+ Konuya Cevap Yaz
4 sonuçtan 1 ile 4 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  31 Ocak 2011
  Şehir
  kütahya
  Yaş
  37
  Mesajlar
  261
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  BÜYÜK ÇİFTÇİLERİMİZ HAYDİ UZAY ÇAĞINA: VALTRA T serisi  VALTRA TRAKTÖR, TARIM SEKTÖRÜNDE UZAY ÇAĞINI BAŞLATTI

  VALTRA TRAKTÖR, TARIM SEKTÖRÜNDE UZAY ÇAĞINI BAŞLATTI Valtra Traktör, tarım sektöründe uzay çağını başlattı. Bir ilk gerçekleştirildi ve 250 beygir gücü ve 1000 Nm tork ile traktör üretildi.
  16 Aralık 2014 Salı 14:44Bu haber 195 kez okundu
  VALTRA TRAKTÖR, TARIM SEKTÖRÜNDE UZAY ÇAĞINI BAŞLATTI
  İlgili Galeriler

  Gül Çeşitleri
  Gül Çeşitleri
  E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com
  TH Reklamları

  VALTRA TRAKTÖR, TARIM SEKTÖRÜNDE UZAY ÇAĞINI BAŞLATTI

  Valtra Traktör, tarım sektöründe uzay çağını başlattı. Bir ilk gerçekleştirildi ve 250 beygir gücü ve 1000 Nm tork ile traktör üretildi.

  Almanya’da yeni modelleri tanıtılan Valtra traktör sektöründe ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Yeni T Serisi - Profesyonel Çiftçileri Uzay Çağı ile buluşturuyor. Türkiye ‘de Hattat Tarım Makinalarinın distbiritörlüğünde ve güvencesi altında satışı yapılan AGCO grubunun prestijli Markası Valtra traktörün, yeni T serisinde, uzay mekiklerini kıskandıran kabin, düşük yakıt tüketimi ve sınıfının en yüksek dönüş turu özelliğini taşıyor. Valtra T 4 serisi ile 1000 Nm torkta 155 ile 250 beygir arasında güç sağlanabiliyor.

