td90 yardim!!!

Arkadaslar 4aylik td90 3 uncu ayni arizayi yapiyor ariza yagisli havada traktor dortcekere geciyor ve cikmiyor ayni durum td 110 dada olmus td kullanicilari boyle biseyle karsilastimi?servis traktoru yikamayin demis arkadas yagisli havada geciyor ben napayim semsiyemi tutayim diyor :).bu konuda bilgisi olan varmi?

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI İLYAS
Ynt: td90 yardim!!!

İyi ki servis yağmurda kaymasın diye kendiliğinden otomatik 4 çekere geçiyor dememiş. Yıkamayın demek ne demek sadece kuru temizleme der gibi...
Müşürleri kontrol ettiler mi acaba bir yerden su alıpta şase yapıyor olmasın.

ydincbayram link=topic=79975.msg947809#msg947809 date=1419021250' Alıntı:
İyi ki servis yağmurda kaymasın diye kendiliğinden otomatik 4 çekere geçiyor dememiş. Yıkamayın demek ne demek sadece kuru temizleme der gibi...
Müşürleri kontrol ettiler mi acaba bir yerden su alıpta şase yapıyor olmasın.
arkadaki swic kutusunu silikonlamislar arkadasa sen cide siyah bantla bantla demisler ama nafile fayda etmemis..

By_eSeS link=topic=79975.msg947819#msg947819 date=1419022151' Alıntı:
arkadas bu durumdan cok sikayetci serviste yeterince ilgilenmiyor sanirim. Bide cift cekerdeyken ses cikariyormus ugultu gibi bence hic normal degil.
Esasında bu traktör işleri de bir nevi şans gibi. Çıktı mı çıkar çıkmayınca da illallah ettirir insana. Seçeneğiniz varsa servisi de değiştirmeyi düşünün derim.

Bizdede td100 var basincli suylada yikiyoruz her zaman yagmurdada camurdada kullandik hic bisi yok bizde bizden once ve sonrada,o kadar kisi aldi hic kimsede,hic bi sikinti olmadi onlarin icindede,tazzikli suyla yikayan camurda,yagmurda kullanan oldu hic birininde bi sikayeti yok bide,servisids,degistirin bence

Traktor arkadasimin oldugundan sadece akil vermek dusuyor bana.benim olsa ayni arizayi dorduncuye yapiyor ust uste ayni yerden uc tamir gorur ve dorduncuyu yaparsa kullanici herhangi urunu geri verebilir ve bir ust versiyonunu ornegin td90 i verip td100 u ucretsiz talep edebilir diye biliyorum ve hakkini ara diyorum ama traktorumun herseyinden memnunum gelsin yapsinlar diyor :)

2012 td 90 kullanıyorum basınçlı yıkamadan sonra el freni lambası çiftçeker düğmesi uyarı veriyor arkadaşların dediği gibi ön ve arka soketler ıslanıyor kısa devre yapıyor yağmurda hiç başıma gelmedi ama yıkamadan sonra köydeki diğer traktörlerde de oluyormuş kuruduktan sonra lamba sönüyor

kullandığınız traktörde 4x4 hidrolik basınçla çalışır bir selenoit valf vardır, elektrik verildiğinde 4 çeker ayrılır, kesildiğinde bağlanır . bu durumda elektrik selenoite ulaşmıyor demektir, ilgili soketleri temizletin ve sonra izole ettirin olay çözülür.

okadar basıt oldugunu sanmıyorum fırma ocak sonuna kadar musade ıstemıs arkadastan muhendısler konu uzerınde calısıyormuş.. muhlet dolmak uzere bakalım ne olacak..

bende konuyu hortlatayım :D
benim 65 bahçede aynı şekilde
yıkamacıya vermiştim oda kaputu açıp tazyikli su tuttu traktörü çalıştırdım yola çıktım baktım önler bağlı düğmeye baktım kapalı sanayideydim zaten hemen döndüm servise
servis açtı kaputu kompresörle kurutup öyle taktı switchi düzeldi.
bu switchler ıslanmaya gelmiyor malesef
sizin arkadaşın 90lıktaki sorun ise fitillerden kaputun altına su sızması
malum kaportanın kalktığı ek yerin altında switcler demekki oraya su geliyor fitilller görevini tam yapamıyor.
şimdi gelelim benim soruma
çiftçekerdeyken yüksek hızlarda traktörün uğultu yapması normal değil mi peki benimkide yapıyor ben normal diye düşünmüştüm