...:::İYİSİYLE KÖTÜSÜYLE 2014 SEZONU (INTERNATIONAL 654):::...

herkese merhaba , 2014 ün son günlerinde benim gözümden 2014 sezonu ,fotoların çoğunu telefonla çektim kalite düşük olabilir kusura bakmayın :)

sezona tamirlerle başladık , ekim makinasının gözleri çok bozuktu , son halinin fotoları nı çekemedim gözlüksüz çalışınca ufak bir göz
problemi yaşadık :D foto çekmeye elim deymedi , ama şunu söyleyim babam bu kadar rahat ekim yaptığımı hatırlamıyom demişti, beni sevindirmek
için söylemişte olabilir 4 gün uğraştım , baltalara yeni saç kaynattım gözlerın delıklerını kapattım ayar yerlerını yenıledım :)

enter her zamanki gibi derdi bitmiyo :)

bu da yeni gübre atarlı ara sürücümüz umduğumuz performansı alamadık, eski 3 lü ekıcının sasesıne 3 lu ara surucunun ayaklarını taktım 8)

süpürgelere ilk tırmık çekimi

tel tırmık çekimi , tel tırmık gerçekten çok güzel işliyor fakat tırmıklar fazla geniş yüksek anlıklı tarlalarda
kullanımı pek rahat değil bu tırmıklar emanet ama ölçülerini aldım bu yılki projelerden biri ;)

çapa yapımı, kazılan sıralar ile kazılmayan sıralar heman belli oluyor şu darıcan otundan bıktım artık bi çözümünüde bulamadık

ve buğdaylarıda biçtirdik

anızları süremedik , toprak bu yıl betondan farksızdı zorlamanın anlamı yok

çamurda tarla dolaşmanında tadı başka :D , nıye daha hızlı vurdurmadınız dıyenler olabılır
tavsıye etmıyorum her yerınız çamur içinde kalıyo ;)
INTERNATIONAL 654 UFAK BİR BATIŞ (2014)

süpürgelerde dolu zararı

süpürgelere başladık

bu yıl havalar bir garipti tam hasat zamanı sürekli yagmur yagdı yaptığımız iş burnumuzan geldi, süpürgeleri ısladık ve küflendiler

çabuk kurumaları ve küflenmemeleri için alt üst çavirdik ama nafile

burada bu iş 2 şekide yapılıyor
1- kırda kabuklu kesersin kurutup eve getirip soyarsın
2- kırda ayaktan keserken soyarsın kurutup alırsın

bizde bu yıl şartlar dahılınde 2. sını yaptık ama hıc ıyı etmedık dıyebılırım :-\

bu gödüğünüz otlu tarla yukarıda çapa fotolarını çektiğim emek edip güzelce kazdığımız tarla sanki hiç kazmamışız gibi süpürgeleri zor bulduk otun
içinde

ve taşıdık

çıkarma işlemi direk römorktan makınaya yanastık

ve bağlama , yerler yastı bıraz o yuzden battanıye serdık altlarına , normalde altın sarısı olması gerek süpürgelerimizin bu yıl siyahımsı bir rengi var :-\

ellerımın sızısı canıma tak etti ve o an ıcınde yapmıs oldugum basıt bır bağlama makınası hersey cok hızlı gelişti , doğaclama oldu
o yuzden cok guzel gozukmesede gorevını layıkıyla yaptı onumuzdekı yıl planlı bır sekılde yapılma kararı alındı

tohumu gözerledık

ve sattık , enterin uğurluyla imtihanı şunu söyleyım uğurlu gercekten guzel römork yolda da iyi gidiyor beğendim , arabada net 4500 kg tohum vardı

imtihana gelirsek enter beni şaşırmaya devam edıyor sevıyorum bu motoru ;)

bu yıl bol yağışlardan dolayı süpürgeler boya gitti her yer sap içinde kaldı önce boş bir şeseyle sapları kırdık
1- kırıldığı için saplar tırmıkla daha rahat toplanıyor
2- kırılıp kuruduğu için daha kolay yanıyor ( hiç bir zaman yakma taraftarı olmadım ama imkan meselesi )

bu yılda böyle geçti yılı değerlendirecek olursam , ithal bu yıl bizide vurdu yurt dışından gelen süpürge daha ucuz olduğu
için bu yıl alıcı bulmakta sıkıntı çektik ve süpürgelerimiz yağmur yediği için piyasanın altında bir fiyata sattık yani bu yıl süpürgeden
umduğumuzu bulamadık oysa çok güzel başlamıştık şunu bir kez daha öğrendim sonunu görmeden hayal kurmayacaksın, masrafı karşıladığımıza
sevinmekle yetindik uğraştığımız da kar olarak bize kaldı :)