  Valtra T Serisinin özellikleri için şu ifadelere yer verildi:
  “Valtra T Serisi; Direct, Versu, Active ve HiTech olarak dört farklı model olacaktır. Direct, Versu ve Active modellerinin üretimine başlanılmıştır. Active; powershift (yağ basıncı ile kavrama yapan şanzıman) ve mekanik olarak çalışan yük-hassasiyetli hidrolik içeren yeni bir seridir. Yeni Versu, Active ve HiTech modelleri powershift traktörlerin sürüş tarzında bir devrim yaratmaktadır. Debriyaj pedalı yalnızca motoru çalıştırırken gerekmektedir. Fren pedalları aynı zamanda debriyajı da kontrol etmektedir: AutoTraction otomatik debriyaj fonksiyonu daima aktif haldedir. Otomatik powershift şimdi yeni bir mantıkla çalışmaktadır: gaz pedalı motor hızını kontrol etmemekte bunun yerine kademesiz Direct transmisyon kullanımına benzer şekilde sürüş hızını kontrol etmektedir. Otomatik sistem PTO-tahrikli aletler kullanılırken büyük fayda sağlamaktadır zira sürücü güç değiştirme dişlilerini değiştirebilir ve gaz pedalına basarak kolay bir şekilde hızı ayarlayabilir. Bu, sürücünün traktörü ve aleti kontrol etmesini kolaylaştırmaktadır. Powershift sisteminin aynı zamanda eşsiz özellikleri mevcuttur, bu özelliklere faydalı bir yokuşta kalkış fonksiyonu ve önden yüklemeli çalışmayı kolaylaştıran hidrolik yardımcı dahildir. Valtra’nın powershift’i beş kademeli transmisyondur ve dört vitesli modda toplamda 20 hız artı yavaş ilerleme modunda 10 hız sağlamaktadır.”
  AKILLI MOTOR TASARIMI
  Tüm T Serisi modelleri güvenilir AGCO Elektrikli motorlarla çalışıyor. İki en küçük model 6.6-litre motora sahip, daha büyük modeller ise 7.4 litre silindir hacmine sahip. Egzoz emisyonları Kademe 4-standart SCR sistemi ile en aza indirildi. En son motorlardaki turbo bir elektronik bypass valfi içeriyor, dolayısıyla motor hızlı bir şekilde cevap verirken düşük tur sayısıyla mükemmel tork sağlanıyor.
  SCR sistemi ve iyileştirilen turbo ve motor paketi mükemmel yakıt verimliliğini sağlarken egzoz gazı yeniden dolaşım sistemine (resirkülasyon) veya dizel partikül filtresine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.
  T174 model aynı zamanda Valtra’s EcoPower özelliği ile tedarik ediliyor. Sürücü Eco butonuna bastığında, nominal motor hızı 1800 rpm’ye düşerek ve aynı anda tork artıyor. Bu, yakıt tüketimini yaklaşık olarak yüzde 10 azaltıyor ve gürültü düzeyini düşürerek, motorun ömrünü uzatıyor. Ayrıca standart olan veya tüm modellerde bulunan Sigma Power özelliği, PTO yeterli yük altında olduğunda, motorun verimini 15 beygir gücü artırıyor. Taşıma güçlendirme fonksiyonu da C ve D serilerinde ek olarak 15 beygir gücü sağlıyor.
  MÜKEMMEL GÖRÜŞ SAĞLAYAN GENİŞ KABİN
  Dördüncü nesil T serisinin en dikkat çeken özelliği şık, geniş ve sessiz olan yeni kabin olarak yer alıyor. Dışarıya doğru eğimli olan sütunlar sürücü için iç mekanı maksimize ediliyor, diğer yandan dış boyutları kompakt hale getiriyor. Kabin önceki nesil kabinle karşılaştırıldığında sürücü koltuğu açısından 20 santimetre daha genişletildi.
  Elektrikle ısıtılan ön ve arka ekranlar, 270 derece temizleme sağlayan ön silecek, fabrikada monte edilmiş park etme kameraları, LED çalışma ve arka ışıklar ve altı metre kare cam üstün görüş sağlıyor. Üst kısmın önünde yer alan bir diğer pencere, ön yükleyici kullanırken fayda sağlıyor ve isteğe bağlı ortam kabininde de üst kısmın arkasında bir pencere yer alıyor. Subwoofer’lı (derin bas hoparlörlü) teyp, soğutucu ve yana doğru ayarlanabilen TwinTrac ters tahrik/sürüş sistemi ve fabrikada takılan, yakıtla ve telefonla çalışan yardımcı ısıtıcı ile sürücü rahatlığı iyileştiriliyor. Bu özelliklerin bazıları standartken, diğerleri ise Valtra’nın eşsiz seçenekler listesinden sipariş edilebiliyor.
  Traktörün dönüş yarıçapı, bir ön yükleyici, pnömatik ön aks ve ön bağlantı olsa bile, 5.25 metre olup, inanılmaz düşük. Traktörün ağırlığı 7.3 ton, teorik toplam ağırlığı ise 13.5 ton. Zemine olan mesafesi 60 santimetre ve 2995-millimetre dingil mesafesi yolda denge sağlıyor. Traktörün arka kısmında yer alan iyileştirilmiş mafsallı bağlantı 9.5 tona kadar kaldırabiliyor, diğer yandan entegre ön mafsallı bağlantının ise 5,1 ton kapasitesi bulunuyor. Şimdi PTO: 1000, 1000E, 540, 540E ve yer hızı PTO için eş zamanlı olarak beş modda üç farklı hız seçilebilir.
  KULLANIM KOLAYLIĞI VE DÜŞÜK SAHİP OLMA MALİYETİ
  Yeni T Serisi tasarlanırken kullanım kolaylığı ve bakıma özellikle dikkat edildi. Servis aralığı 600 saat iken ve kontrol pencereleri sayesinde her gün yağ kontrolü kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Herhangi bir alet olmadan radyatörlere ve filtrelere kolay bir şekilde ulaşıla biliniyor. Yeni T Serisi hem tarlada hem de laboratuvar ortamında tüm koşullar altında on binlerce saat testlerden geçirildi.
  Yeni T Serisi aynı zamanda hem AutoGuide direksiyon yardım sistemi hem de AgCommand telemetri ile tedarik ediliyor. AutoGuide, bir santimetrede traktörün doğru bir şekilde kullanılması için uydu ve düzeltme sinyallerinden istifade ediyor. AgCommand uzaktan takip sistemi; araç sahibinin traktörün kullanımını izlemesini, servis gerekliliklerini öngörmesini ve yükleniciler tarafından faturalama amacıyla kullanılabilecek olan işletim verilerini düzenlemesini sağlıyor. Valtra Premium Care, AGCO Finance ve Valtra’nın birinci sınıf yedek parça servisi güvenilirliği ve kullanım kolaylığını arttırmakta ve işletim giderlerini azaltıyor.
  Tüm traktörlerde olduğu gibi Valtra, müşterilerinin bireysel gerekliliklere ve özellikler listesine göre T Serisini kişiselleştirmesine izin veriyor ve pek çok seçenek sunuyor. Böylece müşteriler gereksiz özellikler için değil yalnızca ihtiyaç duydukları özellikler için ödeme yapmış oluyor Valtra’nın müşteri sipariş sistemine göre her bir traktör tarlada, ormanda veya çeşitli işlemlerde kullanılmak üzere fabrikada hazır hale getiriliyor.
  T Seri modelleri hp/kW/Nm hp/kW/Nm
  T144 155/114/640 170/125/680
  T154 165/121/680 180/132/740
  T174 175/129/740 190/140/780
  (T174 Eco) 175/129/850 190/140/900
  T194 195/143.5/800 210/154.5/870
  T214 215/158/870 230/169/910
  T234 235/173/930 250/184/1000
  Valtra Inc, Valtra traktörlerini geliştiriyor, imal ediyor, pazarlıyor ve servis sağlıyor. Valtra İskandinav ülkelerinin önde gelen traktör imalatçısı ve Latin Amerika’nın en popüler ikinci markası olma özelliğini taşıyor. Geçen yıl Finlandiya ve Brezilya’da üretilen toplam traktör sayısı 24,000’di. Valtra, AGCO Corporation’un dünya çapındaki markası olma özelliğini taşıyor.
  HATTAT TARIM MAKİNALARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
  Hattat Holding bünyesinde 1998 yılında bir pazarlama şirketi olarak kurulan Hattat Tarım Makineleri A.Ş, 2007 yılında ilk traktör üretimine başladı. Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermaye, yan sanayi ve altyapı ile traktör üretiyor. Üretmiş olduğunu traktörlerin büyük kısmını ihraç ederek sektöründe ihracat lideri durumuna geldi. 2009 yılından bu yana ihracat yapan Hattat Traktör, Avrupa’ya Hattat ve HTT marka traktörlerin satışını yapıyor. Çerkezköy’de 200 bin m2’lik tesislerde Türkiye’nin en büyük otomotiv yan sanayi fabrikası Hema Endüstri A.Ş ile birlikte traktör üretimini gerçekleştiren Hattat Tarım, otomatik boyahane, robotlu montaj ve test makineleri ile yüksek teknoloji kullanılarak yıllık 20 bin üretim kapasitesi bulunan fabrikasında, 5000’den fazla kişiye istihdam sağlamakla birlikte 50 beygir gücünden 102 beygir gücüne kadar toplam 209 model traktör üretiyor. Hattat Tarım, yurt içinde Hattat ve Valtra markaları ile çiftçilere ulaşmayı sürdürüyor.

