Tarlalarınızı Kontrol Edin Fareler Boş Durmuyor

Ynt: Tarlalarınızı Kontrol Edin Fareler Boş Durmuyor

bizim burdada fare oldukca fazla hele o tarla kenarında sürülmeyen yerler delik deişik buğday tarlalarıda delik deşik

ibrahim_11 link=topic=79814.msg946164#msg946164 date=1418643399' Alıntı:
bizim burdada fare oldukca fazla hele o tarla kenarında sürülmeyen yerler delik deişik buğday tarlalarıda delik deşik

Yukarıda bir kaç fotoğraf paylaştım, daha şimdiden yeşil arpaları biçmişler...!

ENES4422 link=topic=79814.msg946165#msg946165 date=1418643527' Alıntı:
Yukarıda bir kaç fotoğraf paylaştım, daha şimdiden yeşil arpaları biçmişler...!
bizim sıkıntı karpuzda oluyor karpuz sıralarına malçlama (naylon) seriyoz damlamada altta oluyor damlamaları yiyolar bizde naylonun altında olduğu için göremiyoz baya sıkıntılı bi durum

eminyarkin link=topic=79814.msg946195#msg946195 date=1418651313' Alıntı:
yaprak gübresi atar gibi ilaçlama yapılarak mücadele yapılamazmı acaba mühendis arkadaşlar çok zehirli ilaçlardan öneri yaparlarsa belki olabilir

Farelerle o şekilde bir mücadele şu ana kadar duymadım, haşerat için yapılıyor.

Fare için bireysel hareket her zaman hüsrandır komşularınızında aynı ciddiyetle mücadele etmesi şart,
ratka ön isimli parafin bloklar var şu an için en etkili ilaçlı yöntem bu
ANCAK YİYEN CANLIDA İÇ KANAMA SONRASI ÖLÜME YOL AÇARAK ÇALIŞAN BİR SİSTEM BU YÜZDEN BU YOLLA ÖLMÜŞ FARELERİ YİYEN KEDİ KÖPEK VS HAYVANLARINDA ÖLÜMÜNE YOL AÇABİLİR.

cem50 link=topic=79814.msg946972#msg946972 date=1418829859' Alıntı:
Fare için bireysel hareket her zaman hüsrandır komşularınızında aynı ciddiyetle mücadele etmesi şart,
ratka ön isimli parafin bloklar var şu an için en etkili ilaçlı yöntem bu
ANCAK YİYEN CANLIDA İÇ KANAMA SONRASI ÖLÜME YOL AÇARAK ÇALIŞAN BİR SİSTEM BU YÜZDEN BU YOLLA ÖLMÜŞ FARELERİ YİYEN KEDİ KÖPEK VS HAYVANLARINDA ÖLÜMÜNE YOL AÇABİLİR.

Bu konuya çok hassas olan çiftçiler var ama bazıları kotrol yapmıyor malesef.

Bu Yıl Tıpkı 2011 Gibi Hem Havalar Çok Ilık Geçiyor Hemde Ekinler Çok Hızlı Gelişiyor O Sene Fare YüÜnden Net 25 Ton Zararımız Olmuştu Bu Senede 3. Aydan Sonra Bölgemizde Çoğalacaklarını Düşünüyorum Tedbir Almak Şart.