JD E SERİSİ 2015'TE OTOMATİK LİFLİ VE 4*16 VİTES OLACAK.

Ynt: JD E SERİSİ 2015'TE OTOMATİK LİFLİ VE 4*16 VİTES OLACAK.

ARKADAŞLAR SİZLER İÇİN 5065E YENİ MODELDEN 6 ADET RESİM ATACAĞIM

6+ BONUSLAR :)

ARKADAŞLAR SİZLER İÇİN 5065E YENİ MODELDEN 6 ADET RESİM ATACAĞIM

2

3

4

5

kabinlilerin fiyatları 70 falan vardır 5065E güzel makine olmuş ama....
acayip sinir ediyor beni bu durum bunlar yeni üretilmeye başlamadı eskiden de vardı sadece türkiyeye yeni geldi 2013 de 5055E aldık böyle bir makinenin olduğundan haberim bile yoktu aradan 2 sene geçti aynı nane ye bir shuttle koydular yine satıyolar ((((Shuttle teknolojisi yeni keşfedilmiş olsa eyvallah ama 20 yıldır var bu teknoloji ve bunlarda traktöre shuttle eklemek için fabrikada hiç bir zahmete girmediler türk çiftçisini kullanmaya çalışıyolar sinir oluyorum artık neymiş shuttle eklenmiş yavşaklar))))

ORION link=topic=80025.msg958477#msg958477 date=1421414167' Alıntı:
acayip sinir ediyor beni bu durum bunlar yeni üretilmeye başlamadı eskiden de vardı sadece türkiyeye yeni geldi 2013 de 5055E aldık böyle bir makinenin olduğundan haberim bile yoktu aradan 2 sene geçti aynı nane ye bir shuttle koydular yine satıyolar ((((Shuttle teknolojisi yeni keşfedilmiş olsa eyvallah ama 20 yıldır var bu teknoloji ve bunlarda traktöre shuttle eklemek için fabrikada hiç bir zahmete girmediler türk çiftçisini kullanmaya çalışıyolar sinir oluyorum artık neymiş shuttle eklenmiş yavşaklar))))

eee hani tipte bi deyişiklik yok.artı jhonderenin yurt dışında sattığı ve yeni diye duyurduğu tiple inanın bunun alakası yok.bu bildiğimiz eskinin aynısı.inanın bu jhondere TÜRK çifçisini kekliyor.herhalde yurt dışındaki yeni çıkardığı e serisi bizim güzelim ülkemize ve çiftçimize gelmesi bir 3-4 seneyi bulacak.tabi o zamana yurt dışında yine farklı bir model çıkar.biz ikinci sınıf insan muamelesi görüyoruz.neymiş 4 ileri olmuş.newholland (fiat) 540 çıktığı günden beri 4 ileri zaten.ekran dijital olmuş.ismi lazım deyil diyer firmaların zaten nerdeyse hepsi dijital...açıkcası benim beklediğim gibi gelmedi yeni model....

Normalde bu özellikler 2014 yeniliğiydi bununla ilgili haber hala jdnin internet sitesindede durur. Ama ülkemize gelmesi 1 sene gecikmeli oldu.Madem 2015 te satacaklardi niye 2014 yeniliği diye bir sene boyunca internet sitelerinde tanıttılar onuda anlamış değilim.

Evet eskiden de vardı ama buraya gelmesi baya uzun sürdü, Yapılan araştırmalara göre dünyada satılan traktörün %50 sine yakını Çin ve Hindistan da satılıyor Türkiye trakör pazarında az bir paya sahip. Türkiye gelişmekte olan bir pazar, dolayısı ile Çifçiyi kullanma bu ülkede söz konusu olabileceğini katılmıyorum. Jd ülkemize iki defa yatırım yaptı fakat ikisindede biraz kötü tecrübeler edindi. Dolayısı ile Yoğurdu üfleyerek yiyorlar. şuan Türkiye de jd firmasının kendisi bulunmaktadır. dolayısı ile işler biraz daha yavaş ilerleyebilir. ÖZETLE GEÇTE OLSA BU YILIN FAVORİSİ JD ' dir

fatihöz link=topic=80025.msg958485#msg958485 date=1421415502' Alıntı:
Evet eskiden de vardı ama buraya gelmesi baya uzun sürdü, Yapılan araştırmalara göre dünyada satılan traktörün %50 sine yakını Çin ve Hindistan da satılıyor Türkiye trakör pazarında az bir paya sahip. Türkiye gelişmekte olan bir pazar, dolayısı ile Çifçiyi kullanma bu ülkede söz konusu olabileceğini katılmıyorum. Jd ülkemize iki defa yatırım yaptı fakat ikisindede biraz kötü tecrübeler edindi. Dolayısı ile Yoğurdu üfleyerek yiyorlar. şuan Türkiye de jd firmasının kendisi bulunmaktadır. dolayısı ile işler biraz daha yavaş ilerleyebilir. ÖZETLE GEÇTE OLSA BU YILIN FAVORİSİ JD ' dir
Yeni ozellikler hayirli olsun. Favori olduguna nasil karar verdiniz?

