kubato

Arkadaşlar kubato burada tutulmaya başladı 4 tane m 130 bg modelinden aldılar 2 tane si 1 çiftcide akrabamızda olur kendisi yakıt yönünden çok iyi diyorlar bu sezonda havuç işinde çalıştı
Bilader de dedi bana 108 bg alalım diye ben ısınamadım bi türlü hatamı yapıyorum

Ynt: kubato

aslan26 link=topic=80200.msg950742#msg950742 date=1419853142' Alıntı:
Bence hata değil doğru yapıyon abi kubota Dünya da önde gelen traktör markalarından biri hem düşük yakıt hem sağlamlık yönünden çok iyi traktör bence hiç dusunmeyin .
Kubato 130 bg ile TM 120 yi yan yana koyduğumuzda kubato daha zayıf görünüyor sağlam olabilir ama görünüşü basit görünüyor

Evet görünüş olarak ufak duruyor genelde örneğin m 9540 modeli 100 hp traktör erkunt kudret 100 ile yan yana getirdinmi onun yanında küçük duruyor ama genelde güzel traktörler kaç kişiye sorduysam bu traktöre servis falan gerekmez yağını degistir degistir kullan diyor.

Burada yeni tutuluyor parça da sıkıntı olur mu acaba
Japonlar gelmiş buraya size bu motorlar büyük olur demişler sonra havuç tarlasında çamurda gördüklerinde gönderin gönderin büyük motoru demişler :)

ramazanpullu link=topic=80200.msg950747#msg950747 date=1419854294' Alıntı:
Burada yeni tutuluyor parça da sıkıntı olur mu acaba
Japonlar gelmiş buraya size bu motorlar büyük olur demişler sonra havuç tarlasında çamurda gördüklerinde gönderin gönderin büyük motoru demişler :)
Parçada pek sıkıntı olmaz abi kubato türkiye de kendi şirketi ile girdi yani aracısız direk kendisı satıyor. Aracısız olunca yedek parçada pek sıkıntı olmaz.

Baya yayılmaya başladı. Sizin bölgede bayi, servis ve parça kuvvetliyse düşünebilirsiniz. 108 ' likler den pek kullanan yok sanırsam. Onların tasarımı eski bildiğim kadarıyla. 130X ' ler baya donanımlı. Hatta Youtube ' da bir kullanıcı kendisi özelliklerini anlatmış. Yabana atılacak özellikleri yok. Ama işte bir sorun olursa servisiniz anlar mı? Çünkü diğer markalar gibi standart bir traktör değil. Hep kendi parçalarını kullanıyor. Yani sürekli Kubota ' ya muhtaçsınız. Başka bir marka olsa diyelim motor Perkins, onun bir parçasını başka Perkins kullanan bir markadan temin edebilirsiniz örnek vermek gerekirse. Ama Kubota ' da bu şans yok. O yüzden parça ve servisinin kuvvetli olup olmamasına bakarak tercih etmenizde fayda var. Yoksa güzel traktörler.

Ramazan abi tam çamur motoru. Yalniz sunu diyeyim, çamurda yük çekerken fazla patinaj yapabilir. Onun bi agirligina bakmak lazim. Çünkü kubota emsallerine gore hafif kaliyor. Servis önemli. Servis kimdir nedir ona bir bakmani öneririm. Onun haricinde otomatik triptronik vitese sahip. Detaylari bu videoda. Hayirli olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=4uxSdBiFQbs#

http://www.youtube.com/watch?v=5dm4b8MCjzk#
Buda pulluk performansı. Çeltik tarlasinda.

dustero link=topic=80200.msg950839#msg950839 date=1419876276' Alıntı:
Ağır işte TM 120 nin yerini tutmaz. Birde bana malzeme kalitesi iyi gelmedi özellikle kabin. Daha çok 100 hp civarı gider tabi bu benim düşüncem
İpsalada bir çok New Hollanda ve John deere veren çiftçiler oldu. M130 X aldilar. Bunlardan biride Atli çeltik fbr. Ve kullanicilari çok memnun. Tabi birebir denemekte fayda var. Sonuçta ben kullanmadim kullananların agziyla soyluyorum.

doganbey1 link=topic=80200.msg950873#msg950873 date=1419878920' Alıntı:
İpsalada bir çok New Hollanda ve John deere veren çiftçiler oldu. M130 X aldilar. Bunlardan biride Atli çeltik fbr. Ve kullanicilari çok memnun. Tabi birebir denemekte fayda var. Sonuçta ben kullanmadim kullananların agziyla soyluyorum.

Lazer işinde farklılık göstermeyebilir birde sürüm, dippatlatan gibi işlerde kullanmak lazım. Dediğin gibi denemedende öğrenemeyiz sadece düşünceden ibaret