Traktoru Satamiyoruz cunku bizim oldugunu ispatliyayamiyoruz ;( varmi yardim edebilecek biri ;)

Ynt: Traktoru Satamiyoruz cunku bizim oldugunu ispatliyayamiyoruz ;( varmi yardim edebilecek biri ;)

fyaglikara link=topic=79876.msg946979#msg946979 date=1418830646' Alıntı:
bu arkadaslarla bi görüşüp bilgi alma durumun varmı eger varsa burada paylasabilirmisin bizimle ?

diger cevap yazan abi ve arkadaslarıma da tşk ederim ama ziraat bankası 10 yıldan eski evraklarını imha ediyormus sorusturdum bişey çıkmadı. uzelle bu gün görüşemedim ama tesadüf tapu dairesinde traktörü aldıgımız bayinin oglunu gördüm evrakların bi kısmının köyde oldugunu söyledi musait bi zamanda orayı da arastırıcaz diger bi konu da tescil için her yer fatura istiyo trafik de getir faturayı çözelim diyo ama fatura bulamıyoruz işte =(
evet kısaca bilgi vereyim biraz ilk önce foturası olucak traktoru deiştircekti ama 20 bin tl piyasa değeri ruhsat olmadığı için 10 bin veriyolar yazın bi ara kendisi yaptırmaya kalktı 4000 bi liraya yakın cezası cıkıyo plaka ruhsat sigorta şimdi 250 sigorta 500 de muayene plaka ruhsat işleri tutuyor cumartesi muayeneye sokucak beraber gitcez benimde traktorun muayenesi var sorarım nekadar masraf gittini ama foturası kesin ve kesin istiyolar

Ynt: Traktoru Satamiyoruz cunku bizim oldugunu ispatliyayamiyoruz ;( varmi yardim edebilecek biri ;)

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79876.msg946617#msg946617 date=1418748225' Alıntı:
valla başımıza böyle bişey gelmedi..
ama senin en kısa yapacağın iş ya genel distribitör yada fabrikadan
Şase ve motor numarasıyla evrak istemek.
bu gelecek evrakı trafikten ek-1 kağıdı doldurup muayeneye sok ve
tekrar trafiğe dönüp ruhsatı alacan ..öyle sanırım.
fyaglikara link=topic=79876.msg946615#msg946615 date=1418747882' Alıntı:
Hayirli aksamlar degerli arkadaslar,
1996 yilinda ziraat bankasi muammelesi ile aldigimiz mf398 4wd traktorumuzu satma niyetindeyiz ancak o yillarda babam traktoru alip koye goturdukten sonra hic bir alim isiyle ugrasmamis bayi de sallamayinca bizim traktor bildigin plakasiz arac gbi su an ;) yillarca bu durum hic sorun teskil etmedi cunku traktor hep koydeydi ama smdi satmak icin malin bizde oldugunu ispatlayamiyoruz :( tum evraklarimizi karistirdik elimizde sadece bir servis kaydi babamin adina ve bide garanti belgesi var :( bayi ile gorustuk ama ordan da sonuc yok zaten bayi kapanmis sahibi eski evraklari bulamadi. Ziraat bankasi da 10 yildan eski evraklari imha ettigini beyan etti yani ordan da bisey cikmadi :(
Sorum su basindan boyle bise gecen arkdaslarimiz var sorunu nasil hallettiklerini burada bizimle paylasabilirler mi ?
Yazınızı bu gün gördüm.
bu gibi durumlarda ilgili traktörün uygunluk belgesi yada bunun yerine geçen yeterlilik belgesi olmadan bu vasıtayı tescil ettirmeniz imkansız. bu belgeye ulaşabilirseniz işiniz kolay. bu belgeye ulaştıktan sonra ilgili bayiden traktöre ait fatura kaydı bulunmaktadır.yapılan arşiv araştırmasından fiili olarak evrak bulunamamıştır ibaresi yazan kaşeli bir belge almanız gerekiyor. bunan yanın o yıllarda bayinin yetki belgesine ulaşabilirseniz işiniz daha kolay. daha sonra tüvtürk muayene istasyonuna gidip ek-1 formuna şasi motor tespiti yaptırıp ek-1 formuna el yazısı ile yazdırıp kaşeletmeniz gerekiyor. daha sonra trafik şubesine gidip tescilini yaptırıyorsunuz. en son muayenesi yapılacak.
iyi şanslar.

