Konu mu açacaksınız? Önce buraya alalım:

Beyler ve (umudum yok ama varsa) bayanlar.

Toprak Işleme ekipmanlarını düzenliyorum bir süredir. Vaziyet çok fena. Sebebi, araştırılmadan açılan konular.

Inanın inanmayın, tam 7 tane 'ünlü mü, alpler mi?' konusu birleştirdim. Daha da çıkmaya devam ediyor [emoji30]

Aynı konu, farklı kişilerce tekrar tarkar tekrar tekrar tekrar kez açılmış. Düzenleme sonrası bölüm küçüldü resmen.

Trakkulup 7. Yaşını doldurmuş bir site. Doğal olarak gerçekten hatrı sayılır bir arşiv oluşmuş artık. Yani sizin aklınıza ilk kez gelen bir konu yada sorunun, sizden önce başkalarının da aklına gelmiş olması, oldukça yüksek bir ihtimal.

Bu yüzden konu açarken:

1-) - Tekerrüre düşmemek işin arama yapın. Site içerisindeki arama bölümü pratik gelmiyorsa daha pratik bir yol var: 'Google'

Sormak / açmak istediğiniz konuyu, başına sadece 'trakkulup' koyarak Google ' da arattırın. Aklınızdakinin aynısı yada benzeri olan, daha önce açılmış tüm konular önünüze listelenir.

Önce bu konulara girin ve göz gezdirin. Aradığınızı bulamadıysanız yada tatmin olmadıysanız 2 seçeneğiniz var.
a-) Kevcut konuya mesaj atın.
b-) Yeni bir konu açın lakin bu, sitede ve aklınızdaki bilgilere yeni şeyler katacak, ekleyecek bir konu olsun. Olduğumuz yerde tekrar ettikten sonra hiçbir kıymeti yok.

Örnek:
Fendt F360 GT adında komik, ilginç bir traktör var. Alet şu:

970a2df91e4927afc4dc38ca99f64f4b.jpg

Bu traktör ile ilgili bir konu açacaktım dün. Lakin Google ' dan bir arama yaptığımda, bununla ilgili daha önce, üstelik aklımdakileri içeren 2 tane konun açılmış olduğunu farkettim ve vazgeçtim.

Özetle nitelik, nicelikten, (kalite, miktardan) her zaman iyidir. Şahsen 15 tane yarım konu okumaktansa 1 tane tam konu okumayı yeğelerim.

Temizlik imandandır, temiz tutalım.

2- Diğer konu da imla. Açıklasın herkesin imla bilgisi aynı değil. Lafım yok, lakin 'en azından' konu başlıklarını doğru yazmaya çalışalım. Bu hem konunun talep görmesini sağlar, hem de yapılan aramalardaki bulunabilirliğini.

3- Büyük harf ile yazmak 'bağırmak' anlamı taşıdığı için sürekli kullanımı yasak ise, bu kural her yerde geçerli olmalı. Konu başlığında yada mesaj içinde olması farketmez.

Daha okunur olduğu ve daha önemlisi, artık 'kişiye özel bir stil, bir imaja' dönüştüğü için tüm başlıklarını bu şekilde atan arkadaşlarımız var. Onları tenzih ediyorum. Kesinlikle yalnış anlaşılmasın onları gerçekten sevdiğim ve nazımın geçeceğini bildiğim için öneride bulunuyorum: hiç estetik değil :D

(aşağıdakileri konu başlığı olarak düşünün)

Bknz:

Ahmetpaşalı Ertan Ares İle Karşılıklı Çiftetelli Oynuyor.

AHMETPAŞALI ERTAN ARES ILE KARŞILIKLI ÇİFTETELLİ OYNUYOR. AŞIRI HD 12.500p !!!XXX??

Hangisi daha kibar, daha naif?

(Başlıkta verilen örneklerin gerçek kişi yada kurumlar ile hiçbir ilgisi yoktur. Yer ve karakterler tamamı ile hayal ürünüdür :p )

(@alipasalierkan üstüne alınmasa bari :D )

Not: 3. Madde dışındakilerde gayet ciddiyim.
Not: Daha önce açılmış benzer konuların (Çağrı ve Mıstafa ' nınkiler başta olmak üzere) hepsini okudum. Bu konu daha çok bu bölüme özel açılmıştır.

Ynt: Konu mı açacaksınız? Önce buraya alalım:

Bir öneride bulunmak istiyorum.

Geçen bir konu için uygun başlık bulamadım 'tarlanızı kontrol edin fareler boş durmuyor' adlı konu TARIM ZARARLILARI konusu aslında. Böyle bir sayfa yok.

