HATTAT MODERN SERİ

Ynt: HATTAT MODERN SERİ

Eski seriye göre bariz farklar eklenmiş incelediğim kadarıyla. Biraz Erkunt ' un donanımına ulaşmak istemişler. Eski seriye göre daha donanımlı ve hoş olmuş. Eski serileri çok kalitesizdi. Bizim burada alanlar hep sorun yaşadılar. Şuan için bölgemizde adı çıkmış durumda. O yüzden kimse Hattat veya Valtra tercih etmiyor artık. İnşallah bu seri daha kalitelidir ve kötü imajı kapatırlar.

ne tesadüf :)
biraz önce çiftçi tv ' de fabrika gezi ve üretim aşama çekimleri vardı. .
açıkçası etkilendim.
komple şanzıman, hidrolik grubu,diferansiyel direksiyon grubu, ön diferansiyel v.s kendi üretimleri..
perkinse motor bloğu,motor krank ünitesi ve bazı ana parçalar,
jant yerli firma, radyatör yerli firma,
lastikler yerli (inşallah betlas değildir) :)
dediğim gibi bende etkilendim..
bu kadar beklemiyordum.. inşallah daha iyi satış rakamları elde eder.
kalite konusunda an itibariyle çok iddalılar.
gururlandım ne diyim...

Güzel paylaşım özellikleri güzel eskiye göre baya gelişme var inşallah kaliteyi de oturturlar da daha çok gelişir, çiftçiyi de üzmezler. Ha şu kabini de biraz değiştirseler güzel olurmuş ;)

Bu serinin bi altı olan yine modern seri (b-c serisi) bir yıldır satışta bizim yörede. Alanlar oldu. Biraz inceledim, kalite oturtmaya başlamışlar.

Hatta parçalarının çoğunluğu ve montajın tamamı hattat tarafından üretilen ve hattat adı altında satışa sunulan bu seri, üzerine sadece 'Valtra' yazılarak 41 farklı ülkeye ihraç adiliyor. Yani Valtra direk / doğrudan Hattat ' tan aldığı bu serileri, üzerinde hiçbir oyanama yapmadan ve gönül rahatlığı ile Avrupa ' nın dahil tüm dünyaya satabiliyor.

Geçen paylaştığım 'Türkiye ' nin traktör karnesi' adlı konuda hattat ülke içi satışta ancak 10. sıradaydı. Lakin olaya toplam üretim (iç-dış satış) açısından bakıldığında ilk 4 ' e oynuyor firma.

Açıkçası bizim bölgede o kadar çok hattat oldu ki, görmekten sıkılmaya başladım artık. Ayrıca A50 haricindeki tüm modellerini kullandım, 2012 ' den (hatta 2011 ' den) itibaren ürettiği her traktörde kaliteyi arttırdılar.

Benim ise sevindiğim konu, ileride gururumuz olabilecek bir firmanın (en nihayetinde) 'kalitesiz mal üreterek' bir yere gelinemeyeceğini anlamış olması.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=79906.msg947226#msg947226 date=1418923055' Alıntı:
ne tesadüf :)
biraz önce çiftçi tv ' de fabrika gezi ve üretim aşama çekimleri vardı. .
açıkçası etkilendim.
komple şanzıman, hidrolik grubu,diferansiyel direksiyon grubu, ön diferansiyel v.s kendi üretimleri..
perkinse motor bloğu,motor krank ünitesi ve bazı ana parçalar,
jant yerli firma, radyatör yerli firma,
lastikler yerli (inşallah betlas değildir) :)
dediğim gibi bende etkilendim..
bu kadar beklemiyordum.. inşallah daha iyi satış rakamları elde eder.
kalite konusunda an itibariyle çok iddalılar.
gururlandım ne diyim...
O proğramı bende cts. gün izledim ;)
Fakat lastik petlas Yusuf emmi :-[

Hüseyin Akkaya link=topic=79906.msg947344#msg947344 date=1418937318' Alıntı:
Hattat guzel traktorler cikartmaya basladi su 200 serisinide yakindan incelebileydik iyiydi bu arada yusuf abi betlas var
Ercan AYKUŞ link=topic=79906.msg947578#msg947578 date=1418994456' Alıntı:
O proğramı bende cts. gün izledim ;)
Fakat lastik petlas Yusuf emmi :-[
desenize petlasa klip yapmaya devam :)

HATTAT KALİTESİZ malzememi üretiyor veya satıyor hattatın ilk çıktığı zamandan beri kullandığı malzemelrin hepsi newhollandın malzemeleriyle aynı yan parçalarından bahsediyorum.. zaten dünyaya şanzıman dişli satan tek türk firması.. artı mercedes g class jeeplerinin bütün hidrolik sistemlerini yapan tek firma.. kullandığınz traktörlerin hepsinin üzerinde hema yazar onun hidrolik markası onun ürettiği hidrolik sistemleri. ülkemizin ALTAY tankının projesinde tümosan dan sonra 42 tane tank motorunu hattat yapacak. daha yapmış olduğu zırhlı araçları 2000 beygir motorları.. aselsanın silahlarına otamatik atış için dişlilerini araçlarını yazın internete ve görün.. gelmişsiniz kaliteyi arttırsın :) kalite hattat traktörü hobi için yapıyor ve en iyisini yapıyor bence kusurabakmayında etrafınıza bir bakın saygılarımla

benımde arkadaşlarım var hattatın traktor uretım bandında çalışan arkadaşlar hattat eskısı gıbı değil bakın en basıt ornek kadrosunu nasıl kurmuş bılıyormusunuz yuzde 60 ı uzelın eskı uretım elemanları gerısını sız düşünün anlatıyor arkadaşlarım bıtentraktorlerın bır test unutesı varmış çerkez koyde hıç bır fımada o test unutesı yokmuş yanı sızın anlıyacağınız uretıme ağarlık vermışler ve kalıtelı olacagınıda duşunuyorum ama bence fıat nasıl bence o önemlı başarılar dılerım kendılerıne çunku bu pıyasaya yenı gırmedıler hep vardılar