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  15 Aralık 2009
  Şehir
  Nevşehir
  Yaş
  30
  Mesajlar
  1,117
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BÜYÜK ÇİFTÇİLERİMİZ HAYDİ UZAY ÇAĞINA: VALTRA T serisi  Avrupa valtralar süper kaliti

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  29 Temmuz 2012
  Şehir
  NevşehiR
  Yaş
  29
  Mesajlar
  681
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BÜYÜK ÇİFTÇİLERİMİZ HAYDİ UZAY ÇAĞINA: VALTRA T serisi  güzel bilgiler resim yokmuymuş

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  14 Ocak 2012
  Şehir
  Konya
  Yaş
  42
  Mesajlar
  6,685
  Adı geçen
  11 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: BÜYÜK ÇİFTÇİLERİMİZ HAYDİ UZAY ÇAĞINA: VALTRA T serisi  Alıntı DemirdöğeN link=topic=80023.msg948488#msg948488 date=1419188048 Nickli Üyeden Alıntı
  güzel bilgiler resim yokmuymuş
  Fotoğraflar için diğer konuya bakınız => http://www.trakkulup.net/fotograflar...t-serisi-2014-!!!!/msg947490/#new

+ Konuya Cevap Yaz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. TAŞINDI: BÜYÜK ÇİFTÇİLERİMİZ HAYDİ UZAY ÇAĞINA: VALTRA T serisi
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Fotoğraflar (Çekimler)
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Aralık.2014, 08:59
 2. Cevap: 6
  Son Mesaj : 25.Şubat.2014, 17:21
 3. En büyük New Holland T9 Serisi 4WD olanı mı?
  Konu Sahibi ciftlikhaber.com Forum Teknik Bilgiler-Yorumlar
  Cevap: 6
  Son Mesaj : 23.Aralık.2012, 20:02
 4. Uzay İstasyonu'nda ikinci uzay yürüyüşü
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Bilim
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Mart.2009, 18:44
 5. Valtra Valmet 6400 & Büyük Kültüvatör
  Konu Sahibi alipasalierkan Forum Fotoğraflar (Alıntılar)
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 24.Ekim.2008, 16:39

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status