'Tarım Ürünleri Hastalıkları' sayfası var sadece. Ben mecburen 'Hububat Bitkileri' sayfasında açtım. Bu, Tarım Ürünleri Hastalıkları başlığı, TARIM ÜRÜNLERİ HASTALIKLARI ve ZARARLILARI yapılabirse bu tür konularda aynı yerde oluşur düşüncesindeyim.

Selamlar.

ENES4422 link=topic=79881.msg946673#msg946673 date=1418755218' Alıntı:
Bir öneride bulunmak istiyorum.

Geçen bir konu için uygun başlık bulamadım 'tarlanızı kontrol edin fareler boş durmuyor' adlı konu TARIM ZARARLILARI konusu aslında. Böyle bir sayfa yok.

'Tarım Ürünleri Hastalıkları' sayfası var sadece. Ben mecburen 'Hububat Bitkileri' sayfasında açtım. Bu, Tarım Ürünleri Hastalıkları başlığı, TARIM ÜRÜNLERİ HASTALIKLARI ve ZARARLILARI yapılabirse bu tür konularda aynı yerde oluşur düşüncesindeyim.

Selamlar.

Mantıklı. Mesela domuz da aynı şekilde, üzüm, ayçiçeği, mısır, kılçıksız buğday gibi birçok mahsüle zarar verdiği için, tarım ürünü bölümünde açmak doğru olmaz. Eee, hastalık da değil.

Bölüm adında değişiklik yapılmalı özetle.

sebazios link=topic=79881.msg946681#msg946681 date=1418756530' Alıntı:
Mantıklı. Mesela domuz da aynı şekilde, üzüm, ayçiçeği, mısır, kılçıksız buğday gibi birçok mahsüle zarar verdiği için, tarım ürünü bölümünde açmak doğru olmaz. Eee, hastalık da değil.

Bölüm adında değişiklik yapılmalı özetle.

Teşekkür ederim.

Ynt: Konu mu açacaksınız? Önce buraya alalım:

Ali SARAÇ link=topic=79881.msg946719#msg946719 date=1418764035' Alıntı:
yılmaz abi tam ünlü mü alpler mi diye konu açıyodum görmesem voltrana benim konuyuda dahil edeceedin

Eder miyim hiç :)

Bu arada birleştirdiğim 'alpler - ünlü' konuları sadece düz pulluk için geçerli olanlar. Daha otomatik ve döner pulluk türünde açılanlar ve ki onları ayrı tuttum :D

Mustaf-a link=topic=79881.msg946711#msg946711 date=1418762061' Alıntı:
Kolaylıklar dilerim. :) Lakin çoğu üyemiz konuyu yeniden canlandırmak yerine yeni konu açmayı tercih ediyor. Birazcık da aynı konuların tekrar etmesi bundan.

Bölümün ismini de uygun şekilde düzeltebiliriz. L

Konu ismindeki 'mu'yu yanlış yazmışım ya la. 'mı' yazmışım :D

sebazios link=topic=79881.msg946660#msg946660 date=1418753822' Alıntı:
Beyler ve (umudum yok ama varsa) bayanlar.

Toprak Işleme ekipmanlarını düzenliyorum bir süredir. Vaziyet çok fena. Sebebi, araştırılmadan açılan konular.

Inanın inanmayın, tam 7 tane 'ünlü mü, alpler mi?' konusu birleştirdim. Daha da çıkmaya devam ediyor [emoji30]

Aynı konu, farklı kişilerce tekrar tarkar tekrar tekrar tekrar kez açılmış. Düzenleme sonrası bölüm küçüldü resmen.

Trakkulup 7. Yaşını doldurmuş bir site. Doğal olarak gerçekten hatrı sayılır bir arşiv oluşmuş artık. Yani sizin aklınıza ilk kez gelen bir konu yada sorunun, sizden önce başkalarının da aklına gelmiş olması, oldukça yüksek bir ihtimal.

Bu yüzden konu açarken:

1-) - Tekerrüre düşmemek işin arama yapın. Site içerisindeki arama bölümü pratik gelmiyorsa daha pratik bir yol var: 'Google'

Sormak / açmak istediğiniz konuyu, başına sadece 'trakkulup' koyarak Google ' da arattırın. Aklınızdakinin aynısı yada benzeri olan, daha önce açılmış tüm konular önünüze listelenir.

moturum bozuldu ne yapmalıyım site:www.trakkulup.net yazarsanız Büyük Birader(Google) Sadece werdiğiniz o web sitesinde arama yapar....

Yılmaz abi güzel bir tesbit olmuş :)
Ben bu yöntemi genelde uygulayarak kullanan birisiyim konu açıp cevap bekleyene kadar buradaki yorumları okuyorum ama bazen açmamız gereken durumlara söz konusu olabiliyor.
Zaten Trakkuluple bile bu yöntemle tanıştım ve üye olmak kaçınılmaz oldu :)