Esrar.. (Tıbbi Kenevir Yetiştiriciliği)

Ynt: Esrar.. (Tıbbi Kenevir Yetiştiriciliği)

Adamlara bak yaw dolma toprak ülkede neler yapıyorlar :) Yıllık tarım ihracatı cirosunu duysanız dudağınız uçuklar. Benim güzel memleketim ordan gelecek tohumun insafına kalmış..

CropMasteR link=topic=80204.msg950819#msg950819 date=1419872812' Alıntı:
Aman abi narkotik basmasin forumu, tehlikeli bu isler, bonzaiye kadar gideri var :( :D

'Yetişiriciyiz' biz memur bey, desek?

Yok la, daha fena olur. Bi tanesinin cezasi azdı ama hangisiydi yav..

Ali KOÇKAYA link=topic=80204.msg950829#msg950829 date=1419875070' Alıntı:
Beyanname ile haşhaş ekiliyor.ama keneviri hiç duymadım.

Bende beyannamesiz ekenleri duydum ama harmanı jandarma yapıyor genelde :)

Aman, Allah korusun, evlerden ırak..

dustero link=topic=80204.msg950837#msg950837 date=1419875998' Alıntı:
Adamlara bak yaw dolma toprak ülkede neler yapıyorlar :) Yıllık tarım ihracatı cirosunu duysanız dudağınız uçuklar. Benim güzel memleketim ordan gelecek tohumun insafına kalmış..

Suleyman, tıbbi olarak kullanılan bir çok sakinlestirici ve uyuşturucuda bu hammadde olarak kenevir kullanılıyor.

Şimdi izinli, tamamen kanun çerçevesinde yetiştiriciliğini yapmanin imkani olsa düşünmek lazım. Arpa, bugday, kanola malum.

Eksek söyle 20 dönüm. Bassak üreyi. Tam çiçekte de dayasak potasyum nitrat ' ı yapraktan. En kral mali çıkartırız Trakya olarak :D

Rakı ' dan bi şöhretimiz var zaten..

Bizim ovada kendiliginden cikiyor tarlalarda. Hele yer anizsa, daha cok cikiyor. Her yaz da kirklareli merkezden narkotikler gelip ifademizi aliyor. :) alistik artik. sanki biz ektik kardesim ya. O mevkide her tarlada cikiyor. Bu yaz yaslik gecti hepten azdi kenevirler. Agustos ayinda haber geldi ciftci korumadan, gelin tarla basina diye. Bir baktik tarla ana baba gunu. 4 -5 araba polisler gelmis yanlarinda haberciler vs. Amir diyor neden ektin, yahu ne ekmesi kendi cikiyor. Neyse, ben burdayken hemen kaybedin bunlari dedi, hemen traktoru cagirdik, surdurduk yeri. Buna en cok uzulen balya hamallari. O sarma olmadan is yapmiyorlar :)

sebazios link=topic=80204.msg950854#msg950854 date=1419877608' Alıntı:
'Yetişiriciyiz' biz memur bey, desek?

Yok la, daha fena olur. Bi tanesinin cezasi azdı ama hangisiydi yav..

Bende beyannamesiz ekenleri duydum ama harmanı jandarma yapıyor genelde :)

Aman, Allah korusun, evlerden ırak..

Suleyman, tıbbi olarak kullanılan bir çok sakinlestirici ve uyuşturucuda bu hammadde olarak kenevir kullanılıyor.

Şimdi izinli, tamamen kanun çerçevesinde yetiştiriciliğini yapmanin imkani olsa düşünmek lazım. Arpa, bugday, kanola malum.

Eksek söyle 20 dönüm. Bassak üreyi. Tam çiçekte de dayasak potasyum nitrat ' ı yapraktan. En kral mali çıkartırız Trakya olarak :D

Rakı ' dan bi şöhretimiz var zaten..
Abi bunun yetiştireleceği en iyi yer Afganistan toprakları ;) kimse karışmaz istediğin kadar ek biç ister ikinci ürün ister birinci ürün veya yanında ek olarak haşhaşda olabilir ;D

Seker sirketi pancar tohumu islahi icin ekiyor. Bizim yakinimizda seker sirketinin arazileri var, bazen gelen gecen sorar abi su etrafi cevrili tarla kimin bi girip baksak diye :)

vay arkadaş adamlar ekiyor milyon dolarları götürüyor zaten nevşehirli herşey yasakladılar zamanında nevşehire patatesi yasakladılar kenevir zaten heryerde yasak kuyu kazdırmak yasak elektirik alamıyoz kuyu ruhsatı alamıyoz nevşehirin tarımı bitet bitmeyede 2 senedir bu patateste esrar gibi oldu maşallah nazar değmeyim seneye neolur :D

önceden bizde de haşhaş serbestmiş ben anneannemin ve dedemin ağrıkesici kullandıklarını bilmem
afyon sakızı denilen haşhaşın çizilmesiyle elde edilen maddeyi kullanırlarmış ve hatta daha da eskiden o kadar bolmuş ki
eğer atınız öküzünüz huysuzluk ederse ona yuttururlarmış hayvanın kafası güzelleşince çift sürmeye devam ederlermiş :D

bu arada hollanda da içmek serbest ama yetiştiriciliği yasak http://www.milliyet.com.tr/catisinda-kar-olmayan-evler-ihbar/dunya/detay/2010069/default.htm