Yer Var Mı?? Küçücük Bişey Olmasına rağmen Çok Büyük Bi Eksiklik Gibi Duruyor Motor Üzerinde...

image.jpg
444 0 648 sıkıntıya düşünce direk tepeyi ara uğraşma servisle.

suleymanbilik link=topic=79807.msg946427#msg946427 date=1418678128' Alıntı:

Aradığınız parça bu sanırım...

evet aradığım parça bu

körsaban link=topic=79807.msg946431#msg946431 date=1418678500' Alıntı:
444 0 648 sıkıntıya düşünce direk tepeyi ara uğraşma servisle.

bugün yedek parçacıya tekrar uğradım tepesine dikilip internetten fotoğrafları gösterince kafası şarj etti ;D sipariş geçti bu cuma gelecek eğer yanlış gelmez ise sorun yok :)

Ynt: Temin Edilemeyen Yedek Parça...(Geldi...)

Selam Trakkulüp;

Bizim parça söylenen gün gelmeyip yerine başka bişey gelince kafam attı cumartesi günü Türk Traktör çağrı merkezini arayıp durumu anlattım beni arayacaklarını söyleyip kapattılar 10-15 dakika sonra çağrı merkezinden arayıp Antalya-Aksu mekik Otomotiv ' in telefon numarasını verdiler aradım pazartesi günü kargolayacaklarını söylediler ayrıca parçayı garanti kapsamında gösterip ücrette ödetmediler sağ olsunlar

velhasıl bizim parça salı günü(dün) akşam üzeri elime geçti hemen taktım sabitleyici vidanın deliği denk gelmedi onuda ayarlicaz artık kendimiz :)

Bu konu üzerinden bi arkadaş parça numarasını vermişti fakat biz buradaki yedek parçacıdan göremedik sistem üzerinde niye öyle bişey oldu acaba?

Bi Kaç Fotoğraf Çektim Buyrun;

20150120_170837.jpg

20150120_170456.jpg

20150120_170524.jpg

20150120_170854.jpg

20150120_170807.jpg

-SON-
----------------------------------
NOT:Flood oldu moderatör arkadaş cevapları birleştirirse sevinirim..