Tümosanı yerden yere vuruyorlar

bu ara Tümosanı çok kötülüyorlar bunun sebebi bir kaç traktörün bölünmesi ben traktörümü seviyorum kaliteli olmayabilir ama iddaa ediyorum benim traktörün çekişi ne new holland da var ne de masseyde

Ynt: Tümosanı yerden yere vuruyorlar

Zaten bu iddalar yuzunden o hale geliyo ya tumosanlar ;) idda etmeyin kardesim senin motorun nh yada mfden cok cekse nolur ;) neyin davasi bu hepimiz ciftciyiz traktor almaktaki amacimiz arazimizi islemek . traktor secimimiz de bu yonde sana tumo yetiyodur onu almissindir bana mf yeter bende mf alirim gerisi bos muhabbetten baska bise degil

Biz kimsenin malını kötülemiyoruz Tümosanı da kötülemesinler beğenmiyorsa almasnlar bilinçsizce kullanıyorlar traktörü sonra bozuluyor

fyaglikara link=topic=79815.msg945872#msg945872 date=1418575237' Alıntı:
Zaten bu iddalar yuzunden o hale geliyo ya tumosanlar ;) idda etmeyin kardesim senin motorun nh yada mfden cok cekse nolur ;) neyin davasi bu hepimiz ciftciyiz traktor almaktaki amacimiz arazimizi islemek . traktor secimimiz de bu yonde sana tumo yetiyodur onu almissindir bana mf yeter bende mf alirim gerisi bos muhabbetten baska bise degil

Çok haklısın kardeşim. Aynı konu aslında başka markalar içinde oluyor bazı zaman. Mesela Erkunt için. Beş para etmez diyenler oluyor ben galerilere ve ilanlara bakıyorum ikinci el fiyatları havada uçuyor.

ENES4422 link=topic=79815.msg945875#msg945875 date=1418575602' Alıntı:
Çok haklısın kardeşim. Aynı konu aslında başka markalar içinde oluyor bazı zaman. Mesela Erkunt için. Beş para etmez diyenler oluyor ben galerilere ve ilanlara bakıyorum ikinci el fiyatları havada uçuyor.
Abi yaptigin ise aldigin traktor yetiyosa senin icin en iyi mal odur kanaatindeyim ;) bende var 398 mf arazimi isletmee yetiyo ha degistirme niyetim de var ama sebep a kisinin motorundan az cekiyo diye degil kabini ve klimasi yok diye ;)

Hakandnz link=topic=79815.msg945874#msg945874 date=1418575496' Alıntı:
Biz kimsenin malını kötülemiyoruz Tümosanı da kötülemesinler beğenmiyorsa almasnlar bilinçsizce kullanıyorlar traktörü sonra bozuluyor

Tümosan kendini ispatlamış bir kurum. Bütün dünyaya motor satan bir fabrika. New Holland bile yanılmıyorsam geçen sene 2000 motor satın aldı. Daha da alıyor... Eğer bu makina bu kadar kötü olsa en ağır işlerde kullanılır mı?

Tabi buradaki arkadaşlar birazda şaka maksatlı takılıyorlar. Yoksa herkesin malı güzel elbet.

adam 70 lik Tümosana kafa kaldırttı yere çok hızlı vurdu diferansiyal bilya dağtmş 100 tl masraf çıktı adam o kadar kötü kullanyor ki sanki para vermedi

Ne olursa bu iddialar yüzünden olmuyor mu? Yeni bir konu acip, tumosani kotulemeyin, iddia ederim ki benim tumosanim nh den mf den cok ceker derseniz, sizin de bu tumosani kotuleyen sahislardan farkiniz kalmaz. Isteyen istedigini soylesin, siz malinizdan memnun musunuz? Memnunsunuz. O zaman nokta.

CropMasteR link=topic=79815.msg945885#msg945885 date=1418577012' Alıntı:
Ne olursa bu iddialar yüzünden olmuyor mu? Yeni bir konu acip, tumosani kotulemeyin, iddia ederim ki benim tumosanim nh den mf den cok ceker derseniz, sizin de bu tumosani kotuleyen sahislardan farkiniz kalmaz. Isteyen istedigini soylesin, siz malinizdan memnun musunuz? Memnunsunuz. O zaman nokta.

Birde şu konu var, dünyada artık TÜRK ürünleri özellikle ağır sanayi ürünleri çok tutuluyor. Yabancılar bizim meyvemizi-sebzemizi, toprağımızı-denizimizi ve sahip olduğumuz sanayi ve ticaret gücümüzü ve bunların kıymetini bizden iyi biliyor. Keşke daha çok sayıda yerli traktör firmamız olsa.