Ynt: ...:::İYİSİYLE KÖTÜSÜYLE 2014 SEZONU (INTERNATIONAL 654):::...

bereketli olsun film gibi güzel olmuş . bir foto çok güzeldi akşam güneşinin olduğu foto.her iş biraz zor oldu bu geçtiğimiz yaz. bizde 40 dönüm soğana goble çektik.her şey allahtan sağlık olsun.

kardeşim eline koluna saglık çok iyi işler çıkartmışsınız herşeyin itali var artık yakında insanın italide çıkar gerçi çıktı sayılır piyasada birsürü suriyeli işçi dolu bizim yörenin bizim vatandaşımız da işsiz kalsın neymiş efendim onların maliyeti yok ne versen çalışıyolar sıkma canını kardeşim herşey laigini bulucak tekrar eline koluna bilegine saglık her karede alın teri ve emek var eline saglık

Aygün ATALIK link=topic=80161.msg950152#msg950152 date=1419683157' Alıntı:
Güzel paylasım abi sona kadar hersey guzel gitmis yinede zarar etmediğine seviniyo insan
teşekkürler zarar etmediğine şükrediyosun ama umudun kırılıyor ;)
Arslanlar 5070 link=topic=80161.msg950160#msg950160 date=1419684372' Alıntı:
Güzel paylaşım kolay gelsin :)

teşekkür ederim ;)

sezgin39 link=topic=80161.msg950163#msg950163 date=1419685257' Alıntı:
bereketli olsun film gibi güzel olmuş . bir foto çok güzeldi akşam güneşinin olduğu foto.her iş biraz zor oldu bu geçtiğimiz yaz. bizde 40 dönüm soğana goble çektik.her şey allahtan sağlık olsun.

teşekkürler bu yaz herkes açısından sıkıntılıydı , katılıyorum sağlık olsun ;)

alipasalierkan link=topic=80161.msg950165#msg950165 date=1419686455' Alıntı:
Güzel paylaşım. Yoğun bir sezon geçirmişsiniz....
POYRAZLI TALHA link=topic=80161.msg950167#msg950167 date=1419686566' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler kolay gelsin :)
ENES4422 link=topic=80161.msg950170#msg950170 date=1419687144' Alıntı:
Maşallah güzel işler yapmışsın. Allah daha ziyade etsin.
teşekkürler ;)

tümosancı sefa link=topic=80161.msg950171#msg950171 date=1419687233' Alıntı:
kardeşim eline koluna saglık çok iyi işler çıkartmışsınız herşeyin itali var artık yakında insanın italide çıkar gerçi çıktı sayılır piyasada birsürü suriyeli işçi dolu bizim yörenin bizim vatandaşımız da işsiz kalsın neymiş efendim onların maliyeti yok ne versen çalışıyolar sıkma canını kardeşim herşey laigini bulucak tekrar eline koluna bilegine saglık her karede alın teri ve emek var eline saglık
sağol sefa abi katılıyorum ;)

İSMAİL TUTAR link=topic=80161.msg950180#msg950180 date=1419689168' Alıntı:
Belgesel tadında gerçekten.Elinize emeğinize sağlık.

teşekkürler ;)

ellerıne sağlık arkadaşım çok guzel işler çıkarmışsın umud edrım kı onumuzdekı sezon sızın için ıyı verımlı ve bol kazançlı geçer yınede yılma ama ınsan kazanamayınce hevesı kırılıyor bır kere ne yaparsın her şey allahtan ama masrafını çıkarttığına en az bende senın kadar sevındım umarım 2015 herkes için ıyıgeçer bu arada herkese hayırlı ve bol kazançlı 2015 dılerım

UmutTarım prodüksiyon sunar: Enterle geçirilen cefalı ve vefalı bir sene daha. :)
Paylaşım için teşekkürler Umut. Fotoğrafları video slayt yapmış olsan tam belgesel olurdu.