turbonun üzerine IDA taktıranlar varmı memnunmusunuz ?

Ynt: turbonun üzerine IDA taktıranlar varmı memnunmusunuz ?

valla yaptırmadık ama yaptıranlar bır vites yukseldıgını yakıtın düştüğünü iddaa ediyolar lakin pompaya fazla dokunmamak lasım traktörün ciğeri sonuçta ayarı kactımı bıdaha tatvermezz

Muhtemelen sıcak mevsimde çalışırken hararet biraz çabuk yükselir. Güvenlik için intercooler takviyesi gerekebilir bu da maliyetli olur kısacası ellediğine ellettirdiğine değmez model yükselt daha mantıklı.

IDA POMPANIN ÜZERİNE TAKILIYOR TAM İŞLEVİNİ BENDE BİLMİYORUM AMA BABAMLA KONUŞTUK 2.500 TON YÜKLE ESKİDEN 3 DÜŞTÜĞÜ RAMPALARI 4 ÇIKMIŞ AMA BİRAZ DUMAN ATIYORMUŞ NERDEN ALINDIĞINA GELİRSEK USTA GETİTTİRMİŞ POMPAYA Bİ AYAR YAPILIYORMUŞ AMA BİZİMKİSİNDE SORUN ÇIKMAMIŞ :D

UĞUR YILDIZ link=topic=80202.msg951086#msg951086 date=1419938439' Alıntı:
IDA POMPANIN ÜZERİNE TAKILIYOR TAM İŞLEVİNİ BENDE BİLMİYORUM AMA BABAMLA KONUŞTUK 2.500 TON YÜKLE ESKİDEN 3 DÜŞTÜĞÜ RAMPALARI 4 ÇIKMIŞ AMA BİRAZ DUMAN ATIYORMUŞ NERDEN ALINDIĞINA GELİRSEK USTA GETİTTİRMİŞ POMPAYA Bİ AYAR YAPILIYORMUŞ AMA BİZİMKİSİNDE SORUN ÇIKMAMIŞ :D

Duman atması başlı başına bir sorun zaten :) IDA pompanın yakıt atış hızını artırıyor turbo hava emişi yeterli gelmezse ya da atmosferik motorda hava girişi yeterli düzeyde olmazsa zengin karışım oluyor bu da duman atmaya sebebiyet veriyor. Asla yakıtı azaltmaz aksine artırır.

LDA yakıt ilgili bir durum vesselam.
ama neti araştırdığımda kayda değer bir bilgi yada üretim yok
turboya ek olarak yanma odasına giden zengin karışıma faydası
oluyor..
illaki burada alınan artı güce karşılık verilen daha fazla yakıtı da unutmamak lazım.
bence motora doğuştan konulması mühendislik hesaplarının tamamlanmasıyla daha iyi olur.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=80202.msg951095#msg951095 date=1419940621' Alıntı:
LDA yakıt ilgili bir durum vesselam.
ama neti araştırdığımda kayda değer bir bilgi yada üretim yok
turboya ek olarak yanma odasına giden zengin karışıma faydası
oluyor..
illaki burada alınan artı güce karşılık verilen daha fazla yakıtı da unutmamak lazım.
bence motora doğuştan konulması mühendislik hesaplarının tamamlanmasıyla daha iyi olur.

Abi sorduğunun cevabını kendin vermiş gibisin :)

Manifold basınç kompansatörü yani LDA manifolda bağlı bir diyafram vasıtası ile manifold basıncı artışı oranında mazotun pompadan çıkışını arttırarak zengin karışım meydana getirir. İşin özü güç ihtiyacı olmayan durumlarda az mazot yakar traktör. Yüke binip zorlanınca mazot o oranda artar. Bizim 3635 te var. Diyaframın ayar somunu var. Gevsetecem birgün geç açiyo galiba benim lda.

Benim sizin kadar bilgim yok bu konuda bizim traktör çiftte hızlı gitmiyordu her zaman gittiğimiz usta ıda diye bırsey var onu takalım 1 vites daha hızlı gıder demiş erkuntlara falan takıyorum memnun herkes demiş ona dayanaraktan taktırdık .

UĞUR YILDIZ link=topic=80202.msg951213#msg951213 date=1419961286' Alıntı:
Benim sizin kadar bilgim yok bu konuda bizim traktör çiftte hızlı gitmiyordu her zaman gittiğimiz usta ıda diye bırsey var onu takalım 1 vites daha hızlı gıder demiş erkuntlara falan takıyorum memnun herkes demiş ona dayanaraktan taktırdık .
Umarım memnun kalırsınız.

LDA TRAKTÖRÜN ponpasına yapılan bir ayardır
Bende yaptırdım ve cok memmun kaldım
Motor hrkte cokrahat gidiyor ve hararet yapmıyor
Yakıt ta azda olsa düşüyor. Herkte 1 fites artıyor.

afse link=topic=80202.msg951324#msg951324 date=1419968704' Alıntı:
LDA TRAKTÖRÜN ponpasına yapılan bir ayardır
Bende yaptırdım ve cok memmun kaldım
Motor hrkte cokrahat gidiyor ve hararet yapmıyor
Yakıt ta azda olsa düşüyor. Herkte 1 fites artıyor.
Lda ayar değil pompanın üzerinde bi parçadır.