Traktör kredisini zamanından önce kapatma

Değerli forumcular.sizlere bi konu hakkında sorum olacak. 4 yıllık cektigim traktor kredimi kapatmak istiyorum. Henüz 1 taksit ödedim.erken ödemek istedigim için herhangi bir zararım olurmu? Yada ne kadar olur?? Cvplarınız için şimdiden teşekkürler. ...

Ynt: Traktör kredisini zamanından önce kapatma

Sözleşmenizde büyük ihtimalle erken kapatma cezası diye bir madde bulunuyordur. O madde ' de yazan koşullara göre krediyi erken kapattığınız için bir ceza ödemeniz gerekecektir. Sözleşmenizde böyle bir madde yoksa ve yinede bu tür bir ceza vs. kesmeye kalkarlarsa tüketici mahkemesine başvurmanızı tavsiye ederim.

Ziraat Bankası ' ndan kullandım.çok katı ve acımasız olacaklarını sanmıyorum ama.erken kapatmak için 1000-1500 razıyım zaten. Hiç olmaması nı beklemiyorumda.tam detayı nı merak ediyorum. ..

bence bi sıkıntı olmaz bende ziraat bankasında çektim 4 yıllık özellikle sordum taksitlerim bitmeden borcu kapatsam ne olur diye daha iyi olur demişlerdi yinede bi sorun siz

yıllar önce araba kredisi kullanmıştım. ödediğim 100 liranın ilk önceleri 70 lirası faizdi. daha sonraları 100 liranın 50 lirası faiz diğer 50 lirası ana para son taksitte 100 liranın 30 lirası faiz 70 lirası ana para idi.
birde 2014 mart ayında başak kart aldım. son ödeme tarihi 2015 eylül idi. arada nakit arada mal hizmeti aldım. 2014 ağustos ayında borcumun tamamını kapatmak istediğimde de 185 tl erken kapama bilmem ne parası istediler.
onun için hesabını iyi yapın derim. o banka bu banka demeyin araştırıp sorun. çok cüzi bir indirim yaparlarsa imkanınız varsa da başka bir yerde değerlendirebilirseniz kazancınıza bakın derim.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=80093.msg949380#msg949380 date=1419462741' Alıntı:
ödeme yaptığın güne kadar olan faizi ana para üzerine katar hesabı kapatılır. . hiç bir kötü manzara olmaz.
bu senin kanuni hakkın.
evet cezaya maruz kalmıyorsun biz 5 yıl almıştık ozaman ben sormuştum ucuncu yılda hepsi ödersek demiştim kalan 2 yılın faizi kasko bedeli veyaşam sigortası yaptırmıyorsun buda senin karine olur en azından bi 4-5bin tl karine olur

Tumosan66 link=topic=80093.msg949383#msg949383 date=1419463525' Alıntı:
Cezasi filan yok aksine daha az odemis olursunuz. Gelecek gunlerdeki faiz tutarini almazlar. Yusuf abinin dedigi gibi...

Aynen katılıyorum bizimde vardı 4 yıllık kredi erken ödersen daha az ödemiş oluyorsunuz demişti bankacı ve ceza diye bişey olmaz..

bildiğim kadarıyla iki tip kredi var sabit faizli krediler ikincisi değişken faizli krediler sabit faizli kredilerde erken ödeme yaptığınızda size ceza kesiliyor çünkü banka kendi kazancından vazgeçmek istemiyor değişken faizli kredilerde erken ödeme yapabilirsiniz bu sizin için avantajlı olur