fatihöz link=topic=80025.msg958485#msg958485 date=1421415502' Alıntı:
Abi jd kullanıyorum kalitesine kesinlikle diyecek lafım yok ama Nh ve jd bunu çok yapıyor bende jd de var nh de var nh mesela şöyle örnek vereyim Nh tl100a çıkardı 1-2 sene sonra nh t5060 geldi 1-2 sene sonra nh t5.105 geldi

bu ne şimdi ama bak fendt e fendt 312 vardı hala aynı 411 hala aynı 411 sadece kesene göre ister ön hidrolikli al ister süspansiyonlu al ister tms li al nasıl alırsan al kesene göre ama bitane 411 çıkarım normal şanzıman birtane 411 çıkarım vario şanzıman koyu 1 sene arayla piyasaya sürmedi ....

Nh direk olarak t5. electro command sürse piyasaya ve keseye göre opsiyon koysa eywallah ama önce birini sonra birini getirmek adamı kandırmak

Bu şuna benziyo sen birine inek almaya gidiyosun adam sana ineği övüyo şöyle süt verir böyle süt verir sen ineği alıyosun 1 gün sonra aynı adam sana gelip aslında sen şu ineği alsaydın daha iyiydi bu ondan şu kadar daha çok süt verir diye bu kandırmak değilmidir...
Not teşbihte hata olmaz...

CELAL KARABULUT link=topic=80025.msg958516#msg958516 date=1421419385' Alıntı:
Buraya gelecek olan orijinal kabinlileride buna benzer bir tip olacak. Ama bu fotoğraftakı Amerikaya göre üretilmis yani bizim ülkemize bu tip geleceğini pek sanmam.

CELAL KARABULUT link=topic=80025.msg958516#msg958516 date=1421419385' Alıntı:

şahsen ben tip olarak bunun aynısını bekliyordum.hayallerim suya düştü...yukardaki resimdeki modeli çok begendim ama şahsi fikrim ceylan gibiydi bize yine aynısını göndermişler...

Bu kadar büyük beklentiye girmeyin sonra hayal kırıklığına uğramayın. 1-2 tane özellik koyup değiştirdik die piyasaya salıyorlar.Mesela arabalar, adamlar iyi makina yapıyorlar ama buraya getirmiyorlar.

ORION link=topic=80025.msg958494#msg958494 date=1421416377' Alıntı:
Abi jd kullanıyorum kalitesine kesinlikle diyecek lafım yok ama Nh ve jd bunu çok yapıyor bende jd de var nh de var nh mesela şöyle örnek vereyim Nh tl100a çıkardı 1-2 sene sonra nh t5060 geldi 1-2 sene sonra nh t5.105 geldi

bu ne şimdi ama bak fendt e fendt 312 vardı hala aynı 411 hala aynı 411 sadece kesene göre ister ön hidrolikli al ister süspansiyonlu al ister tms li al nasıl alırsan al kesene göre ama bitane 411 çıkarım normal şanzıman birtane 411 çıkarım vario şanzıman koyu 1 sene arayla piyasaya sürmedi ....

Nh direk olarak t5. electro command sürse piyasaya ve keseye göre opsiyon koysa eywallah ama önce birini sonra birini getirmek adamı kandırmak

Bu şuna benziyo sen birine inek almaya gidiyosun adam sana ineği övüyo şöyle süt verir böyle süt verir sen ineği alıyosun 1 gün sonra aynı adam sana gelip aslında sen şu ineği alsaydın daha iyiydi bu ondan şu kadar daha çok süt verir diye bu kandırmak değilmidir...
Not teşbihte hata olmaz...

Senin kavgan kapitalizm ile. Bende yanindayim merak etme:)

CropMasteR link=topic=80025.msg958492#msg958492 date=1421416287' Alıntı:
Yeni ozellikler hayirli olsun. Favori olduguna nasil karar verdiniz?

Favori olduğuna şöyle karar verdim. Uzun süredir bayiler tarafından beklenen yeniliklerdi. 9-10 yıl. Dolayısı ile bu ciddi bir motivasyon oluşturmuş. Bir diger neden ise Türkiyede yoğun olarak satilan modeller 50-100 hp arası traktörlerdir. Buradan yola cıkarak 80 hp ye kadar olan traktörlerde en geniş kabini sunacak bu konuda rakibi yok. Yeni özellikleride rekabetci ve artı değerleri olacak. Bilinen kaliteside eklenince bence favoridir.