Hakandnz link=topic=79815.msg945874#msg945874 date=1418575496' Alıntı:

Bazı şeyleride halka huzura göstermek gerek. Susarsan senin canını yakanlar yarın öbürgün aynı zihniyetle başkasının canını yakar. Eğer devir daimi bozulmuş bir Tümosan 40km yol yapıp sanayiye ulaşıp yeni devir daim takılıp geri dönüp tam köyün girişinde tekrar devir daim dağıtıyorsa ozaman bazı şeyleri sorgulamak gerek. vb. vb. diye birçok sıralama yapılabilir Tümosan hakkında Tümosan kullanıcıları bunu daha iyi bilir. Bozulan Tümosan ' la bozulmayan Tümosan arasındaki tek fark sizin şanslı olmanız. Birşeyler yanlış gidiyor ama düzeltmek doğrulamak için ortada bir çaba yok. Türk ' ü sırf Türk diye kayıramam ayıramam onun cebine girerken benimde cebimden çıkıyor ikimizde Türk ' üz ama aradaki fark bu sırf onun cebine daha çok girsin diye ben cebimden olamam.

Tümosan kullanıcısı değilim ama eleştirilerin yapıcı olması gerektiği kanaatindeyim. Türk mühendisinin yaptığı arabaya benzin konulmadığı için (global bir dayatma) üretiminden vaz geçilmiştir. Aynı dönemde üretilen roysroys arabalarının TÜrkiyedekine benzer bir olay yaşanmasına rağmen iteklenerek yürütülmüş devlet tarafından desteklenmiş ve dünya markası haline gelmiştir. Tabi ki şunu da diyemeyiz ne üretilirse üretilsin alkışlayalım Tümosanında bu sorunu görmezden gelmemesi gerekir.

82.80 ve 8095 kullandım kambur seriye de aman elimde kalır diye binmedim ne yalan söyleyim. Ama yine en sağlam .80 serisi kamburlardan sonra 8100 e de cesaret edemedim açıkçası ve kamburdan sonrada bidaha gerçi burda alıcısını bulamadı kullanabilceğim 8100 hiç yok desem yeridir.

Arkadaşlar bende 2013 8085 var 200 saatte sanjumandan dişli kırdı
Onun haricinde büyük bir arıza olmadı fakat traktör geldiğinde Mars Dinamosu bozuldu ve garantiye girmiyor dedi servis Dinamo için 150 tl fatura çıkardı ve satan bayi ödedi
Bu benim vermiş olduğum bir arıza değil fabrikada kaynaklanan bir Arıza benim gibi alan arkadaşların tratorlerindede var sıfır traktör Mars Dinamo arızalı ve garantiye girmiyor. Bunun gibi sorunlar var ama ben bakım harici hiç para vermedim tumosan olmasa bu seferde diğer markalara hiç para yetmeyecek rekabet şart
Tumonunda kaliteye önem vermesi lazım
Adım çıkmış 9 a inmez 8

vallahi arkadaşlar ben 6155 2013 model aldım aldıgım gune lanet olsun ben boyle bır traktör görmedım allah var cekışı güzel
konfor yok kullanım rahatlıgı yok manevra yok yakıtı cok alacak olan arkadaslara dıyorum cok dusunun
2 defa debriyaj balatası yaptırdım 2 ci de bıttı 3 yaptıracagım 3 tane traktörum var new holland jhon deere tumosan
türkıyede benım gözumde 2 motor var new holland jhon deere gerisi bence boş

yapıcı yorumda bulunan arkadaşlara Teşekkürler. .
kendi yerli malımız.. inşallah daha iyiyi yakalayacak.
tabi bunu yaparkende zaten durumu belli olan çiftçinin üzerinde. .
deneme yapması iyi bir olay değil. .
gün gelir bizi utandırır temennisi taşıyoruz. .

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79815.msg945964#msg945964 date=1418585247' Alıntı:
yapıcı yorumda bulunan arkadaşlara Teşekkürler. .
kendi yerli malımız.. inşallah daha iyiyi yakalayacak.
tabi bunu yaparkende zaten durumu belli olan çiftçinin üzerinde. .
deneme yapması iyi bir olay değil. .
gün gelir bizi utandırır temennisi taşıyoruz. .

Yusuf abi senin bu pozitif düşüncedeki yorumunu petlas için de görmek isteriz :)

ARKADAŞLAR SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM GÖZLERİNİZDEN ÖPÜYORUM *098*-
NE GÜZEL OLDU YAU TUMOSAN ERKUNT GİBİ MARKALARI TARTIŞIN VE KIYASLAYIN , TABİ İYİ NİYETLE ok-*-s
HEP BÖYLE OLUN NEKADAR YERLİ ÜRETİMİN REKLAMI OLURSA OKADAR ÇOK ÇİFTCİMİZ VE YERLİ ÜRETİMİZ İLERLER alk-*s alk-*s
Sakın yazdıklarımı yanlış anlamayınız bir malı yada üretimin adının zikredilmesi hertürlü o ürünün avantajınadır SAYGILAR güçç*-*