turkiye nin en buyuk traktoru geliyo :)

Bi kac gundur dogru duzgun giremiyorum girsemde kalmiyodum ewet maksat muhabbet falan filan biz kendimiz almiyoz zaten akrabalarimiz var ciftlik sahipleri kendileri ve 14 bin donumn ustunde arazi sahipleri full new holland kullaniyolar traktorde bicerde iste bi ciftlign ihtiyaci olan herseyde dunde ordaydik yeni traktor aliyolarmis turkiyenin en buyuk traktoru o olacak new holland t8420 419 beygir 1800 e varan tork u ile sirf pullukta falan isleme islemlerinde kullanicaklarmis fiyat ta 620 milyar falanmis oyle konusmuslar almalari ve motorun gelmesi 4/5 surermis geldiginde mutlaka gidip bakicaz ins kullanma sansimizda olur brosurlerini falan getirtmisler ozellikleri falan saymakla bitmicek birsuru sey geldiginde video ve resimler almak olucak ilk isim tabi bakalim alirlar ins :)

Ynt: turkiye nin en buyuk traktoru geliyo :)

Mustafa 66 link=topic=80120.msg949707#msg949707 date=1419542707' Alıntı:
Bi kac gundur dogru duzgun giremiyorum girsemde kalmiyodum ewet maksat muhabbet falan filan biz kendimiz almiyoz zaten akrabalarimiz var ciftlik sahipleri kendileri ve 6 bin hektarn ustunde arazi sahipleri full new holland kullaniyolar traktorde bicerde iste bi ciftlign ihtiyaci olan herseyde dunde ordaydik yeni traktor aliyolarmis turkiyenin en buyuk traktoru o olacak new holland t8420 419 beygir 1800 e varan tork u ile sirf pullukta falan isleme islemlerinde kullanicaklarmis fiyat ta 620 milyar falanmis oyle konusmuslar almalari ve motorun gelmesi 4/5 surermis geldiginde mutlaka gidip bakicaz ins kullanma sansimizda olur brosurlerini falan getirtmisler ozellikleri falan saymakla bitmicek birsuru sey geldiginde video ve resimler almak olucak ilk isim tabi bakalim alirlar ins :)
6bin hektar =60 000 bin dönüm hay maşşallah millette ne arazi varmış be bizim köy 150 hane 1000 nüfus 10 000 dönüm arazi bizim köyün 6 katı şöyle bi göz öünde bulunduryomda benim kafa okadar arazyi hesaplamıyor

Ewet bu resimdekinden konu traktorden acildi soylediler kismetse turkiyenin en buyugunu getircez bi kac aya dediler hemen markayi modeli sordum 8420 dedi dayimgil ilk isim telefnumu cikarip netten bakmak oldu sonra brosurlerini gosterdiler tabi bilmedigimiz birsuru ivir zivir vardi tabi onlar kullaniyo bilyo biraz anlattilar acikladilar kndimizinkinden usandik oda nh bizimkide nh diye dsncelere daliyo insan :-\

Bizim koy 25-30 hane kaldi 13 bin donum tarla var yan koy 200 hane falan 700 kisi falan var orada 90 bin donum arazisi var bu dedim de ciflik zaten ilceden basliyo ucu bucagi yok

Mustafa 66 link=topic=80120.msg949720#msg949720 date=1419544357' Alıntı:
Ewet bu resimdekinden konu traktorden acildi soylediler kismetse turkiyenin en buyugunu getircez bi kac aya dediler hemen markayi modeli sordum 8420 dedi dayimgil ilk isim telefnumu cikarip netten bakmak oldu sonra brosurlerini gosterdiler tabi bilmedigimiz birsuru ivir zivir vardi tabi onlar kullaniyo bilyo biraz anlattilar acikladilar kndimizinkinden usandik oda nh bizimkide nh diye dsncelere daliyo insan :-\
birader memleket neresi nerde bu 6 bin hektarlık arazi ne ekiyolar ne biçiyolar valla merak ettim
günde 200 dönüm yer sürse
1 yıl sürer o tarlayı sürmesi

ibrahim_11 link=topic=80120.msg949725#msg949725 date=1419544727' Alıntı:
birader memleket neresi nerde bu 6 bin hektarlık arazi ne ekiyolar ne biçiyolar valla merak ettim
günde 200 dönüm yer sürse
1 yıl sürer o tarlayı sürmesi
Yozgat ta sen bi gun gel abi arabaya binelim soyle bi koylere dogru bu ciflige dogru falan gidelim arazileri gor :) tek motor yok ya 1 yil surecek 3 tanesi yerli 6 tane daha da avrupa traktorleri var bide bu gelecek ismi dayanir abi