korku351 link=topic=79876.msg946998#msg946998 date=1418835993' Alıntı:
Yazınızı bu gün gördüm.
bu gibi durumlarda ilgili traktörün uygunluk belgesi yada bunun yerine geçen yeterlilik belgesi olmadan bu vasıtayı tescil ettirmeniz imkansız. bu belgeye ulaşabilirseniz işiniz kolay. bu belgeye ulaştıktan sonra ilgili bayiden traktöre ait fatura kaydı bulunmaktadır.yapılan arşiv araştırmasından fiili olarak evrak bulunamamıştır ibaresi yazan kaşeli bir belge almanız gerekiyor. bunan yanın o yıllarda bayinin yetki belgesine ulaşabilirseniz işiniz daha kolay. daha sonra tüvtürk muayene istasyonuna gidip ek-1 formuna şasi motor tespiti yaptırıp ek-1 formuna el yazısı ile yazdırıp kaşeletmeniz gerekiyor. daha sonra trafik şubesine gidip tescilini yaptırıyorsunuz. en son muayenesi yapılacak.
iyi şanslar.
abi traktörün uygunluk ve yeterlilik belgesi derken ? nasıl bişey o ilk defa duydum kusuruma bakma nolur =( nerden bulucaz ki onu

öncelikle gırdıgınız yolda basarılar dılerım. İnş sonuca ulasırsınız Lakin sormadan edemıycem. 1996 dan berı hıc aklınıza gelmedı mı? bu motoru satmaya kalksak nasıl satarız dıye?

fyaglikara link=topic=79876.msg947005#msg947005 date=1418861569' Alıntı:
abi traktörün uygunluk ve yeterlilik belgesi derken ? nasıl bişey o ilk defa duydum kusuruma bakma nolur =( nerden bulucaz ki onu
bayide dir bu evrak. her sıfır traktörün faturası ile birlikte sevk edilir. tescil işlemlerinde kullanılır. işini iyi yapan bir takipçi ile görüşmeni tavsiye ederim.

korku351 link=topic=79876.msg947043#msg947043 date=1418891143' Alıntı:
bayide dir bu evrak. her sıfır traktörün faturası ile birlikte sevk edilir. tescil işlemlerinde kullanılır. işini iyi yapan bir takipçi ile görüşmeni tavsiye ederim.

O zaman iki evrakta bayide bu durumda.

korku351 link=topic=79876.msg947043#msg947043 date=1418891143' Alıntı:
Abi neden satıcaksın ki 398 kral gbi traktördü hala babamın satma niyeti yok ama ben istiyoum diye ses etmiyo =)

malkaralı_yusuf link=topic=79876.msg946894#msg946894 date=1418814208' Alıntı:
Arkadaşım Uzel bana yakın ilgilenebilecek birine ulaşabilirsen ben senin için gider evraklarını soruştururum. Sonra da kargoya verebilirim. Hüzünlü bir konudur Uzel. Geçmiş olsun.
Hiçbirşey yapamazsan bence kullanmaya devam et. Bizim zamanımızın efsane traktörlerinden biridir 398 ve 80 66.
Yusuf Abi, Uzel e gidip ilgilenecek birini bulursan bana da bir adet e37 etiket lazım kabin için, bekçiyi gerekirse döv yine al o etiketi ücreti neyse öderim. :)

nailyetek link=topic=79876.msg947239#msg947239 date=1418925138' Alıntı:
Yusuf Abi, Uzel e gidip ilgilenecek birini bulursan bana da bir adet e37 etiket lazım kabin için, bekçiyi gerekirse döv yine al o etiketi ücreti neyse öderim. :)

Dayağın ücretini mi, etiketin ücretini mi?

