Newholland TT65 4wd İle İşletmede Kış Temizliği

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Puvn43.jpg

lndP1b.jpg

UR4h3i.jpg

rYoXVl.jpg

DuS8cy.jpg

glzIna.jpg

YwbKCM.jpg

YBjfFh.jpg

5Kx7VW.jpg

pbMnMb.jpg

ZQG55D.jpg

Arazi 2015 sezonunda mısır ekeceğim yer buraya 250 ton sığır tersi çektim şuanda.Gübreyi tarla yüzeyine homojen bir şekilde serip nadas yapılacak bahara kadar bu şekilde yatacak.

Ynt: Newholland TT65 4wd İle İşletmede Kış Temizliği

O kadar gübre çok çok fayda sağlayacaktır. Araştırmalara göre hayvansal gübre toprak yapısına olumlu etkileri bir yana
ürüne olan verim arttırımı, her yıl azalan oranda 4 yıl etki ediyor.

Hayırlı çalışmalar.

Kolay gelsin Mehmet abi eline sağlık.İyi tarım uygulamaları yapıyorsun her çiftçinin yapması gerek bunları.Bizim de vardı gübre 5 senedir atmadık eridi gitti.Katı gübre dağıtma römorku almayı düşünmüyor musun abi daha kolay olmaz mı öyle?

kolay gelsin mehmet abi biz bu mevsimde tarlaya boş traktorla giremiyoz sen koça romorkla giriyosun iklim farkı herhalde bizde 1 aydır sürekli yaağmur var daha bugün 1 ay sonra ilk güneşi görür gibi olduk :)

Yorumlar için teşekkürler :) 10 tonluk katı gübre römorkuna çatak kapsamında yazıldım çıkmadı bu yıl inşAllah çıkar.Buluşmadan önce yapmıştım gübre çekimini.Burası 28 dekar silajlık mısır ekilecek.

hacimmet link=topic=79817.msg946228#msg946228 date=1418656666' Alıntı:
Yorumlar için teşekkürler :) 10 tonluk katı gübre römorkuna çatak kapsamında yazıldım çıkmadı bu yıl inşAllah çıkar.Buluşmadan önce yapmıştım gübre çekimini.Burası 28 dekar silajlık mısır ekilecek.
kolay gelsin abi...28 dekarlık yere 250 ton fazla değil mi...