Mustafa 66 link=topic=80120.msg949728#msg949728 date=1419545158' Alıntı:
Yozgat ta sen bi gun gel abi arabaya binelim soyle bi koylere dogru bu ciflige dogru falan gidelim arazileri gor :) tek motor yok ya 1 yil surecek 3 tanesi yerli 6 tane daha da avrupa traktorleri var bide bu gelecek ismi dayanir abi
sağol kardeş ben gelmiyem şimdi okadar arazi traktor ve ekipmanları görürsek bizim yaptımız çiftçilikten soğuruz :D

Bende onu dedimya demin abi adamlar anlatiyo biz bakiyoz kendi motorumuzdan soguduk yok soyle boyle diye motor gelsi iste soyle ozel sunu yaptiracam bunu yaptiracam diye bizde ole bakiyoz duruyoz zaten kendileri bile binmiyo canlari sIkIlinca biniyolar.. araziden tam emin degilim herkesin soyledigi oyle yarin kuzenime sorup tam donumunu yazarim da assa kalcani sanmiyom yinede

Sahiplerine Hayırlı Olsun Diyelim...

Mustafa 66 link=topic=80120.msg949728#msg949728 date=1419545158' Alıntı:
Yozgat ' ın Neresi Tam Olarak ?

Hayırlı olsun,alan kişiye .
yozgat-şefaatli den olman lazım mustafa .ben şefaatliye cok gelirim.cok akrabam ve tanıdığım var.
tam olarak şefaatlinin hangi köyündensin,merkezdemisin.
geldiğimde zmnım olursa bi uğrayım yanına .akrabayın çiftlik ve makinalarını bende mrk ettim görmek isterim .
sizce sakıncası yoksa tabi..
benim bildiğim şefaatli merkez ve köylerinde bu denli toplu arazi işleyen kimsenin olmadığı ve arazilerin bu kadar büyük olmadığı.şayet yazdığın miktarda bi yanlışlık yoksa 60 bin dönüm.

hay massalh paylasimlarin bekliyorum traktor gelince bide diger ciftli makineleri tarlalari merak ettim dogrusu
bnm en buyuk arazi 9 yada 10 dönum toplami 55 dönm simdi benim arazinin kac kati oluyo orasi aklimda deli sorular ::)

omerfarukkoc link=topic=80120.msg949759#msg949759 date=1419554421' Alıntı:
Sahiplerine Hayırlı Olsun Diyelim...
Yozgat ' ın Neresi Tam Olarak ?

6 bin hektar 60 bin dönüm yapıyorsa oda konya dönümüyle 24000 dönüm yapar
1- 24000 dönüm ekini işlemek için ekim sezonu 1 ay sürse yaklaşık günlük 1000 dönüm ekin düşer oda en aşağı hiç durmadan çalışan 6 biçerdöver demektir ve bunların herbirine hizmet edecek yağcı ve teknik ekip demektir.

2- 24000 dönümü işledik anız aktarmaya gelelim saatte 5 dönüm aktaran traktörleri olsa 4800 saat yapar oda 200 gün yapar :) 6 traktörleri olsa 200 / 6 = 33 gün yapar traktör başı

3- tabiki birde ekinler işlenirken aynı anda anız aktarmaya başlayacağı için 6 traktöre 6 tane ayrı işçi lazım unutmayalım oldumu şu anda 6 traktör, 6 biçer, 12 minimum işci onlarda robot gibi 24 saat çalışmalı yoksa tam iki katı olur yani 24 işçi teknik ekip hariç inege bakan hariç :D

4- ekmek dikmek mısır patates hesabına hiç girmiyorum artık :D

delikanlının bir hatası var bu işte :)

Arazinin miktarini tam bilmiyodum da sordum hrkesin dedigi oyleydi de tam miktari 26 bin donum mus 11 bin donumu satmislar bugune kdr yetistiremedikleri icin yanii senelik 12_ 13bin donum falan isliyolar bundan once en buyuk motorlari t6 serisnden di

Hacý Mehmet COÞKUN link=topic=80120.msg949806#msg949806 date=1419579721' Alıntı:
Hayýrlý olsun,alan kiþiye .
yozgat-þefaatli den olman lazým mustafa .ben þefaatliye cok gelirim.cok akrabam ve tanýdýðým var.
tam olarak þefaatlinin hangi köyündensin,merkezdemisin.
geldiðimde zmným olursa bi uðrayým yanýna .akrabayýn çiftlik ve makinalarýný bende mrk ettim
benim bildiðim þefaatli merkez ve köylerinde bu denli toplu arazi iþleyen kimsenin olmadýðý ve arazilerin bu kadar büyük olmadýðý.þayet yazdýðýn miktarda bi yanlýþlýk yoksa 60 bin dönüm.
Yokmu abi sirf senin bnm gibi olupta 2 bin donum olanlar var sefaatliye geliyosan sana nsl tarif edeyim tren yolunu bilyomsn ordan gecip sefaatliyi cik araziyi gor tepeye tirmaniyn za araziyi arabayla gzmektn usanirsin dedeli koyu tarlalarinin ucu sefaatliye dayaniyo nerdeyse 83 bin donum bi koyun sadece arazisi var bizm koyden bile satin aliyol dahada