Buğday çıkışta,Fareler de boş durmuyor!..

Ynt: Buğday çıkışta,Fareler de boş durmuyor!..

ismail_17 link=topic=80140.msg949940#msg949940 date=1419618698' Alıntı:
Geçmiş olsun bazı yıllar bizde de oluyor bu yıl yok bilmiyorum neyle alakalı.

Bu yıl boğulurlar zaten yağış çok bizde, bir karış yer ekemeyenler var yağıştan .
sağolasın burada nadasa bırakılan yerler çok,buğday çıkış yapınca komşu tarladan bu tarlalara akın ediyorlar

Gecmis olsun ayni sorun bizde de var gecen hafta ilacladim bende tarim ilcenin yaptigi zehirli bugdaylarla hakkindan geliyoruz 4 yil once de ayni sorun vardi zirai marketlerde ne kadar fare ilaci varsa denedik sonuc alamadik en iyi cozum zehirli bugday

İSMAİL TUTAR link=topic=80140.msg949942#msg949942 date=1419619312' Alıntı:
Geçmişl olsun, köstebek gibi kazmışlar.
sağol evet köstebek gibiler :)
CİHANGİR link=topic=80140.msg949949#msg949949 date=1419620152' Alıntı:
Geçmiş olsun bizim trakyada da aynı sorun var İnşallah kar yağarda fare populasyonu azalır
kar yağdı bu hafta bakalım ne olacak
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=80140.msg949973#msg949973 date=1419627078' Alıntı:
Maşallah buğdayların cıkılşı güzel ,bilader.
bu fotodaki olanların cinsi ne buğdayın .geneli böylemi sizin oralar.
fare işide sade senin mücadelenle olacak bi iş değil ,komşu tarla sahipleride mücadele etmesi lazım.
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=80140.msg949973#msg949973 date=1419627078' Alıntı:
Maşallah buğdayların cıkılşı güzel ,bilader.
bu fotodaki olanların cinsi ne buğdayın .geneli böylemi sizin oralar.
fare işide sade senin mücadelenle olacak bi iş değil ,komşu tarla sahipleride mücadele etmesi lazım.
inşallah bu yıl iyi olur abi,ben komşu tarlanında sınırlarına yem attım bencede onlarda mücadele etmeliler,ilk resimdeki odeska,diğeri bayraktar
cevo link=topic=80140.msg949979#msg949979 date=1419627801' Alıntı:
Gecmis olsun ayni sorun bizde de var gecen hafta ilacladim bende tarim ilcenin yaptigi zehirli bugdaylarla hakkindan geliyoruz 4 yil once de ayni sorun vardi zirai marketlerde ne kadar fare ilaci varsa denedik sonuc alamadik en iyi cozum zehirli bugday
bende zehirli buğday attım başka sonuç alamıyorsun

Gecmis olsun kardes ayni sorun bizdede var ben simdiye kadar 2 kere ilacladim ufak tefek yerlerde ilk ilaclamayi yapinca olduler ama yogun calisilan yerlerde ilki fayda etmedi biraz azaltti bende 2.yi attim ondan sonrada bi turlu gidemedim tarlalara acayip yagmur var her yer camur sen atabilmisin ama kesinlikle 2.yi at bidaha bide sey diyolar fazla atinca faredr fazla yiyomus tekrar kusuyomus az atin diyolar ben deliklere 3-4 tane bugday atiyorum

deniz14000 link=topic=80140.msg950112#msg950112 date=1419673982' Alıntı:
Gecmis olsun kardes ayni sorun bizdede var ben simdiye kadar 2 kere ilacladim ufak tefek yerlerde ilk ilaclamayi yapinca olduler ama yogun calisilan yerlerde ilki fayda etmedi biraz azaltti bende 2.yi attim ondan sonrada bi turlu gidemedim tarlalara acayip yagmur var her yer camur sen atabilmisin ama kesinlikle 2.yi at bidaha bide sey diyolar fazla atinca faredr fazla yiyomus tekrar kusuyomus az atin diyolar ben deliklere 3-4 tane bugday atiyorum
sağol abi çamurda gittim mecburen ama fareler çamur dinlemiyor,bende genelde 3-4 tane atarım resimde ki biraz fazla kaçmış

gölge84 link=topic=80140.msg950118#msg950118 date=1419675507' Alıntı:
sağol abi çamurda gittim mecburen ama fareler çamur dinlemiyor,bende genelde 3-4 tane atarım resimde ki biraz fazla kaçmış
kardes keske krasunia odeska ekmeseydin tüm çavdar getiriyo tohumu setifikalımı ektin bide kardes sen bunları hangi tarihte ektin

Bu sene epeyce mücadele ettim sadece bir noktada büyük bir koloni vardı oraya bir kaç defa gittim sanırım bu sezon tamamladım. Sana da kolay gelsin.