Zeybek Un

Arkadaşlar size bir sıkıntımızı dile getirmek istiyorum
öncelikle biz bugdaylarımızı Elsa Grubun kurdugu Zeybek Un adıyla ürettigi un fabrikasına ekmeklik bugday gönderdik yanlız biz degil 3-4 çiftci arkadaşlarla ve dayılarımla beraber gönderdik yalnız söyle bir sorun ortaya çıktı biz pesin fiyat anlaştık yani bugdayların hepsi gittikten sonra 1 hafta içinde parayı gönderilmesi icin anlaştık ama 1-2 ay sonra zorla gönderildi şimdi ise stopaj kagıtlarını gönderdiler %2 lik bir stopaj uygulanmış bunuda bize 12. ayda gönderiyorlar ve biz bide taban gübreside istemiştik peşin para verdiydik ama stopaj kagıdını göndermediler ve bu kagıtların yanlış soylemeyim 1 tanesimi 2 tanesimi bilemiycem 300 tl ceza kesiyorlarmıs bizde konustuk kendi aramızda elsa grubuna bugday satmama ve almama kararı aldık bizi afedersiniz enayi yerine koydular

Ynt: Zeybek Un

kardeşim önce derdini bize yani bu forumda ki msjları okuyan herkese güzelce anlat
çorba yapmışsın resmen

inan msjını 3-4 defa okudum ancak tercüme ettim
karşınızdaki fabrika ile bu şekilde iletişim kurduysanız böyle bir hatanın olması gayet normal

sorununa gelince
geç ödeme yapılması fabrikanın yanlışı fakat fatura kesim işleri genelde yıl sonunda yapılır
egerki sizler orda anlaşırken orda çalışan personel sizin dediginizi yanlış anlamışsa bu hatayı yapıp fazla tonajda fatura yazması normal sonuçta oda insan

ve malum bu %2 eger ekstra bir anlaşma yoksa çitfçinin cebinden çıkar yani nekadar fazla tonaj okadar fazla kesinti(masraf) demek
benzer skıntıyı geçmiş yıllarda yaşadık
elimizde fazla bugday vardı tamamını faturalandırdık ve birsürü para verdik fakat devletin dekar başına destek verecegi bugdayın kg oranı biizm faturadaki miktardan çok az olunca nerdeyse yarısı boşa gitti üstüne birde destekten faydalanamama cezası alıyorduk güçbela halletik tabi fazlalık olan tonajın stopaj masrafınıda boşyere ödemiş olduk

buyüzden butür işleri dikkatli yapmanızı öneririm
geçmiş olsun

Ynt: Zeybek Un

YAVUZ_13 link=topic=80088.msg949397#msg949397 date=1419465919' Alıntı:
kardeşim önce derdini bize yani bu forumda ki msjları okuyan herkese güzelce anlat
çorba yapmışsın resmen

inan msjını 3-4 defa okudum ancak tercüme ettim
karşınızdaki fabrika ile bu şekilde iletişim kurduysanız böyle bir hatanın olması gayet normal

sorununa gelince
geç ödeme yapılması fabrikanın yanlışı fakat fatura kesim işleri genelde yıl sonunda yapılır
egerki sizler orda anlaşırken orda çalışan personel sizin dediginizi yanlış anlamışsa bu hatayı yapıp fazla tonajda fatura yazması normal sonuçta oda insan

ve malum bu %2 eger ekstra bir anlaşma yoksa çitfçinin cebinden çıkar yani nekadar fazla tonaj okadar fazla kesinti(masraf) demek
benzer skıntıyı geçmiş yıllarda yaşadık
elimizde fazla bugday vardı tamamını faturalandırdık ve birsürü para verdik fakat devletin dekar başına destek verecegi bugdayın kg oranı biizm faturadaki miktardan çok az olunca nerdeyse yarısı boşa gitti üstüne birde destekten faydalanamama cezası alıyorduk güçbela halletik tabi fazlalık olan tonajın stopaj masrafınıda boşyere ödemiş olduk

buyüzden butür işleri dikkatli yapmanızı öneririm
geçmiş olsun
soyle soyleyeyim biz kooperatifede gönderiyoruz özel şirketlerede yalnız pesin para anlaşıyoruz şoyleki bize en gec 1 haftada yatıcak diyorlar bizde beklemeye başlıyoruz bazı arkadaşlarıma kasımda ödeme yapıldı biz sıkıştırdık biraz 3 yıldır aynı şirkete gönderdik ama bize bu kagıtları göndermediler normalde elsa grubu imzasını atıp dosyada duracaktı yalnız imza atmak için bizim bile gelmemizi istemiyorlar kendi işcilerinden birisi yapcakmıs gubrede aldık ama onların kagıtları gelmedi bizede soyle dediler eger yılbasından önce yaptırırsanız ocakta alırsınız dediler ama yılbasından sonra yaptırırsanız marttan önce alamazsınız dediler