sebazios link=topic=79876.msg947651#msg947651 date=1419004342' Alıntı:
Dayağın ücretini mi, etiketin ücretini mi?
Her ikiside, dayaktan ceza alırsa çekerim, etikete ücret alırsalar onuda öderim. Yeter ki kendi mağdur olmasın .

fyaglikara link=topic=79876.msg946620#msg946620 date=1418748523' Alıntı:
Bide ekleme yapayim trafikte tescili yok sanirim traktorun ;( cunku sordugumuzda babamin adina oyle bi motorlu vasita gorunmuyo demislerdi
fehmi kardeşim traktörü banka aracılığı ile aldıysanız bankada mutlaka evrakları vardır belki şubede yoktur ama bankanın genel merkezinde bilgi sayarlarında mutlaka vardır ben emekli bankacıyım yok diye birşey yoktur hiç bir evrak bulassanız dahi köy muhtarı ve heyetinin traktörün size ait olduğunu ve alındığı tarihden buyana kullandığınızı belirten bir yazı ile müracatınızda kayıt işlemminin yapıla bileceğini bildiğimi sanıyorum bunuda araştırın kolay gelsin

ertuğrul link=topic=79876.msg952865#msg952865 date=1420281676' Alıntı:
fehmi kardeşim traktörü banka aracılığı ile aldıysanız bankada mutlaka evrakları vardır belki şubede yoktur ama bankanın genel merkezinde bilgi sayarlarında mutlaka vardır ben emekli bankacıyım yok diye birşey yoktur hiç bir evrak bulassanız dahi köy muhtarı ve heyetinin traktörün size ait olduğunu ve alındığı tarihden buyana kullandığınızı belirten bir yazı ile müracatınızda kayıt işlemminin yapıla bileceğini bildiğimi sanıyorum bunuda araştırın kolay gelsin
Abi tsk ederim ben bayinin oglu ile iletisime gectim firsat bulabilrse bi onlarin koyune gidip eski evraklarina bakicaz ordan biseyler cilar diye umid ediyorum cikmazssa da bankaya tekrar bakarim abi cvp icn tsk ederm

fyaglikara link=topic=79876.msg952910#msg952910 date=1420289357' Alıntı:
Abi tsk ederim ben bayinin oglu ile iletisime gectim firsat bulabilrse bi onlarin koyune gidip eski evraklarina bakicaz ordan biseyler cilar diye umid ediyorum cikmazssa da bankaya tekrar bakarim abi cvp icn tsk ederm

Her hangi bir gelişme oldu mu?

fyaglikara link=topic=79876.msg946615#msg946615 date=1418747882' Alıntı:
Hayirli aksamlar degerli arkadaslar,
1996 yilinda ziraat bankasi muammelesi ile aldigimiz mf398 4wd traktorumuzu satma niyetindeyiz ancak o yillarda babam traktoru alip koye goturdukten sonra hic bir alim isiyle ugrasmamis bayi de sallamayinca bizim traktor bildigin plakasiz arac gbi su an ;) yillarca bu durum hic sorun teskil etmedi cunku traktor hep koydeydi ama smdi satmak icin malin bizde oldugunu ispatlayamiyoruz :( tum evraklarimizi karistirdik elimizde sadece bir servis kaydi babamin adina ve bide garanti belgesi var :( bayi ile gorustuk ama ordan da sonuc yok zaten bayi kapanmis sahibi eski evraklari bulamadi. Ziraat bankasi da 10 yildan eski evraklari imha ettigini beyan etti yani ordan da bisey cikmadi :(
Sorum su basindan boyle bise gecen arkdaslarimiz var sorunu nasil hallettiklerini burada bizimle paylasabilirler mi ?
kendıne mahkeme acıcaksın :D

398 , 4wd traktör bu günkü çoğu traktörden iyidir,
ben olsam satmazdım...

zor bir durum.
bayi satış göstermemiş, muhtemelen vergisini de ödemedi. bir nevi parayı almış, üstüne yatmış.
bayiye dava açıp üzerine tescil yaptırcan.

direkt ruhsatımı kaybettim deyip gidip ruhsat çıkartsan, bu sefer de traktörün kaydı yok. en azından kaydı olaydı, öyle kolaydı... hiç trafiğe çıkmamış gibi..